Dieta na potencję. Co jeść, aby wzmocnić erekcję?

Skip to content

Dieta na potencję dla mężczyzny? Nie powinno to nikogo dziwić. Od dawna bowiem wiadomo, jak duży wpływ na nasze zdrowie ma to, co spożywamy w ciągu dnia. Temat ten wydaje się tym bardziej wart uwagi, iż coraz więcej mężczyzn ma dziś problemy z potencją.

Specjaliści szacują, że na całym świecie z powodu trudności z erekcją cierpi nawet 152 mln. mężczyzn, a liczba ta rośnie z roku na rok. Impotencja, choć żyjemy w XXI wieku, pozostaje często tematem tabu. Niesłusznie, gdyż dolegliwość ta daje się skutecznie wyleczyć. Można nawet powiedzieć, iż sprawność seksualna zależy w dużej mierze od tego, co jemy w ciągu dnia.

Właściwie dobrana dieta ma dwojakie znaczenie dla życia intymnego. Z jednej strony sprzyja zachowaniu sprawności seksualnej, z drugiej zaś wspomaga wydolność seksualną, przez co zapobiega pogłębianiu się problemów między partnerami. A jakość życia seksualnego wpływa bezpośrednio na nasze relacje. Współczesny mężczyzna ma także możliwość skorzystania z suplementów diety, których rola we wspomaganiu męskiej potencji, jest niezwykle istotna.

Co to jest potencja?

Zdolność organizmu do reakcji seksualnych, mierzona częstotliwością reakcji seksualnych w jednostce czasu (dzień, tydzień, rok) – brzmi intrygująco? Otóż, jest to definicja dobrze znanej każdemu potencji seksualnej, czyli innymi słowy, zdolności mężczyzny do odbycia stosunku płciowego. Powszechny pogląd głosi, iż to właśnie mężczyźni odznaczają się większą potencją seksualną. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, iż potrzebują specjalnych składników odżywczych. To właśnie nieprawidłowe odżywianie może powodować problemy z potencją, które mogą przejawiać się w:

 • niezdolności do wystąpienia podniecenia seksualnego
 • nie wystąpieniu reakcji narządów płciowych (problemy z erekcją mogą być także oznaką chorób prostaty)
 • niemożności odbycia stosunku płciowego (np. zaburzenia wytrysku, pochwica)
 • braku orgazmu (np. anorgazmia, wytrysk późny)

Tempo życia, zanieczyszczenie środowiska, mało wartościowa dieta, stres, niska aktywność fizyczna przyczyniają się do występowania wielu zaburzeń, które często nie pozwalają być mężczyzną w pełni znaczenia tego słowa. Część z nich odpowiada za pojawienie się groźnych chorób, natomiast prawie wszystkie odbijają się na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Dzisiejsze czasy nie są bowiem optymalnymi warunkami do tego, aby poziom hormonów, w tym testosteronu, pozostawał na optymalnym poziomie, zapewniającym właściwą sprawność seksualną. Najważniejsze jest jednak to, że istnieją dzisiaj rozwiązania wspomagające erekcję – jest to dieta, ale i właściwa suplementacja.

Dieta na poprawę erekcji

Istnieje kilka czynników obniżających męską potencję. Wśród zabójców męskiej potencji można wymienić:

 • alkohol – powoduje on rozszerzanie naczyń krwionośnych. Ma to bezpośredni wpływ na możliwość erekcji, gdyż poszerzenie naczyń utrudnia przepływ krwi i uniemożliwia jej zatrzymanie w ciałach jamistych prącia. Spożywanie alkoholu należy ograniczyć również z powodu negatywnego wpływu na wątrobę, która w dużym stopniu odpowiada za metabolizm testosteronu.
 • ser żółty – choć jest doskonałym źródłem wapnia, zawiera mnóstwo tłuszczu, którego należy się wystrzegać w diecie na potencję. Szczególnie spożywanie produktów seropodobnych ma negatywny wpływ na układ krążenia.
 • parówki i inne przetworzone produkty mięsne– parówki swoją złą sławę zawdzięczają składnikom, z jakich zostały wyprodukowane, czyli z tzw. MOM (mięsa oddzielanego mechanicznie) i z dużej ilości tłuszczów trans. Można w nich znaleźć także konserwanty i sztuczne dodatki smakowe.
 • gotowe dania – jeśli w twojej diecie znajdują się gotowe pizze, zapiekanki czy zupki chińskie z pewnością będą one miały negatywny wpływ na potencję. Do wytworzenia tych produktów użyto bowiem najtańszych produktów, bogatych w najbardziej szkodliwy tłuszcz palmowy. Możesz w nich znaleźć również sztuczne barwinki i konserwanty, które bezpośrednio wpływają na zaburzenia erekcji. Warto zrezygnować z tych produktów.
 • nadmiar cukru – spożywanie dużej ilości cukru prowadzi nie tylko do otyłości i nadwagi, ale i ma wpływ na problemy z potencją. Ogranicz zatem spożywanie pokarmów zawierających cukry proste, a więc mocno słodzone. Spożywaj cukry złożone zamiast prostych. Jak donoszą informacje ze świata nauki, dieta bogata w cukry proste obniża poziom ważnych hormonów gonadotropowych, które bezpośrednio oddziałują na jądra i jajniki. Jedzenie bogate w cukier powoduje zachwianie delikatnej równowagi hormonalnej w organizmie, w tym zakłóca produkcję testosteronu i estrogenów. Jeśli chcesz spożywać cukry złożone warto wprowadzić do jadłospisu produkty zbożowe, takie jak pieczywo razowe, płatki zbożowe, kaszę gruboziarnistą, makarony, ale i ziemniaki czy rośliny strączkowe. Warto spożywać również awokado, które w przeciwieństwie do większości popularnych owoców zawiera małą ilość cukrów prostych.

Wysokie spożywanie energii, tłuszczu i cukru, tak charakterystyczne dla diety zachodniej, w dłuższej perspektywie powoduje poważne problemy z erekcją u panów. Bywa, że zaczyna brakować tlenku azotu, który jest podstawowym neuroprzekaźnikiem zaangażowanym w procesie erekcji prącia. Pamiętajmy zatem o tym, że niezdrowe jedzenie wpływa na każdą komórkę naszego ciała oraz na każdą strefę naszego życia – w tym na tą intymną.

Na szczęście jest wiele składników mających dobroczynny wpływ na męską potencję. Koniecznie włącz do diety poniższe składniki:

 • NNKT – czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które specjaliści nazywają czasem witaminą T, ze względu na swoje szerokie właściwości. Odpowiadają one za dostarczanie do naszego organizmu kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 oraz omega-9. Informacje ze świata nauki potwierdzają ich przeciwzapalne właściwości. W twojej diecie musi być jednak zachowana odpowiednia proporcja kwasów omega-3 do omega-6. Do diety na potencję włącz zatem ryby i owoce morza. Aby nie doprowadzić do zaburzeń erekcji spożywaj orzechy i nasiona – szczególnie nasiona chia, konopne czy siemię lniane, a z orzechów najwięcej dobroczynnych kwasów znajdziesz w orzechach włoskich.
 • cynk – jeśli brakuje w twoim organizmie cynku, odczujesz z całą pewnością spadek libido. Substancje bogate w cynk to: ostrygi, owoce morza, ryby morskie, orzechy i pestki (szczególnie pestki dyni), produkty pełnoziarniste. Składnik ten poprawia poziom testosteronu. Informacje ze świata nauki wskazują jednak, iż pozytywne efekty z suplementacji cynkiem odczują jedynie te osoby, które cierpią na niedobór tego składnika. Na podstawie przeprowadzonych badań można stwierdzić, iż u osób z prawidłowym poziomem cynku dodatkowe przyjmowanie nie dało żadnych korzyści. Jeść na potencję trzeba zatem rozsądnie.
 • selen – dietę na potencję warto wzbogacić o selen. A teraz uwaga: czy wiedziałeś, że ponad połowa zawartości selenu w organizmie znajduje się w jądrach! Oznacza to, że jest to jeden z najistotniejszych składników w diecie na potencję. Stąd w twoich posiłkach nie może zabraknąć podrobów i produktów pochodzenia morskiego takich jak ryby czy skorupiaki. Korzystny wpływ na potencję ma także spożywanie czosnku, grzybów czy nasion roślin strączkowych. Dzięki tym produktom do twoich komórek przedostanie się właściwa ilość selenu.
 • witamina D – wpływ tej witaminy na zachowanie zdrowia oraz męskiej potencji jest niebagatelny. Nazywana jest ona witaminą słońca. Badania wskazują, iż odpowiada bezpośrednio za poziom testosteronu we krwi. Część witaminy D syntetyzowana jest przez skórę pod wpływem promieni słonecznych UV. Jednak w naszej szerokości geograficznej warto jest uzupełnić tę witaminę produktami typu: jajka (szukaj tych wiejskich), tłuste ryby (łosoś, śledź czy makrela). Do twojego jadłospisu włącz koniecznie niewielkie porcje ryby, jako dodatek do sałatek czy kanapek. Ten naturalny lek na potencje stosuj cały rok, ale w okresie jesienno-zimowym warto dodatkowo suplementować witaminę D3.
 • glicyna i prolina – w celu poprawy potencji, koniecznie sięgnij po te dwie substancje. Te aminokwasy przyczyniają się do zachowania właściwego poziomu neurotransmisji w mózgu, co przekładać się będzie na lepszy sen, który to jest kluczowym elementem w zachowaniu właściwej potencji seksualnej. Jeśli masz w domu galaretkę, sięgnij po nią. Także nóżki, czy żelatyna wykazują korzystny wpływ na zachowanie właściwej erekcji. Informacje ze świata medycznego donoszą także o ich przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym działaniu. Wspomagają również syntezę kolagenu, przez co organizm może się szybciej zregenerować.
 • cholina – to nic innego jak witamina B4. Należy także do kluczowych substancji zapobiegających problemom z potencją. Znajdziesz ją w żółtkach jaj, wątróbce czy zarodkach pszenicy.
 • tyroksyna – jest to jeden z podstawowych hormonów wydzielanych przez tarczycę. Odpowiada między innymi za siły witalne oraz za sprawność seksualną. Do utrzymania optymalnego poziomu tyroksyny potrzebna jest cholina, jod, białko, ale i witaminy z grupy B, C oraz E.
 • arganina – ten aminokwas występujący w naturalny sposób w organizmie człowieka, z czasem produkowany jest w coraz mniejszej ilości. Dlatego warto do swojej diety wprowadzić takie składniki jak: drób, żółtka jaj czy szpinak, które pozwolą wyrównać niedobory tego składnika.

Potencja u Pań, czyli kilka słów o kobiecym libido

Powyższe składniki mają niebagatelny wpływ na męskie zdrowie, ale i nie tylko. Także i delikatny kobiecy organizm jest niezwykle czuły na wahania poziomu składników odżywczych w diecie. Wszelkie niedobory doprowadzić mogą bowiem do problemów w sferze seksualnej, w tym do spadku libido. Mniejszy apetyt na seks u kobiety może mieć wiele przyczyn. Jest też wiele metod, aby pokonać ten stan. Warto wymienić najważniejsze:

 • uprawiaj aktywność fizyczną
 • nie zapomnij o odpowiednio długim śnie
 • zastosuj naturalne afrodyzjaki, takie jak awokado, figi, banany, imbir, cynamon czy papryczki chili
 • stosuj dobre suplementy diety– niektóre produkty, takie jak Femin Plus, zawierają w swoim składzie ekstrakt z korzenia żeń-szenia, ekstrakt z nasion kakaowca, czy witaminę E i B6, które wykazują szczególnie dobroczynne działanie na wzrost kobiecego libido.

Dieta na potencję, a stosowanie suplementów diety

Warto również urozmaicić dietę w zioła i przyprawy, które nie tylko nadadzą przygotowywanej potrawie niepowtarzalny smak, ale są źródłem wielu cennych składników, wpływających korzystnie na potencję. Przykładowo kardamon nazywany jest przez Arabów afrodyzjakiem, a imbir to prawdziwa potęga dla zdrowia. Nie trzeba być jednak specjalistą, aby dojść do wniosku, iż mnogość składników odżywczych potrzebnych do zachowania właściwej potencji, jest olbrzymia. Właściwie, jeść na potencję bywa niezwykle trudno w codziennym życiu. Z pomocą mogą przyjść tabletki na potencję (ważne: nie są to leki na potencję). Doskonałym przykładem są tutaj Eron Plus i Semaxin.

Eron Plus – jest to najsilniejszy wspomagacz erekcji dostępny na rynku. Choć nie brakuje dzisiaj reklam podobnych produktów, to Eron Plus jako jeden z nielicznych jest polecany przez 85% mężczyzn. Stosowanie suplementu gwarantuje usunięcie przyczyn kłopotów z erekcją, wspomaga silną i trwałą erekcję, zapewnia dłuższy stosunek seksualny i bardziej intensywne odczucia. Nie powoduje przy tym żadnych efektów ubocznych.

Czytaj więcej na EronPlus.pl!

Warte polecenia są także tabletki na potencje o nazwie Semaxin. Suplement ten to wysokiej jakości produkt dla mężczyzn szukających wsparcia potencji, ale i chcących zwiększyć ilość produkowanego nasienia. Wśród głównych zalet można wymienić: utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, skuteczna poprawa erekcji, zwiększa pożądanie i zdolności seksualne, pobudza produkcję plemników, przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji rozrodczych. Wybierając Semaxin zyskasz poprawę potencji oraz lepszą jakość nasienia!

Czytaj więcej na Semaxin.pl!

Zarówno Eron Plus jak i Semaxin to prawdziwe odkrycie ostatnich czasów i niekwestionowani zwycięscy wśród produktów na poprawę erekcji.

Podsumowanie

Choć zaburzenia erekcji, to coraz poważniejszy problem wśród mężczyzn, można dzisiaj z nim skutecznie walczyć. Dieta stanowi z całą pewnością jedną z takich metod. Przecież jesteśmy tym, co jemy. Naszemu organizmowi trzeba dostarczyć produkty pełne witamin i minerałów, każdego dnia warto spożywać dobrej jakości warzywa i owoce. Nie może zabraknąć także mięsa i ryb w codziennej diecie, ale i to nie koniec.

Każdy z tych produktów odżywczych pomaga zachować naszemu ciału i umysłowi dobrą kondycję, wspomaga pracę najważniejszych układów, w tym układu płciowego i hormonalnego. Pamiętaj jednak, iż dzisiaj masz alternatywę w postaci suplementów diety.

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Dieta na potencję. Co jeść, aby wzmocnić erekcję?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Dieta na potencję. Co jeść, aby wzmocnić erekcję?

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze