Pełnowartościowa i zbilansowana dieta to klucz zdrowego stylu życia, jednak nawet najbardziej uważnym mogą przytrafić się niedobory  składników odżywczych – wtedy sięgamy po suplementy. Jednym z obecnie najpopularniejszych jest młody jęczmień – czy warto go stosować?

Co to jest młody jęczmień?

Młody jęczmień, a właściwie wyciąg z pędów zielonego jęczmienia to doskonałe źródło błonnika, beta-karotenu, kwasu foliowego, kwasu pantotenowego, magnezu, wapnia, potasu, cynku, żelaza oraz witamin: B1, B2, B6 oraz C –  bardzo często definiowany jest jako najlepsze źródło aminokwasów egzogennych (tj. aminokwasów, które muszą być dostarczane w pożywieniu). Pełnią one niezwykle ważną rolę w organizmie człowieka. Ich niedobór może doprowadzić do wszelakich zaburzeń chorobowych – jest on uprawiany w sposób organiczny –  podlewany tylko i wyłącznie wodą mineralną.

Właściwości młodego jęczmienia

Młody jęczmień znany jest ze swoich licznych właściwości pro-zdrowotnych. Ze względu na brak jakichkolwiek skutków ubocznych stosowania, może być wykorzystywany dosłownie przez każdego – niezależnie od wieku oraz ogólnego stanu zdrowia. Ekstrakt z zielonego jęczmienia może być z powodzeniem stosowany w celu utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej. Pozwala także odkwasić organizm i przywrócić prawidłowe pH w organizmie.

Chlorofil znajdujący się w wyciągu z jęczmienia wykazuje działania przeciwzapalne i wspomagające leczenie niedokrwistości. Z kolei wysoka zawartość witaminy C oraz beta-karotenu sprawia, że zielony jęczmień może być traktowany także jako preparat przeciwutleniający. Zielony jęczmień z powodzeniem można wykorzystywać również jako stabilizator pracy układu nerwowego – wszystko to za sprawą magnezu, który neutralizuje czynniki stresogenne.

Ponadto, liczne badania wskazują, że młody jęczmień pozytywnie oddziałuje na:
• pracę serca
• proces krzepnięcia krwi
• produkcję czerwonych krwinek
• transport tlenu do krwi
• samopoczucie

Młody zielony jęczmień jako tabletki na odchudzanie?

Ogromna popularność wyciągu z zielonego jęczmienia nie jest zasługą właściwości odkwaszających, przeciwzapalnych czy przeciwutleniających. Najczęściej zielony jęczmień traktowany jest po prostu jako środek wspomagający odchudzanie.

Czy jest to zasadne? Czy faktycznie młody jęczmień może być traktowany jako suplement odchudzający?

Na rynku suplementów diet zdecydowaną większość stanowią produkty wspomagające odchudzanie. W zasadzie, nie można się temu dziwić – nadwaga jest bowiem problemem, który według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) może dosięgać nawet połowę cywilizowanej społeczności. Problem ten określany jest nawet jako choroba XXI wieku.

Niestety, bardzo dużo produktów na odchudzanie jest po prostu nieskuteczna. Na całe szczęście, nie można tego powiedzieć o zielonym jęczmieniu, którego właściwości odchudzające zdają się być naprawdę silne. Potwierdzają to nie tylko niezależne badania kliniczne, ale także liczne opinie ekspertów ds. żywienia, dietetyków oraz przede wszystkim konsumentów.

Silne właściwości redukujące tkankę tłuszczową to efekt przede wszystkim bardzo dużej zawartości błonnika pokarmowego, który nie tylko zwiększa wydajność pracy układu trawiennego, ale także pęcznieje w żołądku i tym samym powoduje uczucie sytości. Swojego rodzaju asystę dla procesów odchudzających stanowią również witaminy z grupy B oraz potas.

Cena młodego zielonego jęczmienia

Biorąc pod uwagę powyższe, można dojść do błędnego wniosku, że suplement diety z tak licznymi właściwościami nie może być tani. Nic bardziej mylnego! Zielony jęczmień to preparat, który dostępny jest na dosłownie każdą kieszeń. Preparat sprzedawany jest w dwóch formach: proszku oraz tabletek. Jednomiesięczny zapas zielonego jęczmienia w proszku to koszt około 15-30 złotych (w zależności od producenta i pochodzenia). Z kolei za jednomiesięczny zapas wyciągu z zielonego jęczmienia w tabletkach musimy zapłacić nieco więcej, bo około 100-150 złotych.

Sok z młodego jęczmienia

Sok z młodego jęczmienia przygotowujemy w bardzo prosty sposób, wystarczy wymieszać porcję proszku (w zależności od zaleceń producenta) z zimną lub letnią wodą. Co ważne – nie należy zalewać go wrzątkiem, gdyż spowoduje to utratę części właściwości.
W przypadku stosowania profilaktycznego zaleca się przyjmować sok z zielonego jęczmiania 2-3 razy na dobę.

Zielony jęczmień w tabletkach

Zielony jęczmień w tabletkach to rozwiązanie znacznie wygodniejsze. Wszak, smak soku z młodego jęczmienia nie zawsze trafia w kubki smakowe konsumenta.Częstotliwość stosowania zielonego jęczmienia w tabletkach zależna jest od zaleceń producenta. Zwykle wskazaniem jest przyjmowanie 1-2 kapsułek.

Gdzie kupić młody jęczmień?

Młody jęczmień to produkt ogólnodostępny. Znaleźć go możemy między innymi w sklepach ze zdrową żywnością, drogeriach, aptekach oraz Internecie.

Najlepsze preparaty z zielonego jęczmienia

Istnieje wiele różnych preparatów bazujących na zielonym jęczmieniu jednak ich skuteczność jest jednak bardzo różna. Wpływ na efektywność ma między innymi: pochodzenie (kraj oraz miejsce uprawy), faktyczna zawartość ekstraktu w produkcie, obecność innych substancji wspomagających terapię. Z tego też względu przed zakupem zalecamy przeanalizować skład produktu oraz zaznajomić się z opiniami oraz recenzjami.

Nasza propozycja: Green Barley Plus

Szczególnie dobrze opiniowanym produktem opartym na młodym jęczmieniu jest Green Barley Plus. Polecany przez wielu, niezależnych dietetyków oraz konsumentów – stanowi w naszej opinii młody jęczmień numer 1.

Green Barley Plus to kompozycja dwóch silnych, ale przy tym w pełni bezpiecznych składników: zielonego jęczmienia oraz garcynii cambogia. Dedykowany jest osobom, które pragną:
• spalić tkankę tłuszczową
• oczyścić organizm z toksyn
• poprawić urodę
• poprawić samopoczucie
• wyeliminować cellulit
• opóźnić procesy starzenia
• zmniejszyć powierzchnię zmian miażdżycowych
• usprawnić pracę serca

Co ciekawe, producent tego środka oferuje gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności. W przypadku gdy produkt nie spełni naszych oczekiwań możemy odesłać opakowanie i otrzymać zwrot pieniędzy.

Więcej informacji na temat tego produktu znajdą Państwo na stronie producenta.

Młody jęczmień
Oceń ten post!