Odkurzacz próżniowy do zaskórników. Czy faktycznie jest skuteczny?

Data ostatniej aktualizacji: 26 kwietnia 2024

Autor: Michał Adamczyk

Świat, przynajmniej ten urodowy, oszalał na punkcie tego gadżetu! Próżniowy odkurzacz do wągrów miał spełnić marzenie o idealnie czystej skórze. Ten wysysacz zaskórników przypomina miniaturowy odkurzacz i według producenta ma wyciągać niechciane zaskórniki. Któż z nas nie marzy o twarzy wolnej od wągrów? Tymczasem zdaniem ekspertów urządzenie to nie spowoduje spektakularnych rezultatów, a wręcz przeciwnie, może nawet zaszkodzić.

Jak działa odkurzacz do wągrów?

Tego rodzaju odkurzacz dosłownie wysysają zawartość porów skóry, usuwając z niej złogi sebum nagromadzonego w ciągu dnia i zrogowaciały naskórek. Urządzenie to przeznaczone jest do użytku domowego, zazwyczaj posiada w zestawie wymienne, silikonowe końcówki oraz bawełniane filtry.

Cerę należy przed wykonaniem takiego zabiegu dobrze oczyścić i zgodnie z zaleceniami producenta zrobić sobie parówkę, ewentualnie ciepły kompres, aby rozluźnić i rozpulchnić twarz oraz aby otworzyć ujścia zapchanych gruczołów łojowych. Ruchy głowicą powinno się wykonywać od dołu do góry twarzy, aby zadziałać antygrawitacyjnie na skórę. Urządzenie należy przesuwać powoli po skórze, aby niepotrzebnie jej nie rozciągać.

Odkurzacz do twarzy nie powinien być stosowany zbyt często, ponadto zasysanie nie może trwać zbyt długo w jednym miejscu. Producenci zalecają, aby użytkowanie nie wynosiło dłużej niż 1 minutę w jednym punkcie (przy oczyszczaniu skóry w okolicach nosa i innych częściach twarzy) i maksymalnie 2 minuty w innych częściach ciała.

Podczas wykonywania zabiegu, urządzenie należy trzymać pod kątem prostym. Nie można ponadto gwałtownie przemieszczać odkurzacza podczas usuwania zanieczyszczeń, bowiem wągry nie zostaną całkowicie usunięte.

Sam zabieg trwa kilka minut, a na koniec można sprawdzić, ile zanieczyszczeń udało się usunąć. W zestawie urządzenia często znajdują się różne nakładki:

  • mała głowica – najlepiej sprawdza się podczas oczyszczania skóry w trudnych miejscach, takie jak okolice nosa
  • duża głowica – nadaje się do większych obszarów skóry
  • owalna głowica – umożliwia dotarcie do miejsc wokół nosa i ust
  • głowica peelingująca – złuszcza martwy naskórek podczas wyciągania zaskórników

Po zakończeniu całego zabiegu należy koniecznie dokładnie przemyć twarz zimną wodą lub przetrzeć ją chłodnym ręcznikiem. Pozwoli to na ponowne zamknięcie porów na twarzy. Można także wedle uznania na sam koniec zastosować ulubiony krem nawilżający. Czy jednak odkurzacz próżniowy do zaskórników spełnia swoją rolę?

Odkurzacz do wągrów na twarzy, czy warto?

Odkurzacz do wągrów w jakimś stopniu spełnia swoje zadanie, jednak może przysporzyć więcej szkód, niż pożytku. Gadżet ten usuwa wprawdzie część wągrów, ma on jednak swoje słabe strony. Do minusów należy przede wszystkim moc urządzenia. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych można dostosować odpowiednią dla naszej skóry indywidualną moc ssania. W przypadku próżniowego odkurzacza do wągrów najczęściej nie mamy możliwości regulacji siły wciągania (bądź nie jest ona wystarczająca), stąd urządzenie to nie nadaje się z pewnością dla każdego.

Odkurzacz do wągrów nie jest wskazany dla osób posiadających cerę wrażliwą, naczyniową, ze skłonnością do pękania naczynek na twarzy, czy dla tych, którzy mają tendencję do powstawania siniaków. Nie poleca się również stosowania takiego urządzenia do skóry zwiotczałej, bowiem może ono jedynie pogłębić i tak już opadającą skórę. Choć producenci chwalą zastosowaną technologię próżniową, to jednak dla delikatnej skóry twarzy może się ona okazać zbyt mocna.

Odkurzacz do wągrów posiada również inny, istotny minus. W przypadku użytku domowego nie ma możliwości prawidłowego zdezynfekowania końcówek. Może się to przyczynić do powstania stanów zapalnych czy dodatkowych zmian skórnych. Jeśli masz problem z zaskórnikami, warto przyjrzeć się innym metodom usuwania, bowiem opinie na temat tego urządzenia są różne. Wiele osób twierdzi, że pomimo systematycznego stosowania, nie widzi znaczącej różnicy, a po zabiegu skóra wydaje się wyraźnie zaczerwieniona.

Wskazaniami do zastosowania odkurzacza do wągrów są rozszerzone pory, skóra wymagająca odnowy, cera szara i zmęczona, przebarwienia, trądzik oraz obecność zaskórników. Producenci wspominają także, że zabiegu nie powinno się przeprowadzać u osób ze stanami zapalnymi, w miejscach podrażnionych, jeśli występują zadrapania i uszkodzenia na skórze.

Czy odkurzacz do zaskórników jest bezpieczny?

Rezultatem “odkurzania” skóry mają być idealnie czyste pory, pozbawione wszelkich zanieczyszczeń. I faktycznie – część użytkowniczek doświadczyła tego działania urządzenia. Okazuje się jednak, że w tym przypadku efekt gładkiej cery może nieść ze sobą pewne ryzyko. Otóż eksperci kosmetyczni podchodzą dość sceptycznie do takiego gadżetu. Urządzenie to działa niemal jak manualne oczyszczanie twarzy, to znaczy na siłę wyciągamy sebum z ujść mieszków włosowych (tzn. z porów), a współczesna kosmetologia wie już o tym, iż manualne oczyszczanie nie należy do idealnych zabiegów dla naszej skóry.

Pobudzanie gruczołów łojowych, do którego dochodzi podczas zabiegu wykonywanego odkurzaczem, prowadzi do zwiększonej produkcji sebum, a sama skóra może stać się zaczerwieniona i podrażniona. Okazuje się również, że za pomocą tego popularnego urządzenia, możemy doprowadzić do szybszego zanieczyszczania naszej cery, co w konsekwencji doprowadzi do tego, że wągry mogą pojawiać się częściej.

Inne rozwiązanie na pozbycie się zaskórników

Wągry to problem dla wielu, a walka z nimi bywa trudna i czasochłonna. Często również ryzyko z zastosowania modnych urządzeń przewyższa ewentualne korzyści. Dlatego jeśli nie jesteś przekonany co do skuteczności i bezpieczeństwa takich gadżetów, postaw na sprawdzone rozwiązanie – tabletki przeciw zaskórnikom należą z pewnością do takich. Suplementy tego rodzaju cieszą się dużą popularnością, ale jest wiele produktów, które nie spełniają oczekiwań użytkowników. Warto jest wybierać tylko te sprawdzone preparaty, takie jak kapsułki NONACNE.

Cieszą się one zaufaniem, ponieważ pomagają zredukować skutki i przyczyny powstawania zaskórników oraz wszelkich wyprysków na skórze. Tabletki te wspomagają leczenie trądziku bez względu na jego rodzaj oraz na przyczynę powstawania.

Suplement diety NONACNE swoje działanie zawdzięcza bogactwu niepowtarzalnych składników. Dzięki nim rozprawisz się z wągrami i wypryskami w kilka tygodni. Receptura tabletek została stworzona z zastosowaniem wyjątkowo skoncentrowanych wyciągów roślinnych, witamin i minerałów. Co równie ważne, preparat ten hamuje powstawanie nowych zmian skórnych, a jednocześnie nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Dlaczego właśnie NONACNE? Ponieważ to aż 13 niepowtarzalnych składników. Wszystkie one są nakierowane na eliminację zaskórników i trądziku, a ich połączenie stanowi silną broń w walce o piękną i gładką skórę:

  • Ekstrakt czerwonej koniczyny– bogactwo ważnych składników odżywczych hamujących rozwój bakterii odpowiedzialnych za wypryski. Dodatkowo zmniejsza proces wydzielania sebum, wskutek czego rozwój wągrów zostaje zahamowany.
  • Kolcorośl lekarski (Sarsaparilla)– działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Wspomaga gojenie się podrażnień i zapobiega dalszemu rozwojowi stanów zapalnych.
  • Wyciąg z pestek winogron– dzięki niemu skóra jest bardziej miękka i gładka.
  • Ekstrakt z pokrzywy– wspomaga regenerację skóry, hamuje nadmierne wydzielanie sebum.
  • Cynk – wzmacnia skórę, włosy i paznokcie.
  • Witamina C – silny antyoksydant, hamujący działanie wolnych rodników.
  • Witamina A, E i B6, kwas pantotenowy, miedź oraz ekstrakt z pomidorów – wszystkie te składniki mają sprawić, że skóra odzyskuje swój młodzieńczy, promienny i zdrowy wygląd.

Tabletki NONACNE wybierane są również często ze względu na ich bezpieczeństwo, gdyż dzięki zawartym naturalnym składnikom nie wykazują skutków ubocznych. Wielu docenia również łatwość i komfort ich stosowania. Wystarczy tylko przyjąć dwie kapsułki dziennie i cieszyć się efektami pięknej cery. Potwierdzają to zdecydowanie pozytywne opinie na temat tego preparatu – przekonaj się i Ty.

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Odkurzacz próżniowy do zaskórników. Czy faktycznie jest skuteczny?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Odkurzacz próżniowy do zaskórników. Czy faktycznie jest skuteczny?

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze