Powiększenie piersi kwasem hialuronowym

Najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej jest powiększanie biustu przy użyciu kwasów hialuronowych. Jest on bardzo popularny również w innych krajach. Na zabieg ten decydują się kobiety, które chcą podkreślić swoją kobiecość i atrakcyjność. Coraz częściej kobiety decydują się na niechirurgiczne, małoinwazyjne zabiegi zastępujące implanty silikonowe. Jedną z takich opcji jest powiększanie piersi przy użyciu preparatów na bazie kwasów hialuronowych.

Kwas hialuronowy i powiększanie piersi

Substancja znana jako kwas hialuronowy jest od wielu lat wykorzystywana w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jest to substancja, którą wiele kobiet zna z kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych. Najczęściej stosuje się go w zabiegach powiększania piersi. W medycynie estetycznej najbardziej popularny i powszechnie uznawany jest kwas hialuronowy, który również jest znany jako całkowicie bezpieczny. Naskórek jest związany z kwasem hialuronowym, polisacharydem o konsystencji żelu. Należy zauważyć, że kwasy hialuronowe występują naturalnie w organizmie. Niski poziom może powodować zmarszczki i zmniejszać elastyczność skóry. Kwas hialuronowy ma wiele zastosowań.

  • ujędrniania pośladków
  • powiększania ust
  • stosuje się go do powiększania biustu
  • modelowania owalu twarzy
  • modelowania mięśni klatki piersiowej i łydek

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym jest zalecane dla kobiet, które chcą uzyskać natychmiastowe efekty lub nie mogą poddać się operacji wszczepienia implantów. Powiększanie piersi kwasem hialuronowym ma swoje zalety i wady, tak jak każda inna metoda.

Zalety powiększania biustu kwasem hialuronowym

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest całkowicie nieinwazyjny. Po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności. Do wykonania zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Nie powoduje to dodatkowego bólu dla organizmu. Organizm dobrze toleruje kwas hialuronowy, ponieważ występuje on naturalnie w organizmie. Nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej na zabieg powiększania piersi implantami. Nie ma również zakłóceń w zdolności do samobadania piersi. Metoda ta nie pozostawia blizn.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym ma niezaprzeczalną zaletę: jest dyskretne i naturalne. Zabieg nie pozostawia blizn ani śladów, a wypełniacz nie jest wyczuwalny. Skutki uboczne nie są możliwe nawet przy dużych dawkach kwasów hialuronowych. Preparat jest wchłaniany przez tkanki i nie powoduje usztywnienia piersi. Preparat stosowany do wypełniania piersi jest doskonałym sposobem na utrzymanie jędrności i nawilżenia skóry. Pomaga to zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – wady

Ten rodzaj powiększania piersi ma największą wadę – nie jest trwały. Powiększanie piersi kwasem może trwać od 13 do 18 miesięcy. Związek ten ulega biodegradacji przez organizm. Dlatego, aby uzyskać kolejny efekt, należy go powtórzyć.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym nie jest tak elastyczne jak wybór spośród różnych implantów. Implanty pozwalają na wybór kształtu i umiejscowienia implantów. Dzięki temu można podnieść i wymodelować piersi zgodnie z własnymi upodobaniami. Zabieg powiększania piersi z użyciem kwasów hialuronowych nie daje takich możliwości. Polecany jest kobietom w wieku od 18 do 24 lat, które są zadowolone ze swoich piersi, a nie tylko z ich rozmiaru. Kobiety, które chcą ujędrnić skórę wokół biustu w związku z wahaniami wagi lub karmieniem piersią, powinny rozważyć zabieg powiększania piersi kwasem. Kobiety, które oczekują trwałych rezultatów, nie powinny brać pod uwagę tego zabiegu. Znaczne powiększenie lub podniesienie piersi. Można stwierdzić, że chociaż zabieg ten nie ma na celu zastąpienia implantów, stanowi on alternatywną opcję dla pacjentek, które chcą uniknąć komplikacji związanych z bardziej inwazyjnymi procedurami.

Zabieg powiększania biustu kwasem hialuronowym

Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Cała procedura trwa od 30 do 45 minut. Żel jest wstrzykiwany między ścianę klatki piersiowej a gruczoł piersiowy w celu poprawy wyglądu biustu. Ta metoda powiększania piersi nie wymaga nacinania skóry. Czas rekonwalescencji jest szybszy. Pod piersią wykonuje się niewielkie nacięcie za pomocą skalpela w celu wprowadzenia kwasu. Nacięcie skóry wykonane przez lekarza jest mniejsze niż to, które jest potrzebne do wszczepienia implantów piersi. Skóra jest nacinana na długości zaledwie 2 milimetrów, a niewielka blizna pozostawiona w fałdzie piersiowym ukrywa zabieg.

Efekty mogą utrzymywać się do 1,5 roku. Przez dwa tygodnie po zabiegu pacjentka powinna zachować ciszę. W tym okresie należy również unikać ciepłych kąpieli i sauny. Należy pamiętać, aby po zabiegu powiększania piersi kwasem hialuronowym dbać o piersi. Obejmuje to noszenie sportowej bielizny, spanie w pozycji leżącej na plecach oraz unikanie podnoszenia lub noszenia ciężkich przedmiotów. Pacjentka może odczuwać ból przez kilka dni po zabiegu. W ciągu 7 dni należy zgłosić się do lekarza w celu odbycia wizyty kontrolnej. Koszt tej metody wynosi około 3000 zł/10 ml kwasu. Ceny różnią się w zależności od miejsca, w którym się znajdujesz. Do tego kosztu należy doliczyć koszt konsultacji lekarskiej przed zabiegiem.

Alternatywny dla powiększenia piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie biustu z użyciem soli fizjologicznej

Powiększanie piersi z użyciem soli fizjologicznej to jedna z najnowszych metod kształtowania piersi. Metoda ta pozwala skorygować wszelkie deformacje lub wady spowodowane wcześniejszymi operacjami piersi, amputacjami lub innymi rodzajami zabiegów. Specjalny żel zawiera 98 procent soli fizjologicznej i 2 procent poliamidu. Te dwa związki są łączone w celu utworzenia specjalnego żelu, który można wykorzystać do modelowania piersi.

Polega to na wstrzyknięciu żelu bezpośrednio do tkanki miękkiej za pomocą kaniuli. Następnie specjalista masuje piersi, aby nadać im pożądany kształt. Cała procedura trwa około 1,5 godziny, a pacjentka może natychmiast po niej wrócić do swoich normalnych zajęć. Efekty utrzymują się do pięciu lat i są zauważalne w ciągu tygodnia. Metoda ta nie jest zalecana dla wszystkich. Przeciwwskazania obejmują nowotwory, choroby somatyczne i infekcje różnego pochodzenia.

Metoda powiększenia piersi tłuszczem

Lipofilling to nazwa nadana tej procedurze. Polega ona na powiększeniu piersi przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej. Niewątpliwą zaletą tej metody jest to, że materiał używany do wypełniania biustu jest wytwarzany przez pacjentkę, a więc reakcje alergiczne są praktycznie wykluczone. Podstawą liposukcji jest usunięcie tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest jej najwięcej, czyli najczęściej z ud, pośladków i brzucha. Aby usunąć tłuszcz, lekarz wykonuje nacięcie pod skórą. Następnie stosuje się wirowanie w celu jego oczyszczenia. Ma to na celu oddzielenie komórek tłuszczowych od komórek macierzystych.

Do wprowadzenia oczyszczonego już materiału do piersi używa się specjalnych kaniul. Zbyt duża ilość materiału może prowadzić do zwłóknienia i zwapnienia. Zbyt mała ilość tłuszczu może uniemożliwić poddanie się temu zabiegowi pacjentkom, które są zbyt szczupłe. Co ważne, około 25% materiału wypełniającego jest wchłaniane przez organizm. Pozostała część pozostaje w organizmie. Całą procedurę można powtórzyć w ciągu sześciu miesięcy. Rekonwalescencja trwa od 4 do 8 tygodni. Najczęstsze powikłania to krwiaki i zatory tłuszczowe. Zabieg jest kosztowny (średni koszt wynosi 9000 zł).

Powiększanie piersi implantami piersiowymi

Powiększanie piersi jest nadal jednym z najbardziej preferowanych i najczęściej wykonywanych przez lekarzy zabiegów. Ten rodzaj operacji jest nadal bardzo popularny, mimo że istnieje już od prawie 50 lat. Każdego roku w Stanach Zjednoczonych przeprowadza się około 300 000 takich operacji. Na przestrzeni lat implanty zostały udoskonalone. Wiele kobiet decyduje się na zwiększenie rozmiaru piersi tą metodą, mimo ryzyka wystąpienia skutków ubocznych i dużej inwazyjności. Implanty mogą być stosowane w celu zwiększenia rozmiaru piersi o wiele rozmiarów. Metoda ta jest bardziej inwazyjna niż mniej inwazyjna, wymaga hospitalizacji i odpowiedniej rekonwalescencji. Istnieją jednak inne skuteczne metody powiększania piersi.

Domowe metody powiększenia piersi

Piersi można ujędrnić w domu, wykonując serię ćwiczeń. Ćwiczenia te nie zmienią rozmiaru piersi, ale mogą przynieść inne korzyści. Regularne ćwiczenia klatki piersiowej mogą poprawić kondycję Twoich mięśni, co z kolei wpływa na jędrność Twojego biustu.

Możesz także rozważyć zakup odpowiednich kremów lub tabletek na powiększenie piersi. Tabletki są bezpiecznym i tańszym niż operacja sposobem na zwiększenie rozmiaru biustu. Tabletki zawierają hormony, które stymulują wzrost piersi. Tabletki wyprodukowane z naturalnych składników są mniej podatne na skutki uboczne. ProBreast Plus (kapsułki lub krem) to dobry, skuteczny produkt. ProBreast Plus (kapsułki i krem) zwiększa rozmiar piersi poprzez podniesienie poziomu estrogenu, stymulację wzrostu piersi i zwiększenie ich objętości. Krem dostępny na rynku zawiera fitoestrogeny, które stymulują wzrost tkanki piersi. Krem ten zawiera również witaminy, minerały i inne składniki, które mogą zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny.

Krem ProBreast Plus ma również zdolność wpływania na stan skóry, który jest jedną z przyczyn wielkości i wyglądu piersi. Krem poprawia elastyczność, napięcie i jędrność skóry. Krem należy stosować regularnie, aby zobaczyć widoczne rezultaty.

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Powiększenie piersi kwasem hialuronowym

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Powiększenie piersi kwasem hialuronowym

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze