Jak powiększyć penisa? Metody na powiększanie członka

Jak powiększyć penisa? To pytanie rodzi się w głowach wielu mężczyzn. Wszak, panowie przykładają ogromną uwagę do wielkości swojego członka. Dla wielu z nich, stanowi on naturalną miarę męskości.

W dzisiejszych czasach, powiększanie penisa można zrealizować przy wykorzystaniu wielu różnych sposobów. Które z nich są najefektywniejsze? Czy powiększanie członka jest bezpieczne?

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Powiedzenie, że „rozmiar ma znaczenie” na stałe weszło w nasze życie. Nie zawsze jednak dotyczy penisa. Nie mniej, dzisiaj pragniemy skoncentrować się na długości i grubości penisa. Czy długość członka faktycznie ma znaczenie?

Odpowiedź na powyższe pytanie można znaleźć w badaniu przeprowadzonym przez doktor Franckena, które zrealizowano w 2002 roku. Wówczas to, poproszono 375 aktywnych seksualnie kobiet o udzielenie odpowiedzi dotyczących wielkości oraz grubości penisa. Co ciekawe, tylko 170 Pań zdecydowało się uzupełnić kwestionariusz.

Wyniki najlepiej obrazuje tabela:

Czy długość penisa jest ważna?
Tak, długość penisa jest najważniejsza 1% kobiet
Tak, długość penis jest ważna 20% kobiet
Nie, długość penisa nie jest ważna 55% kobiet
Nie, długość penisa jest kompletnie bez znaczenia 22% kobiet

Przy czym, warto odnotować, że w przypadku pytania dotyczącego grubości penisa, aż 32% Pań (o 11% więcej, aniżeli miało to miejsce w pytaniu o długość) uznało, że obwód penisa jest ważny.

Dr Francken w wynikach swojego badania stwierdził, że nie zauważono relacji pomiędzy wiekiem, pochodzeniem, wyznaniem czy wykształceniem, a odpowiedziami kobiet.

Ciekawe wnioski można wyciągnąć także z badania przeprowadzonego przez Janet Lever, Davida Frederica i Letitię Annę Peplau – socjologów i psychologów ze Stanów Zjednoczonych. W ich analizie zatytułowanej „Does Size Matter? Men’s and Women’s Views on Penis Size Across the Lifespan.” udział wzięło ponad 50 tysięcy osób.

Badanie miało na celu ustalić – czy mężczyźni przykładają uwagę do rozmiaru penisa oraz czy kobiety zadowolone są z wielkości członków swoich Partnerów. Wyniki tej analizy pozwoliły dojść do wniosku, że to mężczyźni przykuwają większą uwagę do wielkości swojego penisa.

Aż 55% mężczyzn uznało, że chciałoby mieć większego penisa. Natomiast, Panie w zdecydowanej większości (85%) stwierdziło, że penis ich Partnerów jest co najmniej zadowalający. To tylko pokazuje, że większości przypadków – kompleks „małego penisa” jest uwarunkowany przez oczekiwania mężczyzn, a nie kobiet.

Jak powiększyć penisa? Najlepsze sposoby na większego członka

Kompleksy związane z długością penisa można wyeliminować na dwa sposoby. Z jednej strony – możemy przedstawić problem psychologowi/seksuologowi, z drugiej zaś – po prostu go powiększyć. Ze względu na fakt, iż dla lwiej części mężczyzn długość członka to temat tabu (szczególnie dla tych, którzy mają kompleksy), zdecydowanie częściej decydują się na realizację rozmaitych zabiegów.

Sposobów na powiększanie penisa jest naprawdę wiele. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie rozwiązania pozwalają powiększyć członka. Co więcej, niektóre z nich mogą nieść za sobą ryzyko kontuzji, urazów i innych skutków ubocznych. Poniżej przedstawiamy wszystkie popularne sposoby na większego penisa. Sprawdź, które z nich są najlepsze! (kolejność przypadkowa).

Podcięcie więzadeł wieszadłowych

Podcięcie więzadeł wieszadłowych to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgicznych, które pozwalają wydłużyć penisa. Co istotne, efekty takiego zabiegu są gwarantowane i zwykle pozwalają zwiększyć długość członka o około 1,5 centymetra. Zabieg ten nie zwiększa objętości członka.

Podcięcie więzadeł wieszadłowych to zabieg, który pozwala wysunąć ukrytą część penisa, która znajduje się wewnątrz ciała. Zwykle „schowane” jest około 30% długości penisa.

To musisz wiedzieć! Więzadło wieszadłowe prącia ma za zadanie przytrzymywać prącie blisko kości łonowej oraz podtrzymywać go w trakcie erekcji.

Efekty zabiegu podcinania więzadeł wieszadłowych można poprawić poprzez realizację zaleconych ćwiczeń rozciągających. Uważa się, że za ich sprawą można zyskać kolejne 1-2 centymetry w długości penisa.Sam zabieg podcinania więzadeł nie jest szczególnie inwazyjny. Pacjentowi po nacięciu nakłada się kilka szwów, które zdejmuje się już po około tygodniu. Czas hospitalizacji zwykle nie przekracza 24 godzin. Natomiast koszt wykonania takowego zabiegu jest dosyć wysoki – oscyluje w granicach 3000-6000 złotych. Uważany jest za bezpieczny.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która powszechnie wykorzystywana jest przez medycynę estetyczną. Od niedawna, wykorzystuje się go również, aby powiększyć prącie.

Co istotne, kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze właściwej oraz mazi stawowej człowieka. Dlatego też, jego bezpośrednia aplikacja jest uważana za bezpieczną. Rzadko kiedy u pacjentów pojawiają się jakiekolwiek reakcje niepożądane.

To musisz wiedzieć! Przeciwwskazaniem do aplikacji kwasu hialuronowego jest palenie papierosów.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym to zabieg, który przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa zwykle od 20 do 40 minut. Kwas hialuronowy aplikowany jest przy pomocy kaniuli (specjalistycznej igły). Wykonywane jest tylko jedno wkłucie, a następnie preparat jest rozprowadzany po całej długości członka.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że efekt wydłużenia jest minimalny. Zazwyczaj zyskać można od 1 do 2 centymetrów w długości. Nieco lepiej (od 2 do 4 centymetrów) wygląda to w przypadku obwodu penisa. Natomiast, musimy pamiętać, że nie jest to rozwiązanie trwałe. Efekty zwykle utrzymują się przez około 24 miesiące.

Zabieg choć bezbolesny, może powodować silny dyskomfort przez nawet kilka tygodni po zabiegu. Charakterystycznymi objawami jest zasinienie oraz obrzęk. Zaleca się realizację delikatnych masażów oraz ograniczenie współżycia.

Pompki do powiększania członka

Pompki powiększające penisa to rozwiązanie, o którym można bez wątpienia powiedzieć, że jest… kontrowersyjne. Wielu mężczyzn z miejsca wyklucza powiększanie penisa tym sposobem, gdyż uważa go za nietrwały i niebezpieczny. Czy słusznie?

Pompki do powiększania penisa to urządzenia, które działają na zasadzie tzw. zasysania, które prowadzi do szybkiego napłynięcia krwi do penisa, co naturalnie – przyśpiesza erekcję. Stąd też, określane są jako pompki erekcyjne.

Generalnie, z punktu widzenia medycyny – zaleceniem do stosowania pompek są problemy z osiągnięciem erekcji i/lub inne urazy. Natomiast, wiele osób wykorzystuje je w celu powiększania członka. Istnieje bowiem teoria, że ciała jamiste trwale zwiększają swoją objętość. Nie ma jednak żadnych dowodów, które potwierdzały by powyższe tezy.

Natomiast, pewne jest jedno – pompki do penisa pozwalają przez określony czas móc pochwalić się większym członkiem. Wynika to z faktu, iż penis – jak sama nazwa wskazuje – zostaje „napompowany”. Za utrzymanie efektu odpowiada pierścień, który należy założyć u nasady penisa.

Wyróżnia się dwa rodzaje pompek do penisa: próżniowe oraz wodne. Opinie dotyczące wygody stosowania, efektywności czy bezpieczeństwa są mocno podzielone.

Co ciekawe, ceny pompek do penisów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Nie mniej jednak, za dobry sprzęt przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych. Niektóre zestawy z pompkami do penisa mogą kosztować nawet ponad 1000 złotych.

Jelqing na powiększenie członka

Jelqing to jedno z rozwiązań, które możemy zrealizować bez zaangażowania finansowego. Wszakże, jelqing to nic innego jak forma ćwiczeń rozciągających. Przez wielu, określana jest mianem „najskuteczniejszej”. Czy jest to prawdą? Trudno powiedzieć. Jedno jest jednak pewne – jelqing spośród wszystkich domowych rozwiązań cieszy się największą popularnością.

Jelqing to ćwiczenia, które należy wykonywać według następującego schematu:

 1. Połącz kciuk i palec wskazujący tak, aby uzyskać zamknięty okrąg.
 2. Złap penisa u nasady takim chwytem i ruchem przypominającym masturbację, przenieś chwyt w okolice żołędzia, ale unikając dotyku. Trzymaj penisa w ten sposób przez 3 sekundy.
 3. Przeprowadzaj trening naprzemiennie – raz prawą, raz lewą ręką.

Wskazana długość ćwiczeń to 30 minut. Ruch powinien być jednocześnie dostatecznie energiczny, jak i w pełni bezpieczny.

Niestety, wiele mężczyzn poprzez zbyt dynamiczne ruchy lub zbyt silny uchwyt doprowadza do wystąpienia urazów i przeciążeń. Ze względu na fakt, iż prącie to dosyć wrażliwy narząd – ćwiczenie należy przeprowadzać z pewną dozą ostrożności. Przy czym warto zdawać sobie sprawę, że zbyt lekkie ruchy będą nieefektywne. Kluczowe jest zatem wyczucie.

Biorąc pod uwagę opinie dotyczące jelqingu można dojść do wniosku, że jest to relatywnie skuteczne rozwiązanie, z tymże – wymaga ogromu cierpliwości i zaangażowania. Jeśli zaś chodzi o same efekty – mężczyźni chwalą się, że ćwiczenie pozwala poprawić zarówno długość, jak i grubość penisa.

Niestety, brakuje badań, które jednoznacznie odpowiedziałyby na pytania:

 • czy jelqing jest skuteczny?
 • jakie efekty można osiągnąć stosując ćwiczenia rozciągające penisa?

Ekstendery do rozciągania i powiększania penisa

Ekstendery, znane również jako ekspandery to urządzenia mechaniczne, które pozwalają powiększyć prącie. Za sprawą stałego oddziaływania sił rozciągających penisa, organizm dostosowuje się do nowych obciążeń i zwiększa długość prącia.

Należy jednak mieć świadomość, że urządzenia tego typu nie pozwolą nam osiągnąć spektakularnych rezultatów. Wynika to z faktu, iż istnieją pewne ograniczenia jeśli chodzi o rozciąganie się penisa. Z reguły maksymalnym efektem jaki można osiągnąć korzystając z ekstenderów jest rozciągnięcie penisa o 2-3 centymetry.

Czy to dużo? Trudno powiedzieć. W każdym razie, podobne rezultaty może dać nam wyżej przedstawiony jelqing, który w przeciwieństwie do ekstenderów nie wymaga zaangażowania finansowego. Kiedy dodamy, że za przeciętnej jakości ekspander do penisa musimy zapłacić co najmniej kilkaset złotych, łatwo o wnioski pozwalające ocenić – czy warto korzystać z tej metody na większego penisa.

Tabletki na powiększanie penisa

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na powiększanie penisa są tabletki. To niezwykle wygodne rozwiązanie, ale czy aby na pewno skuteczne? Czy tabletki to dobry sposób na powiększenie członka?

O ile jeszcze kilkanaście lat temu tabletki na powiększanie penisa można było traktować jako „zwykły kit”, dzisiaj – niewątpliwie mamy do czynienia z „hitem”. Koncerny farmaceutyczno-kosmetyczne oferują rozwiązania skuteczne, bezpieczne i relatywnie tanie. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób wybiera właśnie ten sposób na powiększenie prącia.

Warto wiedzieć! Na rynku suplementów diet/wyrobów medycznych dostępnych jest wiele różnych środków na powiększanie penisa, których skuteczność jest bardzo niska, by nie powiedzieć zerowa. Przed wyborem konkretnego preparatu zachęcamy do zaznajomienia się z opiniami i recenzjami na temat poszczególnych tabletek.

Rzecz jasna, efektywność poszczególnych preparatów jest bardzo zróżnicowana. Nie mniej, najlepsze środki pozwalają powiększyć i pogrubić penisa nawet o kilka centymetrów.

Obecnie, najlepszą renomą, opiniami i recenzjami specjalistów, może pochwalić się produkt Member XXL. Według licznych opinii, komentarzy i recenzji – stosowanie tego preparatu może skutkować powiększeniem penisa o nawet 5-9 centymetrów. Trzeba przyznać, że taki wynik robi ogromne wrażenie.

Co ciekawe, Member XXL to środek oparty na naturalnych składnikach. Znajdziemy w nim bowiem:

 • ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego
 • ekstrakt z korzenia żeń-szenia
 • ekstrakt z szafranu
 • ekstrakt z pieprzu czarnego

Mnóstwo ludzi przed zakupem Member XXL ma wątpliwości i zastanawia się czy faktycznie produkt działa. Otóż, najlepszą rekomendacją jest gwarancja od producenta, tj.:

Skuteczność preparatu Member XXL została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Wartym odnotowania jest również fakt, iż tabletki Member XXL to nie tylko rozwiązanie na większego penisa. Na oficjalnej stronie producenta przeczytamy bowiem, że produkt działa pomocniczo także przy:

 • problemach z erekcją
 • zwiększaniu doznań seksualnych (intensyfikuje orgazmy)

Jaka jest cena takowego rozwiązania? Zakup Member XXL to koszt 178,00 złotych za opakowanie z 60 kapsułkami (zapas na 1 miesiąc). Co istotne, decydując się na zakup 3 lub 6 opakowań, możemy liczyć odpowiednio na rabat wynoszący 33% i 50%.

Pragniemy zauważyć, że efekty kuracji są ściśle związane z długością jej realizacji. Stąd też, producent określa pakiety następująco:

 • pakiet 1 szt. Member XXL – podstawowy
 • pakiet 3 szt. Member XXL – standardowy
 • pakiet 6 szt. Member XXL – optymalny

Sprawdź ofertę na oficjalnej stronie producenta!

Żele na powiększenie penisa

Wydawać by się mogło, że żele powiększające penisa to rozwiązanie podobne do suplementów diet. Niestety, o ile skuteczność tabletek zdaje się cały czas rosnąć, o tyle w przypadku preparatów w formie żelów – trudno o takie wnioski.

Oczywiście, niektóre środki są w stanie pomóc, nie mniej jednak – trudno spodziewać się, aby efektywność poszczególnych rozwiązań stała na takim wysokim poziomie. Wręcz przeciwnie. Opinie sugerują, że preparaty w tej formie raczej są mało skuteczne, tj. różnica w wielkości penisa jest niewielka.

Natomiast, warto zdać sobie sprawę, że w niektórych przypadkach – zastosowanie żelów ma zasadność. Wszakże, zwykle – żele powiększające penisa mają również działanie zwiększające potencję oraz potęgujące doznania seksualne.

Którą metodę powiększania penisa wybrać?

Osoby, które pragną powiększyć penisa, zamiast poszukiwań odpowiedzi na pytanie „jak powiększyć penisa?”, powinny w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym czy w ogóle warto to robić.

Kompleksy nierzadko są spowodowane nieświadomością, wybujałymi oczekiwaniami i/lub stresem przed kontaktami seksualnymi. Pozbyć się ich możemy bardzo szybko. Wystarczy zebrać się na odwagę i skonsultować problemy ze specjalistą – seksuologiem lub psychologiem.

Natomiast, jeśli już podjąłeś decyzję i chcesz powiększyć penisa – zastanów się, który ze sposobów będzie dla Ciebie odpowiedni. Sugerujemy w pierwszej kolejności skorzystać z tabletek, gdyż jest to najmniej inwazyjne rozwiązanie. Przy tym, zdaje się być coraz efektywniejsze. Co więcej, cena tabletek w porównaniu do innych sposobów jest naprawdę bardzo atrakcyjna.

Pragniemy jednak zauważyć, że ogromne znaczenie ma wybór konkretnego produktu. Na rynku środków powiększających penisa jest wiele rozmaitych preparatów, których skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Przed wyborem jakiegokolwiek środka, sugerujemy:

 • przeanalizować skład produktu
 • zaznajomić się ze sposobem działania
 • zweryfikować bezpieczeństwo stosowania

Ponadto, dobrą praktyką jest zaznajomienie się z opiniami na temat produktu. Wszakże, stanowią one najlepszą rekomendację i pozwalają uzyskać jednoznaczną odpowiedź na pytanie „jak powiększyć penisa?”.

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Jak powiększyć penisa? Metody na powiększanie członka

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Jak powiększyć penisa? Metody na powiększanie członka

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze