Jak powiększyć biust? Najlepsze sposoby na powiększenie piersi

Data ostatniej aktualizacji: 12 kwietnia 2024

Autor: Michał Adamczyk

Jak powiększyć biust? To pytanie zadają sobie miliony kobiet na całym świecie. Nie ma w tym absolutnie nic, co mogłoby dziwić, wszakże piersi stanowią jeden z najważniejszych atrybutów kobiecej urody. 

Dla wielu kobiet nowy, piękny biust stanowi największe marzenie związane z poprawą swojej urody. Na całe szczęście, istnieje wiele sposobów na powiększanie piersi. Które z nich są najskuteczniejsze? Czy wszystkie metody są bezpieczne? Ile kosztuje powiększanie piersi?

Sposoby na powiększenie biustu

Medycyna estetyczna oferuje wiele różnych rozwiązań, które pozwalają skutecznie powiększyć piersi. Kobiety mają bardzo szeroki wybór – od inwazyjnych zabiegów, poprzez „domowe sposoby”, a skończywszy na preparatach do stosowania miejscowego. Poniżej przedstawiamy wszelkie dostępne metody na większy biust.

Operacja plastyczna: implanty piersiowe

Zdecydowanie najpopularniejszą zabiegową formą powiększania biustu jest „wszczepienie” implantów piersiowych. To metoda gwarantująca doskonałe rezultaty. Pozwala powiększyć biust o nawet kilka rozmiarów.

Pacjentka decydująca się na zabieg powiększania biustu implantami piersiowymi musi być w doskonałej kondycji fizycznej oraz zaakceptować potencjalne zagrożenie. Wszakże, zabieg plastyczny piersi niesie za sobą pewne ryzyko (odnotowano przypadki komplikacji po zabiegowych).

Rzecz jasna, operacja wykonywana jest w znieczuleniu całkowitym (pod narkozą). Lekarz wykonuje nacięcie w jednym z trzech miejsc:

 • w fałdzie podpiersiowym
 • wokół sutka
 • pod pachą

Implant piersiowy można umieścić zarówno bezpośrednio przed gruczołem piersiowym, jak i pod mięśniem.

Obecnie medycyna oferuje kilka rodzajów implantów. Różnią się one w zależności od kształtu (okrągłe, profilowane), wypełnienia (m.in. żel silikonowy) oraz tekstury.

Sam zabieg można określić mianem „mocno inwazyjnego”. Okres rekonwalescencji trwa zwykle kilkanaście tygodni. Pojawiać się może silny ból, obrzęki. Jednakże, efekty takiego powiększania biustu bywają… fenomenalne.

Dlaczego bywają? Otóż, rezultaty zabiegu powiększania biustu implantami piersiowymi są zależne w bardzo dużej mierze od lekarza wykonującego zabieg. Nacięcie, umiejscowienie i modelowanie implantu wymaga ogromu wiedzy i doświadczenia. W związku z tym, przed wyborem konkretnej kliniki sugerujemy zaznajomić się z opiniami pacjentek.

Koszt zabiegu powiększania piersi implantami piersiowymi oscyluje w granicach 10.000 – 30.000 złotych. Finalna cena zależy od – wyboru konkretnej kliniki oraz zastosowanych implantów.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Spośród metod oferowanych przez medycynę estetyczną, powiększanie piersi kwasem hialuronowym zdaje się być najbezpieczniejszą i najmniej inwazyjną formą modelowania biustu. Wynika to z faktu, iż kwas hialuronowy stanowi związek naturalnie występujący w organizmie człowieka. Niestety, nie jest to rozwiązanie pozbawione wad.

Zabieg aplikacji kwasu hialuronowego zwykle przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentki bardzo szybko wracają do formy i w praktyce, mogą się cieszyć pięknym, nowym biustem już po kilkunastu dniach.

Preparat na bazie kwasu hialuronowego wprowadzany jest przy wykorzystaniu specjalistycznej igły i rozprowadzany po piersiach. Oznacza to, że powiększanie biustu kwasem hialuronowym praktycznie nie pozostawia śladów.

Natomiast, należy zdawać sobie sprawę, że taka forma modelowania piersi nie jest szczególnie trwała. Zwykle, efekty utrzymują się przez około 24 miesiące. Po tym czasie, aby utrzymać efekt – należy ponownie zaaplikować preparat. Wynika to z faktu, iż kwas hialuronowy ulega w organizmie biodegradacji.

Nie mniej, cena zabiegu jest całkiem atrakcyjna. Piersi kwasem hialuronowym powiększymy już za kilka tysięcy złotych. Finalny koszt uwarunkowany jest między innymi od zużycia materiału (ilości aplikowanego preparatu).

Warto przy tym zauważyć, że powiększanie biustu kwasem hialuronowym niesie za sobą pewne ograniczenia. Maksymalny efekt jaki możemy uzyskać to powiększenie o około 2 rozmiary.

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową

Wśród rozwiązań oferowanych przez medycynę estetyczną, coraz większym zainteresowaniem pochwalić się mogą zabiegi lipomodelingu, tj. modelowania piersi (i nie tylko!) własną tkanką tłuszczową.

Zabieg składa się z dwóch etapów i wykonany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas pierwszego etapu pobierany jest materiał (tzw. liposukcja), podczas drugiego realizuje się wielowarstwowy przeszczep tkanki tłuszczowej.

Niewątpliwie, do największych zalet lipomodellingu zaliczyć można fakt, iż efekt jest niezwykle naturalny. W praktyce trudno odróżnić naturalne piersi od tych powiększanych własną tkanką tłuszczową. Nic więc dziwnego, że jest to zabieg wybierany często przez Panie, które nie chcą się afiszować tym, iż ingerowały w wielkość swojego biustu.

Nie mniej jednak, lipomodeling – podobnie jak każda z form powiększania biustu – ma swoje wady. Przede wszystkim, trudno powiedzieć w jakiej skali przyjmie się przeszczepiany materiał, przez co – praktycznie niemożliwe jest określenie efektu zabiegu. Co więcej, wiele źródeł podaje, że jednorazowy zabieg pozwala powiększyć biust maksymalnie o jeden rozmiar. Natomiast, zaletą lipomodelingu jest bez wątpienia fakt, że nie dochodzi do wystąpienia reakcji alergicznych i reakcji autoimmunologicznych. Dzięki temu, można powiedzieć, iż jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie.

Okres rekonwalescencji po zabiegu powiększania piersi tłuszczem również nie jest zbyt długi (zwykle kilka tygodni). Niestety, wciąż jest to bardzo drogie rozwiązanie. Wpływ na cenę ma między innymi poziom tkanki tłuszczowej (tj. warunkuje ilość miejsc przy których realizuje się liposukcję). Zwykle koszt całkowity oscyluje w granicach 10.000 – 20.000 złotych za jeden zabieg.

Warto jednak przy tym zaznaczyć, że lipomodelling może stanowić bardzo ciekawe rozwiązanie dla kobiet, które jednocześnie chcą schudnąć. Wszak, zabieg liposukcji może dawać doskonałe rezultaty.

Dieta na większy biust

W walce o wymarzony, piękny i jędrny biust, wiele kobiet decyduje się na zmianę nawyków żywieniowych. Czy istnieje dieta pozwalająca zwiększyć, ujędrnić i wymodelować biust? Jakie rezultaty może dać dieta na powiększanie piersi?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że trudno mówić o jednym, konkretnym jadłospisie na większy biust. Istnieje wiele rozmaitych diet, których efektywność (niestety!) nie została potwierdzona żadnymi wiarygodnymi badaniami klinicznymi.

Twórcy tego typu diet wskazują zwykle dwie drogi, tj.:

 • zwiększony udział produktów zawierających fitoestrogeny w diecie
 • zwiększony udział produktów wysokotłuszczowych w diecie

Należy sobie jednak zdać sprawę, że w żadnym badaniu nie odnotowano efektywności tego typu strategii odżywiania. Owszem, istnieje możliwość powiększenia biustu poprzez dietę, należy mieć jednak na uwadze, że powiększymy również swoje uda, brzuch i inne części ciała, w których odkłada się tkanka tłuszczowa. Bez wątpienia, nie jest to efekt, o którym marzą kobiety.

Powyższe, zdają się potwierdzać liczne opinie. Pozwoliliśmy sobie przytoczyć kilka z nich:

Cóż, naiwnie liczyłam, że dieta na większy biust okaże się skuteczna. Nic bardziej mylnego! Efektów praktycznie nie zauważyłam, mimo że stosowałam się do zaleceń przez blisko cztery miesiące. Nie warto.”

Jestem zwolenniczką naturalnych form powiększania biustu, ale… od razu mówię – nie liczcie na dietę. Miałam okazję stosować taki jadłospis. Nic dobrego z tego nie wynikło. Miseczka się nie zmieniła.”

Być może u kogoś ta metoda zadziałała, ale u mnie brak jakichkolwiek rezultatów – jedynie przybyło mi w udach i pośladkach. Także, uważajcie, można łatwo przytyć, niekoniecznie w tych obszarach, w których byśmy tego oczekiwały.”

Ćwiczenia na powiększenie biustu

Bardzo wysoki koszt zabiegów medycyny estetycznej oraz ich inwazyjność sprawia, że wiele kobiet poszukuje naturalnych sposób na większy biust. Do popularnych rozwiązań tego typu należy zaliczyć ćwiczenia na większy biust. Czy są skuteczne? Czy można powiększyć biust ćwiczeniami?

Niewątpliwie, można mówić o czymś takim jak ćwiczenia na biust. Należy jednak zdać sobie sprawę, że tego typu sposoby nie pozwolą nam zwiększyć miseczki. Natomiast, efektem ćwiczeń piersi może być:

 • podniesienie
 • wymodelowanie
 • ujędrnienie

Wiele kobiet, po zastosowaniu ćwiczeń na większy biust stwierdza, że piersi uległy optycznemu powiększeniu.

Do ćwiczeń na piersi zaliczamy między innymi: wyciskanie hantli i/lub sztangi, napinanie klatki piersiowej (np. w leżeniu na piłce gimnastycznej), rozpiętki (inna nazwa: motylki), pompki (w różnych formach). Niewątpliwie, tego typu ćwiczenia pozwalają ujędrnić i poprawić biust. Niestety, wielkość miseczki po zastosowaniu tego typu ćwiczeń nie ulega zmianie.

Warto wiedzieć! Jeśli Twoim celem jest tylko i wyłącznie ujędrnienie i wymodelowanie piersi, możesz również skorzystać z masażów ujędrniających, naprzemiennych pryszniców i/lub kremów na bazie kolagenu/kwasu hialuronowego.

Choć jeszcze do niedawna wszelkiego rodzaju tabletki i kremy powiększające piersi traktowano jako nieefektywne (notabene – całkiem słusznie), dzisiaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Producenci preparatów powiększających biust prześcigają się w nowościach, na czym korzystają konsumentki. Wszakże, dostarczane są produkty, których efektywność stoi na coraz wyższym poziomie.

Suplementy diety i specjalistyczne żele powiększające piersi

Rzecz jasna, nadal wiele dostępnych preparatów jest po prostu nieefektywna. W każdym razie – przeglądając opinie, komentarze i oceny – można wytypować najlepsze środki powiększające biust. Pragniemy przedstawić kilka ciekawych wpisów znalezionych na forach i portalach traktujących o zdrowiu i urodzie:

Dla mnie ta formuła [..] jest naprawdę świetna. Stosuję preparaty od […] kilka miesięcy i muszę powiedzieć jedno: TO DZIAŁA! Zaczynałam, jak większość tutaj – od miseczki A. Dzisiaj, zakładam miseczkę 70C i myślę, że to jeszcze nie koniec. Dodam, że to dopiero 3 miesiąc stosowania. Do pełnej kuracji pozostało drugie tyle. Czy można oczekiwać czegoś więcej?”

Czuję się naprawdę nieźle. Moja pewność siebie rośnie z każdym dniem. Przed zakupem […] nie sądziłam, że efektywność może być aż tak wysoka. Biust stał się wyraźnie większy. Całkowicie zrezygnowałam z push-upów. Mam tylko nadzieję, że efekty się utrzymają także po zaprzestaniu suplementacji, aczkolwiek… przy tej cenie, nawet jakbym miała stosować […] cały czas, myślę, że warto!”

Wiele moich koleżanek z drużyny, nie chce mi uwierzyć, że to wszystko zasługa kremu i tabletek. Biust mam większy o dwa rozmiary (z miseczki B do D). Oczywiście, przemiana trwała trochę czasu i efekty nie były natychmiastowe. Łącznie stosowałam […] przez 6 miesięcy (najdłuższy pakiet kuracji).”

Wszystkie powyższe komentarze dotyczą tego samego produktu, a mianowicie ProBreast Plus – innowacyjnej formuły łączącej krem i suplement diety w jednym. Zdaniem producenta, takowe połączenie odpowiedzialne jest za ogromną skuteczność.

Co oczywiste, krem i suplement diety oparte są na innych składnikach:

SKŁAD SUPLEMENTU DIETY:
ekstrakt kozieradki (Trigonella foenum-graecum)[50% fenuzydów] [sproszkowane nasiona]; koper włoski (Foeniculum vulgare) [nasiona]; otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza, barwnik –dwutlenek tytanu); ekstrakt z szyszek chmielu (Humulus lupulus) [5:1]; kmin rzymski (Cuminum cyminum) [sproszkowane nasiona]; ekstrakt z izoflawonów sojowych [40% izoflawonów]; L-tyrozyna; wit. E (octan DL-alfa-tokoferylu); wit. B6 (chlorowodorek pirydoksyny); substancja przeciwzbrylająca –sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

SKŁAD KREMU:
woda, stearynian glicerylu, olej sojowy, gliceryna, olej migdałowy, mieszanina alkoholu cetylowego i stearylowego, oksyetylenowana 20 molami tlenku etylenu mieszanina alkoholu cetylowego i stearylowego, alkohol cetylowy, alantoina, ekstrakt z nagietka lekarskiego, oksyetylenowana 12 molami tlenku etylenu mieszanina alkoholu cetylowego i stearylowego, palmitynian cetylu, olej z nasion słonecznika, wyciąg z szyszek chmielu, substancje zapachowe, glikol propylenowy, palmitynian retinylu, witamina E, octan tokoferylu, alkilowa pochodna eteru gliceryny, 2-fenoksyetanol

To unikalna, innowacyjna formuła, która pozwala:

 • powiększyć biust (o 1-3 rozmiary)
 • ujędrnić i podnieść piersi

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że spośród wszystkich dostępnych nieinwazyjnych metod powiększania piersi, Pro Breast Plus cieszy się zdecydowanie najlepszymi opiniami i recenzjami.

Którą metodę powiększania biustu wybrać?

Decyzja o powiększeniu biustu większości kobiet przychodzi z łatwością. Większe problemy Panie mają w momencie, kiedy muszą zdecydować się na konkretną formę modelowania piersi. Wybór nie jest łatwy choćby z tego względu, że nie ma idealnego rozwiązania na powiększanie biustu – każda z form ma jakieś wady, tj.:

 • niewielka trwałość,
 • wysoki koszt,
 • brak gwarancji efektów,
 • ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Nie mniej, biorąc pod uwagę opinie, recenzje i przede wszystkim – dostępność oraz koszt, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem zdaje się być zastosowanie tabletek i żelów powiększających piersi, a konkretniej formuły ProBreast Plus.

Nie ulega absolutnie żadnym wątpliwościom, że jest to sposób:

 • trwały,
 • relatywnie tani,
 • gwarantujący efekty,
 • nie powodujący żadnych reakcji niepożądanych.

Rzecz jasna, mając do dyspozycji znacznie wyższy budżet, korzystniejsze mogą być zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną, tj.: lipomodelling, implanty piersiowe i powiększanie kwasem hialuronowym. Należy mieć jednak na uwadze, że realizacja takich zabiegów jest kilkadziesiąt razy droższa, aniżeli formuła ProBreast Plus.

W związku z tym, niekiedy warto w pierwszej kolejności sprawdzić właśnie to rozwiązanie, a dopiero później decydować się na droższe, inwazyjne sposoby. Tym bardziej, że producent ProBreast Plus gwarantuje satysfakcję. W przypadku jej braku możemy otrzymać zwrot pieniędzy:

Skuteczność preparatu ProBreast Plus została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.
Zdecydowanie odradzamy korzystać z diety na powiększanie biustu, gdyż efektywność żadnego z jadłospisów nie została potwierdzona badaniami. Podobnie jest w przypadku masażów i ćwiczeń na większy biust – nie pozwolą one nam realnie powiększyć piersi. Możemy je jedynie ujędrnić, nieco podnieść i wymodelować.

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Jak powiększyć biust? Najlepsze sposoby na powiększenie piersi

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Jak powiększyć biust? Najlepsze sposoby na powiększenie piersi

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze