Powiększenie piersi kwasem hialuronowym. Czy to dobry pomysł?

verified author |
Powiększenie piersi kwasem hialuronowym

Powiększenie biustu kwasem hialuronianowym to jeden z najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zabieg ten wybierany jest przez kobiety, które chcą dodać sobie atrakcyjności i kobiecości. Poza operacjami chirurgicznymi polegającymi na wszczepieniu silikonowych implantów panie coraz częściej wybierają metody bezoperacyjne i mało inwazyjne. Jedną z nich jest bez wątpienia powiększenie piersi preparatami na bazie kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy i powiększanie piersi

Kwas hialuronowy jest substancją od dawna używaną w kosmetyce oraz z medycynie estetycznej. Wielu paniom jest on znany z kremów przeciwzmarszczkowych i nawilżających. W medycynie estetycznej to właśnie kwas hialuronowy jest najpowszechniejszym i uznanym za w pełni bezpieczny preparat stosowany do powiększania piersi. Kwas hialuronowy to polisacharyd w postaci żelu, który odpowiedzialny jest za wiązanie wody w naskórku. Co ciekawe, kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, a jego niższy poziom odpowiedzialny jest za powstawanie zmarszczek i zmniejszenie elastyczności skóry. Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie:

  • służy do powiększenia biustu
  • powiększania ust
  • modelowania owalu twarzy
  • ujędrniania pośladków
  • modelowania łydek i mięśni klatki piersiowej

Ponadto powiększanie piersi kwasem hialuronowym poleca się paniom, które oczekują natychmiastowego efektu oraz tym, które nie chcą bądź nie mogą poddać się operacji chirurgicznej wszczepiania implantów. Jak każda metoda, także i powiększanie biustu kwasem hialuronowym ma swoje zalet i wady.

Zalety powiększania biustu kwasem hialuronowym

Metoda z użyciem kwasu hialuronowego jest bez wątpienia nieinwazyjna i w pełni bezpieczna. Zaraz po wykonanym zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co dodatkowo nie obciąża organizmu narkozą. Dzięki temu, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka, jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm. W przeciwieństwie do powiększania piersi przy użyciu implantów, nie występuje ryzyko pojawienia się odczynu alergicznego. Należy wspomnieć również o tym, że nie dochodzi do zakłócenia diagnostyki obrazowej ani możliwości samodzielnego badania piersi przez kobietę. Ponadto ogromnym plusem tej metody jest brak blizn.

Niewątpliwą zaletą powiększania biustu kwasem hialuronowym jest efekt zabiegu – w pełni dyskretny i naturalny. Nie pozostają żadne ślady, ani blizny po wykonanym zabiegu, a dodatkowo sam wypełniacz nie jest wyczuwalny. Nawet zastosowanie sporych ilości kwasu hialuronowego nie powoduje skutków ubocznych, gdyż dawki preparatu rozchodzą się w tkankach, nie pozostawiają uczucia sztywności piersi. Warto także wspomnieć o tym, że zastosowany do wypełnienia piersi preparat jest doskonałą metodą na zapewnienie skórze jędrności i nawilżenia, co dodatkowo zapobiega przedwczesnemu starzeniu.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – wady

Podstawową i największą wadą takiego powiększania piersi, jest nietrwałość wypełnienia. Powiększanie piersi kwasem utrzymuje się ok. 13-18 miesięcy. Po tym czasie związek ten ulega w ludzkim organizmie biodegradacji, stąd aby uzyskać ponowny efekt, należy powtórzyć zabieg.

Dodatkowo powiększanie piersi kwasem hialuronowym nie pozwala na taką dowolność, jaką daje wybór implantów. W przypadku implantów można dobrać bowiem dobrać umiejscowienie i kształt w taki sposób, który pozwoli podnieść i wymodelować stosownie do upodobań piersi. Natomiast zabieg powiększania piersi kwasem hialuronowym nie daje takich możliwości, zatem raczej poleca się go młodym kobietom, które są w zasadzie zadowolone ze swoich piersi, a nie satysfakcjonuje ich jedynie rozmiar. Powiększanie piersi kwasem poleca się także paniom, które chciałyby ujędrnić wiotką skórę woków biustu, która pojawiła się na skutek wahań wagi, po ciąży czy po karmieniu piersią. Zabieg ten nie jest polecany paniom, które oczekują trwałych rezultatów. znacznego powiększenia piersi, bądź istotnego ich podniesienia. Słowem podsumowania można stwierdzić, iż zabieg ten nie zastąpi implantów, jednak stanowi ciekawą alternatywę dla tych z pacjentek, które chcąc uniknąć powikłań towarzyszących ty bardziej inwazyjnym metodom chirurgicznym.

Zabieg powiększania biustu kwasem hialuronowym

Przed zabiegiem specjalista medycyny estetycznej stosuje znieczulenie miejscowe, stąd zabieg ten jest zupełnie bezbolesny. Sama procedura zabiegu trwa ok. 30-45 minut. Aby poprawić kontury biustu, żel wstrzykuje się pomiędzy ścianę klatki piersiowej a gruczoł piersiowy. W tym przypadku nie ma potrzeby wykonywania cięcia skóry, stąd rekonwalescencja po tej metodzie powiększenia biustu odbywa się dużo szybciej. Jeśli chodzi o powiększanie biustu kwasem, to pod piersią wykonuje się niewielkie nacięcie skalpelem, które służy do wprowadzenia kwasu hialuronowego. Jednak samo nacięcie skóry jest znacznie mniejsze niż to, które wykonuje lekarz chcąc wprowadzić implanty piersi. W tym przypadku skórę nacina się zaledwie na 2 milimetry, a po zabiegu niewielka blizna całkowicie ukrywa się w fałdzie piersiowym.

Efekty powinny utrzymywać się do 1,5 roku. Po samym zabiegu pacjentka przez 2 tygodnie powinna prowadzić mało aktywny i raczej spokojny tryb życia. Należy także w tym czasie unikać korzystania z sauny oraz ciepłych kąpieli. Warto pamiętać również o prawidłowym dbaniu o piersi po powiększaniu piersi kwasem hialuronowym: o noszeniu sportowej bielizny, spaniu w pozycji na plecach, unikaniu noszenia i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Przez pierwsze dni pacjentka może odczuwać bóle w miejscu wykonanego zabiegu. Po 7 dniach powinna się udać do lekarza prowadzącego na wizytę kontrolną. Cena powiększenia piersi tą metodą, zależnie od miejsca, wynosi ok. 3000 zł / 10 ml kwasu. Do tej ceny należy także doliczyć koszt konsultacji lekarskiej przez zabiegiem.

Alternatywny dla powiększenia piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie biustu z użyciem soli fizjologicznej

Metoda powiększenia piersi z zastosowaniem soli fizjologicznej to jedna z najnowocześniejszych technik modelowania partii ciała, w tym piersi. Z pomocą tej metody można nawet wyeliminować deformacje oraz defekty, które powstały wskutek przeprowadzonych wcześniej amputacji czy operacji piersi. Skład specjalnego żelu tworzy 98 proc. soli fizjologicznej oraz 2 proc. poliamidu. Oba te związki łączą się ze sobą, tworząc specjalną substancję, z pomocą której można wymodelować piersi.

Metoda ta polega na wstrzyknięciu przy pomocy kaniuli odpowiedniego żelu bezpośrednio do tkanek miękkich. Na koniec specjalista nadaje piersiom oczekiwany kształt, masując odpowiednio biust. Cała procedura trwa 1,5 h, a zaraz po jej zakończeniu pacjentka może udać się do swoich codziennych czynności. Efekt zauważalny jest po tygodniu od przeprowadzonego zabiegu i utrzymuje się do 5 lat. Ta metoda nie jest jednak przeznaczona dla każdego, do przeciwwskazań należą choroby o charakterze somatycznym, choroby nowotworowe czy różnego pochodzenia infekcje.

Metoda powiększenia piersi tłuszczem

Lipofilling, bo tak fachowo nazywa się ten zabieg, polega na powiększeniu piersi własną tkanką tłuszczowąNiewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, iż materiał służący wypełnieniu biustu pochodzi od samej pacjentki, stąd ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych zostaje zminimalizowane praktycznie do zera. Lipofilling polega na odessaniu tkanki tłuszczowej z miejsc, w których znajduje się jej najwięcej – najczęściej są to uda, pośladki i brzuch. Tłuszcz pobierany jest przez lekarza poprzez nacięcie w skórze, a następnie zostaje oczyszczony poprzez odwirowanie. Ma to na celu oddzielenie komórek macierzystych od komórek tkanki tłuszczowej.

Oczyszczony już materiał lekarz wprowadza przy użyciu specjalnych kaniuli do piersi. Podczas jednego zabiegu nie można podać zbyt dużych ilości materiału, może to bowiem doprowadzić do zwłóknień czy zwapnień, a w konsekwencji tłuszcz nie rozłoży się równomiernie. Pacjentki zbyt szczupłe nie mogą poddać się takiemu zabiegowi z uwagi na zbyt małą ilość tkanki tłuszczowej. Co ważne około 25 proc. materiału wypełniającego wchłania organizm pacjentki, reszta tkanki tłuszczowej zostaje już na miejscu. Czas rekonwalescencji po zabiegu wynosi 4 do 8 tygodni, a całą procedurę można powtórzyć nie wcześniej niż po 6 miesiącach. Do najczęstszych powikłań należą krwiaki lub zatory tkanki tłuszczowej, a sam zabieg nie należy do najtańszych (średnia cena wynosi 9 tysięcy złotych).

Powiększanie piersi implantami piersiowymi

Chirurgiczne wszczepianie implantów do piersi to nadal najpopularniejsza, ale i najczęściej wykonywana przez lekarzy metoda powiększenia piersi. Choć operacje tego typu wykonuje się już prawie 50 lat, nie tracą one na swej atrakcyjności. W USA wykonuje się ich ok. 300 tys. rocznie. Na przestrzeni lat same implanty ulegały wielokrotnie udoskonaleniu, stąd pomimo dużej inwazyjności oraz ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, wiele pań decyduje się na powiększenie piersi właśnie tą metodą. Dla wielu pacjentek istotne jest to, iż za pomocą implantów można powiększyć piersi nawet o kilka rozmiarów. W odróżnieniu od mniej inwazyjnych metod, ten sposób wymaga bezwzględnie hospitalizacji i odpowiedniej rekonwalescencji. Istnieją jednak jeszcze inne, także skuteczne metody powiększenia biustu. 

Domowe metody powiększenia piersi

Jedną z metod na wymodelowanie i ujędrnienie biustu w domu jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń. Wprawdzie nie zmienią one wielkości piersi, ale mogą przynieść inne korzyści. Regularnie wykonywane ćwiczenia klatki piersiowej poprawiają bowiem stan mięśni, co wpływa na jędrność i kształt biustu.

Warto sięgać także po odpowiednie kremy i tabletki, które są alternatywą dla kosztownych operacji powiększenia piersi. Tabletki to w zdecydowanej większości bezpieczna i z pewnością tańsza metoda na zwiększenie rozmiaru biustu. Składniki w nich zawarte powodują większą produkcję hormonów, które to stymulują piersi do wzrostu. Wiele tabletek bazuje na składnikach pochodzenia naturalnego, co minimalizuje wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych. Dobrym i skutecznym produktem jest ProBreast Plus (kapsułki oraz krem). Tabletki wpływają na zwiększenie rozmiaru piersi dzięki podniesieniu poziomu estrogenu oraz poprzez stymulację gruczołów piersiowych do wzrostu. Zaś dostępny na rynku krem dostarcza skórze fitoestrogenów, które pobudzają tkankę piersi do rozrostu. Ponadto krem ten jest bogatym źródłem witamin, minerałów oraz składników zwiększających produkcję kolagenu i elastyny.

Warto wspomnieć, iż zadaniem kremu ProBreast Plus jest także wpływanie na odpowiedni stan skóry, który jest jednym z czynników odpowiadających za wygląd oraz za wielkość piersi. Krem ten poprawia widocznie elastyczność, napięcie i jędrność skóry. Należy go stosować regularnie, aby efekt był widoczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *