Jelqing na powiększanie penisa. Jak robić i jakie efekty dają ćwiczenia?

Jelqing, pod tą intrygującą nazwą kryje się jeden z najpopularniejszych sposobów na powiększenie penisa. Jest to arabska technika masażu, która wywodzi się ze starożytnych zwyczajów. Jak głosi legenda, ojcowie uczyli swoich synów metody jelqing, aby w noc poślubną mogli zaimponować swojej wybrance. Trening jelqing obiecuje wydłużenie członka nawet do 3 cm oraz zwiększenie jego grubości.

Połącz jelqing z Member XXL
i skutecznie powiększ swojego penisa!

Pogrubia i wydłuża penisa nawet o 9 cm,
Poprawia sprawność seksualną,
Jest bezpieczny w stosowaniu.

W dzisiejszym świecie, wielu mężczyzn zastanawia się nad rozmiarem swego przyrodzenia i to wielu więcej, niż może się nam wydawać. Tylko niektórzy jednak dzielą się swoimi wątpliwościami na forum publicznym, stąd skala tego tematu nie jest prosta do oszacowania.

Statystyki wyszukiwarek pozwalają jednak stwierdzić, iż tego typu problem nie należy do rzadkości zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Warto jednak pokonać uczucie wstydu i zasięgnąć informacji. Niektórzy panowie rozważają nawet operacyjne wydłużenie penisa, co jednak może wiązać się z poważnymi powikłaniami. Istnieją mniej inwazyjne metody, takie jak odpowiednie ćwiczenia (w tym właśnie jelqing), suplementacja, czy nawet połączenie obu tych metod. A temat nie należy z całą pewnością do błahych.

U wielu mężczyzn mających spore uwagi co do wielkości swojego członka, pojawia się szereg problemów. Panowie unikają kontaktów z kobietami, częściej zamykają się w domu, czują się słabsi od innych, czasem niekomfortowo w towarzystwie. Nie można pominąć oczywiście problemów natury seksualnej. Stąd na forach internetowych czy męskich blogach nie brakuje pytań, jak można sobie wydłużyć penisa.

Jedną z metod na powiększenia członka są wspomniane ćwiczenia. Ważne jest, aby były wykonywane poprawnie i z należytą dokładnością. Tylko wtedy można uzyskać oczekiwane efekty. Rodzajów ćwiczeń, jakie można wykonywać jest wiele. Jedną z ciekawszych propozycji jest jelqing. Na jakie efekty można liczyć? Czy penis faktycznie się wydłuży?

Na czym polega jelqing?

Ćwiczenia polegają na rozciąganiu penisa i mogą przypominać nieco masturbację. Ze względu na prostotę wykonywania nie dziwi fakt, iż ćwiczenia jelqing cieszą się popularnością wśród mężczyzn chcących wydłużyć penisa.

Ćwiczenia jelqing wykonuje się bardzo prosto. Nie sprawiają one trudu, ani nie wymagają szczególnego przygotowania. Wystarczy w zasadzie odrobina prywatności, aby móc przeprowadzić taki trening.

Ćwiczenia jelqing dla początkujących należy wykonywać maksymalnie 2-3 razy w tygodniu. Początkowo zaleca się wykonywać trening jelqing przez 10 minut. W rezultacie penis przyzwyczai się do ćwiczeń. Zaleca się przerwę regeneracyjną trwającą 24-48 godzin.

W przeciwieństwie do metod farmakologicznych naturalne metody powiększenia penisa są znacznie bezpieczniejsze dla organizmu.

Stosując technikę jelqing należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie pocierać penisa zbyt mocno, gdyż skutkować to może podrażnieniem skóry. Warto zastosować lubrykant, który pozwoli zminimalizować takie dolegliwości. Ewentualne otarcia, zaczerwienienia, podrażnienia, czy łuszczenie się naskórka może oznaczać, iż penis był zbyt mocno pocierany podczas wykonywanych ćwiczeń jelqing. Jeśli natomiast dodatkowo pojawią się zasiniaczenia, warto zrobić kilkudniową przerwę, aby siniaki spokojnie się wygoiły.

Samodzielne wykonanie podstawowych ćwiczeń jelqing

Poniżej znajdziesz krótki instruktaż jelqing, który pozwoli ci na samodzielne wykonanie podstawowych ćwiczeń na wydłużenie penisa w domu:

 • Podstawą każdych ćwiczeń, jest dobre przygotowanie. W tym celu umyj ręce ciepłą wodą i mydłem z naturalnym pH. Następnie potrzyj energicznie ręce o siebie, tak aby były jak najcieplejsze.
 • W kolejnym kroku rozgrzej penisa. Wystarczy kilka ruchów, aby poprawić krążenie członka przed rozpoczęciem ćwiczeń. Można także wziąć prysznic lub ciepłą kąpiel. Ułatwi to poprawne wykonywanie techniki jelqing.
 • Usiądź wygodnie na krześle…
 • Obejmij mocno kciukiem i palcem wskazującym podstawę penisa, a następnie przesuwaj dłoń w kierunku głowy członka (żołędzi). Po dotarciu tam, należy zacisnąć palce. Ucisk spowoduje wzrost ciśnienia krwi, rozszerzenie ścian komórkowych, a w konsekwencji nabrzmienie całego członka. Ważne jest, aby nie używać zbytniej siły do wykonywania treningu jelqing. Zaleca się powolne wykonywanie ruchów, trwające 3-4 sekund. Zatrzymaj dłoń 1 cm. przed żołędzią, po czym zwolnij uchwyt. Penis nie może być w pełnej erekcji. Musi być przynajmniej częściowo wiotki, aby możliwe było rozciąganie tkanek.
 • Wykonaj te same ruchy drugą ręką.
 • Powtarzaj ćwiczenia jelqing, aż pojawi się płynny ruch ręki. Czy twoja końcówka penisa powiększa się? To dobrze, ćwiczenia jelqing przynoszą skutek.

Masturbacja, a jelqing

Choć jelqing może przypominać masturbację, warto jednak pamiętać, iż nią nie jest. Służą one zupełnie czemuś innemu. Poza tym tylko jelqing daje efekt powiększania penisa. Podczas masturbacji penis zwykle znajduje się w pełnej erekcji, natomiast przy jelqing członek nie może być w pełnym wzwodzie, gdyż mogłoby dojść do uszkodzenia tkanek i naczyń krwionośnych wewnątrz penisa podczas jego zaciskania.

Techniki ćwiczeń jelqing

Jak w przypadku każdych ćwiczeń, także i te na powiększenie penisa mogą przynieść pewne rezultaty. Pamiętaj, aby wykonywać jelqing systematycznie i odpowiednio długo. Powiększanie penisa poprzez zwiększenie intensywności ćwiczeń nie przyspieszy uzyskania efektu, a może skutkować powstaniem urazów.

Główne techniki wykonywania jelq, to:

 • Jelqing podstawowy
  Wyżej opisane ćwiczenia, należą do podstawowego treningu na wydłużenie penisa. Pamiętaj, aby penis być w częściowych wzwodzie. Jeśli osiągnie całkowity wzwód, przerwij ćwiczenia na kilka minut, aż członek ponownie stanie się wiotki.
 • Kręcenie korbą”
  Ta technika jelqing ma na celu wzmocnienie wiązadła łączącego penisa z kością łonową. Aby wykonać ten rodzaj treningu chwyć penisa poniżej żołędzi, a następnie wykonuj nim ruch okrężny przypominający ruch wskazówek po tarczy zegara. Pamiętaj, aby nie spieszyć się przy wykonywaniu tych ćwiczeń.
 • Uderzanie penisem
  Podczas wykonywania tej techniki jelqing jedną dłonią osłoń jądra, a drugą szczyp lekko penisa u jego podstawy. Następnie uderzaj penisem o brzuch oraz o drugą dłoń. Wykonaj 200-300 powtórzeń tego ćwiczenia. Ze względu na to, iż jest to zaawansowana technika jelqing, można ją wykonywać dopiero w drugim lub trzecim miesiącu, kiedy to wiązadła będą wystarczająco rozgrzane.
 • Rozciąganie na boki
  Ten typ treningu jelqing wykonuje się w pozycji stojącej. Chwyć penisa poniżej żołędzi. Rozstaw nogi na szerokość dwa razy większą niż szerokość ramion. Następnie ciągnij delikatnie penisa w dół, poruszając jednocześnie nim na boki. Przy każdym ruchu dotknij członkiem nogi. Wykonaj 75-100 powtórzeń. Ćwiczenia te wykonuj 3 razy w tygodniu.
 • Dwustronne rozciąganie
  Ten rodzaj ćwiczeń jelqing należy wykonać w pozycji stojącej. Jedną dłonią chwyć penisa poniżej żołędzi, a drugą podtrzymuj pierwszą. W kolejnym kroku wyciągnij delikatnie penisa, jednocześnie lekko odchylając tyłów. Uzyskać przez to efekt rozciągania z obu stron. Aby uzyskać jak najlepszy efekt powiększania penisa wytrzymaj w tej pozycji około 10 sekund. Jeśli odczuwasz podczas wykonywania tych ćwiczeń dyskomfort, bądź ból, należy je przerwać. Trening ten można wykonać maksymalnie 2 razy w ciągu tygodnia.
 • Ćwiczenia z ręcznikiem
  Aby móc wykonać tą technikę jelq penis musi być w pełnym wzwodzie. Ćwiczenie należy wykonać w pozycji siedzącej, połóż na nim ręcznik. Następnie spróbuj siłą mięśnia łonowo-guzicznego unieść ręcznik penisem. Po kilku próbach możesz zmoczyć ręcznik, aby zwiększyć jego ciężar.

Ćwiczenia na powiększanie penisa, w tym jelqing, nie powinny boleć. Każdy musi zapanować samodzielnie na ich intensywnością. Penisa rozciągać należy do granic możliwości, zachowując przy tym umiar. Bezpieczne wykonywanie ćwiczeń jelq stanowi podstawę powiększania członka. W przeciwnym wypadku może dojść do kontuzji, która utrudni normalne życie i współżycie.

Skuteczność ćwiczeń jelqing

Mimo, iż temat powiększania penisa cieszy się zainteresowaniem wśród mężczyzn, brak jest danych na temat skuteczności stosowania tej metody. Brak jest także danych które dowiodłyby temu, iż naturalne powiększanie penisa nie jest skuteczne. Można jedynie zasięgnąć opinii wśród mężczyzn, którym stosując jelqing udało się powiększyć penisa. A i te zdania są podzielone. Większość mężczyzn przyznaje, iż stosowanie jelq daje słabe rezultaty. Wielu panów zauważyło niewielkie powiększenie penisa, ale są i tacy, którzy byli zdania, iż za pomocą tej metody nic się nie zmieniło.

Przeciwnicy tej metody wskazują także na fakt, iż powiększanie penisa metodą rozciągania jest bardzo czasochłonne – ćwiczenia trzeba powtarzać 20-30 minut dziennie. Zwolennicy będą zdania, iż to tylko pół godziny dziennie. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejsze tempo życia, może zabraknąć tego czasu w twoich planach.

Temat powiększania penisa tą metodą ma jeszcze jedną wadę. Wielu twierdzi, iż ćwiczenie zamienia się w zwykłą masturbację. Mężczyzna skupia się wówczas na czymś innym, zapominając o poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. Powiększanie penisa schodzi wtedy na dalszy plan.

Co ciekawe, metoda rozciągania tkanek jest obecnie z powodzeniem stosowania w medycynie. Za pomocą tej metody przygotowuje się do operacji rekonstrukcji piersi kobiety, które w przeszłości poddały się mastektomii. Temat ten leży także w kręgu zainteresowań lekarzy zajmujących się pacjentami, którzy utracili tkankę skórną w wyniku doznanych oparzeń.

Należy wspomnieć, iż rozciąganie tkanek jest powszechnym zwyczajem w wielu plemionach zamieszkujących Etiopię i Amerykę Południową, gdzie praktykowany jest zwyczaj rozciągania dolnej wargi. Także ludy Birmy cenią kobiety z nienaturalnie długą szyją, którą wydłużają poprzez dodawanie kolejnych obręczy. Powiększanie penisa było także często praktykowane przez ludy zamieszkujące Indie, Peru i Papuę-Nową Gwineę. Historia zna przypadki powiększania penisa do takich rozmiarów, iż tracił on swoje funkcje.

Jak pokazują powyższe przypadki, za pomocą stosowania systematycznej siły nacisku, można odpowiednio kształtować ludzkie ciało. Z całą pewnością jest to argument świadczący za tym, iż jelqing może przynieść efekty. Warto jednak pamiętać, iż przedstawicielom plemion afrykańskich czy azjatyckich udało się zmienić ich ciała na przestrzeni wielu lat.

Inne sposoby na powiększania penisa

Internet pełen jest treści na temat powiększenia penisa. Jedne z tych metod są bezpieczne, inne narażają mężczyzn na pewne niedogodności. Są i takie, które stanowią poważną ingerencję w organizm. Choć temat ten bliski jest niejednemu panu, warto zawsze zachować umiar i zdrowy rozsądek w wyborze najwłaściwszej metody.

Seksuolodzy jednym niemal głosem powtarzają, iż to nie wielkość i kształt prącia, ale finezja jest najważniejsza – mimo to panowie zdają się wiedzieć swoje. Według nich im dłuższy członek, tym bardziej udane życie seksualne. Czy jednak słusznie wielkość prącia jest wyznacznikiem męskości?

Według niektórych danych, aż połowa mężczyzn w Polsce ma kompleks małego penisa, choć to problem bardziej psychologiczny niż fizjologiczny. Według badań seksuologów średni rozmiar penisa Polaka w momencie wzwodu wynosi 11-15 cm, a więc mieści się on w normie przewidzianej dla białej populacji europejskiej.

Co ciekawe, to nie rozmiar penisa, a jego obwód ma większe znaczenie dla 90 procent pań. Wynika to z faktu, iż najwięcej receptorów znajduje się na bocznych ściankach pochwy, stąd grubszy członek pozwala na większą stymulacje punktu G, który to znajduje się na przedniej ścianie szyjki macicy.

Istnieją oczywiście problem małego penisa u niektórych mężczyzn, który wynika z anatomicznych zaburzeń. Dlatego każdą z twoich wątpliwości warto skonsultować z lekarzem specjalistą. Tym bardziej, że kompleksy małego penisa mogą mieć duży wpływ na życie seksualne. W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować o operacji wydłużenia prącia. Część mężczyzn stosuje ćwiczenia na powiększenie penisa, w tym jelqing, inni decydują się na zabiegi medycyny estetycznej. Temat z całą pewnością wart jest omówienia.

Najczęściej polecane sposoby na powiększenie prącia

Tabletki powiększające penisa

Temat stosowania tabletek na powiększenie penisa, choć budzi u niektórych kontrowersje, wart jest poruszenia. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów gwarantujących wspaniałe rezultaty w szybkim czasie. Niestety, często okazuje się to jedynie reklamowa obietnica producenta, która nie pokrywa się w rzeczywistości. Wśród wielu nieskutecznych produktów, warto zwrócić jednak szczególną uwagę na te suplementy, których działanie zostało potwierdzone. Jednym z takich produktów jest Member XXL.

Operacja powiększania penisa

Operacyjne wydłużenie penisa przeprowadza się niezwykle rzadko. Stanowią one często zbyt duże obciążenie dla organizmu. Dwugodzinny zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Pozwala on na powiększenie penisa o 2-3 cm, mierzonego w stanie zwiotczenia – w stanie erekcji członek może się powiększyć jedynie o 1 cm. Przeciętny obwód członka w stanie erekcji wynosi 11-15 cm. W trakcie operacji chirurg nacina wiązadła, które przymocowują ciała jamiste do kości łonowej. W wyniku tego penis wysuwa się bardziej na zewnątrz. Przez pierwszy miesiąc po zabiegu, mężczyzna powinien unikać kontaktów seksualnych, gdyż penis wymaga wygojenia. Operacja ma wielu przeciwników. Wielu twierdzi, iż powiększenie prącia, to zbyt duża ingerencja w ludzki organizm przy braku gwarancji osiągnięcia oczekiwanego efektu.

Operacje tego typu należą do drogich. Poza tym zabieg ten niesie ze sobą możliwość komplikacji – uszkodzeniu może ulec mechanizm erekcji. W porównaniu do innych metod powiększenie penisa za pomocą operacji wymaga dłuższej rekonwalescencji oraz pozostawia trwały ślad w postaci blizny. Warto pamiętać, iż nawet najlepsza operacja plastyczna penisa nie spowoduje automatycznie większej satysfakcji z życia seksualnego. Jeśli pacjent narzekał wcześniej na przykład na problemy podczas erekcji, operacyjne powiększenie penisa może nie przynieść oczekiwanej poprawy w życiu intymnym. Penis powiększa się operacyjnie jedynie w skrajnych sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z narządem patologicznie małym (mikropenis).

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Jest to stosunkowo nowy sposób na powiększenie prącia. Nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej klinik medycyny estetycznej wykonuje ten zabieg. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż pozwala uniknąć interwencji chirurgicznej, przy jednoczesnym spełnieniu twoich oczekiwań.

Zabieg polega na ostrzyknięciu penisa specjalnym preparatem, który zawiera kwas hialuronowy. Jest to naturalna substancja ulegająca biodegradacji w organizmie. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne dla zdrowia, gdyż nie powoduje skutków ubocznych. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu, a więc pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Penis powiększa się natychmiast, choć wstrzemięźliwość seksualną należy zachować przez 2-4 tygodni. Penis powiększa się o 1-3 cm i pogrubia o 2-5 cm. Choć metoda ta pozwala zwiększyć penisa bardzo szybko, to niestety efekt ten nie utrzymuje się na stałe, a jedynie na 1-2 lat. Dodatkowo zabieg ten nie należy do najtańszych – jego koszt to ok. 4-5 tysięcy złotych.

Ekstendery powiększające penisa

Penis może powiększyć swoje rozmiary poprzez zastosowanie specjalnego urządzenia powodującego jego rozciąganie. Są to tak zwane ekstendery (ang. extenders). Urządzenie to nosi się codziennie przez kilka godzin. W tym czasie penis, a właściwie jego tkanki, ulegają rozciąganiu. Nie jest to jednak na tyle intensywne, by mężczyzna odczuwał ból, czy dyskomfort. W tym przypadku tylko systematyczność i cierpliwość twoich działań może przynieść efekty. Penis może zwiększyć swoje rozmiary dopiero po ok. 6 miesiącach stałego użytkowania, a jego długość zwiększy się realnie o 2-3 cm.

Stosowanie tego typu urządzeń niesie ze sobą jednak spore ryzyko. W wyniku rozciągania może dojść do wystąpienia bolesnych wzwodów, do zaburzeń w przepływie krwi w członku (z powodu ciągłego ucisku), a także do zaburzeń czucia w obrębie żołędzi. Skutki te mogą być nieodwracalne. Ponadto penis może pomimo stosowania ekstendera nie powiększyć swoich rozmiarów, albo efekty mogą być jedynie tymczasowe.

Czym właściwie jest ekstender? To urządzenia wykorzystujące tak zwaną zasadę trakcji. Trakcja to poddawanie wybranej części ciała długotrwałemu rozciąganiu. Ekstendery wykorzystują zdolność ludzkiego organizmu do adaptacji do czynników zewnętrznych. Po nałożeniu urządzenia na członka i ustawieniu odpowiedniej siły pociągowej rozciągającej penis, dochodzi do powolnego podziału komórek, w efekcie czego penis wydłuża się. Siła rozciągająca penisa zwiększa się z czasem. Choć wielu producentów tych urządzeń zapewnia o ich skuteczności, temat ten bywa jednak wątpliwy.

Pompki do penisa

Kolejnym sposobem na powiększenie członka jest stosowanie pompki. Czym jest pompka? Urządzenie ma formę przezroczystego cylindra, który założony zostaje na prącie. Następnie pompuje się do niego powietrze, co powoduje powiększenie ciała jamistych prącia i napływ krwi do penisa. Urządzenie nałożyć należy ok. 30 minut przed planowanym stosunkiem.

Kiedy penis osiągnie już pożądany rozmiar, należy zsunąć znajdujący się na cylindrze pierścień i założyć go u nasady członka. Uniemożliwi to dopływ krwi z członka. Następnie można odbyć stosunek, po którym bezwzględnie należy zdjąć pierścień.

Temat stosowania pompek do penisa jest poruszany na wielu forach internetowych. Wielu mężczyzn potwierdza ich skuteczność, choć sami lekarze nie są zgodni co do ich efektywności.

Usuwanie włosów oraz nadmiaru skóry i tłuszczu z okolic płciowych

Nasze oczy widzą to, co podpowiada im mózg, dość łatwo je oszukać. Wystarczy skorzystać z kliku wizualnych sztuczek, a członek wyda się większy i grubszy. Najprostszym sposobem, prostszym nawet niż wykonywanie ćwiczeń jelqing, jest depilacja miejsc intymnych – penisa. W tym wypadku brak owłosienia sprawi, iż członek zyska na wielkości. Znana jest także metoda usuwania nadmiaru skóry z okolic intymnych.

U panów cierpiących z powodu otyłości brzusznej, posiadających nadmiar tkanki tłuszczowej, możliwe jest wykonanie liposukcji wzgórka łonowego. Spowoduje to odsłonięcie kilku centymetrów prącia zagłębionego w tkance tłuszczowej, przez co penis optycznie powiększy się. Jest to oczywiście mniej inwazyjna procedura, ale warto połączyć ją ze spadkiem masy ciała u zainteresowanego.

Nakładki na wydłużenie członka

Jeśli mężczyzna szuka jednorazowego, jedynie okazjonalnego rozwiązania na zwiększenie penisa, może skorzystać ze specjalnych nakładek. Mocowane są one na penisa w czasie wzwodu. Przypominają one zwykłego członka, w którym znajduje się otwór na przyrodzenie. Nakładki te posiadają różne wypustki i kształty, co może dodatkowo urozmaicić życie intymne.

Inne ćwiczenia na powiększenie penisa

Niektórzy seksuolodzy zapewniają, że to właśnie odpowiednio dobrane ćwiczenia – w tym jelqing, sprawią że penis zwiększy swoje rozmiary. Przekonują oni, iż to nie operacja, pompki, zastrzyki czy pierścienie nakładane na penis sprawią, że stanie się on pokaźniejszych rozmiarów. Zwracają oni uwagę, iż muszą one być odpowiednio dobrane, najlepiej przez specjalistę. Warto pamiętać, iż nawet najprostsze ćwiczenie może w niektórych przypadkach zaszkodzić mężczyźnie. Również przed wykonaniem treningu jelq warto porozmawiać z lekarzem, czy nie widzi on przeciwwskazań do ich wykonywania. Żadne ćwiczenia nie przyniosą efektów po kliku dniach stosowania, jak to obiecuje wielu reklamodawców. Także jelqing wymaga długiego i systematycznego wykonywania treningu, aby penis mógł zwiększyć swoje rozmiary.

Trening członka niesie z sobą jeszcze jedną korzyść, a mianowicie uwrażliwiają na bodźce seksualne. Dzięki temu intensywność orgazmu może się zwiększyć. Poza tym długość stosunku wydłuża się, z czego zapewne cieszyć się będzie także partnerka seksualna. Jelqing ma także na celu ujędrnienie i wzmocnienie mięśni, przez co polepszą się doznania seksualne.

Zanim zaczniesz wykonywać trening penisa, w tym jelqing, warto wykonać poniższe wskazówki:

 • Zmierz swojego członka i zapisz wyniki. Przydadzą się, aby wiedzieć czy ćwiczenia, także jelq, przynoszą skutek.
 • Notuj także kiedy i jakie ćwiczenia będziesz wykonywać.
 • Pamiętaj, że twój penis jest znacznie bardziej podatny na ćwiczenia w młodszym wieku. Im jesteś starszy, tym dłużej trzeba będzie czekać na efekty.
 • Zaopatrz się przed wykonywaniem treningu w środek nawilżający, aby posmarować nim penisa. Uwaga, lubrykantu wymagają tylko niektóre ćwiczenia, w tym jelqing.
 • Rozgrzewka to temat nieodzownie związany ze wszystkimi ćwiczeniami, w tym z tymi na powiększenie członka. Ogrzej swój penis. Puść na niego strumień ciepłej wody (nie może ona parzyć). Chodzi o to, aby wyższa temperatura rozszerzyła naczynia krwionośne. Trening jelq będzie łatwiejszy. Może także zastosować ciepły kompres na penisa (nie na jądra). Penis nie może być ogrzewany dłużej niż 5 min. Następnie osusz członka i wsmaruj w niego nieco oliwki dla dzieci, jeśli wolisz lubrykantu.

Męski punkt G.

U kobiet najbardziej wrażliwym miejscem w pochwie jest punkt G. Mało kto jednak wie, jak nazywa się jego odpowiednik u mężczyzn. Nosi on nazwę punktu P (od prostaty). Znajduje się około 6-8 centymetrów w głąb od ujścia odbytu, na wysokości gruczołu krokowego, czyli prostaty. Męski punkt G stanowi niezwykle wrażliwy na dotyk obszar, kształtem przypominający niewielką śliwkę.

Jak prawidłowo zmierzyć wielkość penisa?

Człowiek należy do kręgowców mających stosunkowo jeden z największych proporcjonalnie organów. W świecie zwierząt kaczka sterniczka argentyńska posiada 22 centymetrowe przyrodzenie, zaś największe bezwzględne wymiary prącia należą do płetwala błękitnego, którego narząd ma ponad 2,5 m. długości!

Penis należy zawsze mierzyć we wzwodzie. Chcąc uzyskać bardzo dokładny wynik powinniśmy dokonać pomiarów członka kilka razy, ponieważ penis może mieć różne rozmiary. Wpływ ma na jego wielkość wiele czynników, w tym stopień podniecenia seksualnego, temperatura w jakiej dokonuje się pomiarów, pora dnia czy nawet ile krwi znajduje się z twoich ciałach jamistych.

Penisa mierzy się zawsze w pozycji stojącej, na grzbietowej części członka, zaczynając od podstawy, a kończąc na wysokości ujścia zewnętrznego cewki moczowej.

Obwód natomiast mierzony powinien być w trzech miejscach, z których wyciąga się średnią z pomiarów:

 • w okolicy rowka zażołędnego (zaraz za żołędzią prącia)
 • w okolicy podstawy
 • środek trzonu

Rasowe stereotypy

Zdaniem wielu seksuologów pokutuje wciąż wśród wielu osób przekonanie, iż penis Afrykanów jest znacznie większych rozmiarów niż Europejczyków. Jest to jednak w zasadzie niczym nie poparta teoria. Wprawdzie długość i grubość członka uwarunkowane są genetycznie i etnicznie, jednak statystyki pokazują, iż różnice w wielkości przyrodzenia pomiędzy poszczególnymi rasami są niewielkie.

Co ciekawe biali Europejczycy znajdują się równo pośrodku tej skali. Niewiele krótszy członek (o około 1 cm.) mają przedstawicie rasy żółtej. Natomiast czarnoskórzy mężczyźni są najtrudniej opisywalni w statystykach. Niektóre plemiona charakteryzuje wprawdzie przeciętna długość penisa większa, a inne mniejsza od normy europejskiej. Być może mity na temat wielkości przyrodzenia czarnoskórych mężczyzn wzięły się jeszcze z czasów sięgających niewolnictwa. Sądzono wówczas, iż mają oni większą potencję i bujniejsze życie seksualne od białych mężczyzn.

Fałszywe wyobrażenia na temat penisa

Zanim damy się ponieść lękom i frustracjom związanymi z wielkością przyrodzenia, warto przeanalizować wyniki badań. Jedne z nich przeprowadzone zostały przez amerykański Insytut Kinsey’a oraz dwóch brytyjskich specjalistów: Kevana Wylie’a i Lana Eardley’ego. Dokonali oni przeglądu wyników badań ponad 50 międzynarodowych projektów badawczych, których tematem był męski penis, a właściwie jego rozmiar, oraz kompleks małego członka (SPS – Small Penis Syndrome).

Okazało się, że wśród 52 tysięcy przebadanych, 12 procent uznało swój penis za zdecydowanie niewystarczający, podczas gdy mikropenis pojawia się tylko w sześciu na tysiąc przypadków. Można stąd wysnuć wniosek, iż penis większości przebadanych mężczyzn był bezzasadnie uważany za zbyt mały. Skąd jednak bierze się taka opinia u wielu panów? U podstawy tych problemów leży według Wylie i Eardley pornografia oraz skłonność młodych chłopców do porównywania się z innymi, dorosłymi mężczyznami, a przecież penis obu różni się choćby z przyczyn fizjologicznych. Nie dziwi więc fakt, że szczególnie u młodych metody powiększania penisa, w tym jelqing, cieszą się największą popularnością. Treści internetu i reklam wychodzą tym oczekiwaniom naprzeciw.

A co na to kobiety? Treści wielu statystyk jasno pokazują, iż panie znacznie rzadziej są niezadowolone z długości członków ich partnerów. Średnio 85 procent kobiet deklaruje satysfakcję z długości penisa ich partnera, podczas gdy 55 procent mężczyzn uznaje swój penis za powód do dumy. Ponadto panie uznają mężczyzn za atrakcyjnych na podstawie innych przesłanek niż tylko fizyczne. Istotne są dla nich choćby osobowość, wrażliwość na potrzeby partnerki czy umiejętności uwodzenia.

Niemniej wszelkie treści związane z powiększaniem penisa cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie dziwi więc i zainteresowanie metodą jelqing. Mężczyźni uprawiający regularnie jelq twierdzą, iż trzeba jedynie cierpliwości. Większość panów stosujących jelqing widzi podobno pierwsze rezultaty już po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń. Część poddaje się jednak w połowie drogi. Do innych metod powiększających penisa należy także wszczepianie tłuszczu do ciał jamistych. Jest ona jeszcze jednak w fazie badań. Spójrzmy jednak na “Dawida” – dzieło samego Michała Anioła, będące uosobieniem piękna ludzkiego ciała, ciała mężczyzny. Co ciekawe, artysta wyposażył Dawida w członka całkiem normalnej wielkości.

Decyzja o wyborze najwłaściwszej metody zależy od zainteresowanego pana. Warto wspomnieć, iż według niektórych danych powiększanie penisa będzie miało większą szansę powodzenia przy stosowaniu jednoczesnym metod rozciągania z naturalnymi wspomagaczami. Suplementy takie usprawnią przepływ krwi wewnątrz członka, zwiększą objętość komór prącia i sprawią, że poszerzone naczynia krwionośne będą w stanie pomieścić więcej krwi. Poza powiększeniem penisa, może się wtedy poprawić ogólna sprawność seksualna i kondycja całego organizmu. Wybór należy do ciebie.

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Jelqing na powiększanie penisa. Jak robić i jakie efekty dają ćwiczenia?

Ilość ocen: 1 Średnia ocen: 4 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Jelqing na powiększanie penisa. Jak robić i jakie efekty dają ćwiczenia?

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze