Plastry na odchudzanie. Czy plastry odchudzające są skuteczne?

Plastry na odchudzanie to obecnie jeden z najnowszych trendów w dziedzinie odchudzania. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem pytania na temat sposobów poradzenia sobie ze zbędnymi kilogramami należą do najczęstszych, jakie słyszy się w gabinecie dietetyka.

Plastry odchudzające cieszą się rosnącą popularnością. Ich głównym zadaniem jest intensyfikowanie spalania tkanki tłuszczowej. Wiele osób podchodzi jednak do tego tematu z dużą rezerwą. Wynika to z pewnością w dużej mierze z faktu, iż jest to stosunkowo nowe rozwiązanie. Warto jednak dowiedzieć się, w jaki sposób działają i czy przynoszą oczekiwane efekty.

Czym są plastry odchudzające?

Plastry te przypominają swoją formą dobrze znane plastry antykoncepcyjne lub antynikotynowe. Plastry wyszczuplające to najczęściej przezroczyste lub w cielistym kolorze rodzaj “naklejek”. Możesz je przykleić w dyskretnym miejscu. Składniki aktywne, które mają pobudzić spalanie tkanki tłuszczowej zostają aktywowane podczas kontaktu ze skórą.

Warte podkreślenia jest to, że plastry tego typu dostępne na rynku działają często jedynie miejscowo, tzn. przyklejamy je w problematycznym obszarze ciała. Jeśli w kręgu twoich zainteresowań jest płaski brzuch, może warto sięgnąć po plaster odchudzający brzuch, który zwykle ma dość spory rozmiar. Oczywiście dostępne są również plastry na pośladki, uda, ramiona itp. Wybór plastrów odchudzających przyprawić może o zawrót głowy i każdy pewnie znajdzie coś dla siebie.

Jak rozpoznać dobry plaster? Dobrej jakości plastry posiadają przede wszystkim bezpieczny skład. W dużej mierze są to składniki roślinne, które poprzez swoje działanie wspomagają eliminację zbędnych kilogramów – jak twierdzi producent. Najczęściej wzmagają one proces lipolizy, czyli intensyfikują wykorzystywanie energii ze zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Produkty, które bazują na chemicznych formułach mogą niestety powodować negatywne skutki uboczne. Stosowanie takich suplementów może także skutkować negatywnymi interakcjami z innymi suplementami, składnikami żywnościowymi czy lekami. Sprawdź zatem skład produktu, zanim dokonasz zakupu. Przy wyborze plastrów odchudzających kieruj się przede wszystkim jakością.

Wady i zalety plastrów na odchudzanie

Niewątpliwą zaletą odchudzania się na pomocą plastrów jest fakt, iż nie jest to skomplikowane. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Ważne, aby zawsze mieć dostęp do informacji podanej przez producenta i trzymać się jego zaleceń. Przyklejanie plastrów wyszczuplających nie stanowi żadnego wyzwania. Zwykle są one bardzo elastyczne, dzięki czemu doskonale dopasowują się do ciała.

W przypadku wysokiej jakości plastrów nie powinno dojść do odklejania od ciała, choć wiele osób odchudzających się za pomocą tej metody narzeka na nietrzymanie się skóry. Ponadto bywają użytkownicy, którzy skarżą się na ból towarzyszący odklejaniu plastrów. Dotyczy to przede wszystkim miejsc, na których znajdują się włoski i które są szczególnie unerwione. Plastry nie zastąpią nam depilacji, jednak zerwą część owłosienia.

Ponadto przyklejenie plastra wymaga pewnego przygotowania. Według informacji producenta skóra przed przyklejeniem plastrów musi zostać dokładnie oczyszczona za wszystkich zanieczyszczeń. Nie może być ona tłusta – odpadają więc wszelkie kremy i balsamy. W celu poprawnego przyklejenia plastra należy starannie umyć dany obszar ciała, a następnie go wysuszyć. Bezpośrednio po przyklejeniu nie należy go narażać na kontakt z wodą, czy na pozostałe czynniki zewnętrzne. Dopiero po pewnym czasie możemy go spokojnie poddać działaniu czynników środowiskowych. Klej potrzebuje pewnego czasu, aby stworzyć mocne wiązanie pomiędzy ciałem, a powierzchnią plastra. Warto również pamiętać o tym, iż wyjątkowe długie kąpiele nie są szczególnie wskazane – mogą przyczynić się bowiem do osłabienia działania kleju.

Plastry odchudzające możesz nosić zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeśli będzie on dobrze dopasowany, to możesz być pewna, że nikt nie zauważy ich pod ubraniem, co stanowi duży plus. Wiele osób zastanawia się, czy plaster należy odklejać podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Choć zdania bywają podzielone, to w zdecydowanej większości przypadków producenci rekomendują odklejanie ich w trakcie treningu. A dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mocno potrafią usztywniać brzuch, czy też inny obszar ciała. A przecież podczas ćwiczeń ciało musi mieć możliwość swobodnej pracy, a taki plaster mógłby powodować pewien dyskomfort.

A czy plastry odchudzające mogą pozostawać na skórze podczas kąpieli? Tak, z powodzeniem możemy się myć z naklejonym plastrem. Może to jednak nie być w pełni komfortowe, gdyż zakrytych powierzchni ciała nie można skutecznie umyć. Właśnie dlatego wiele osób ściąga plaster na czas prysznica bądź kąpieli. Ma to jednak swoje minusy. Bowiem zbyt częste przyklejanie i odklejanie plastrów wyszczuplających nie wpływa korzystnie na ich stan. W ten sposób znacznie obniżamy ich przyczepność do ciała, a więc powinniśmy to robić tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne.

Wiele osób zastanawia się, czy plastry odchudzające faktycznie działają. Z pewnością zależy to od tego, jaki skład posiada dany produkt. Opinie użytkowników są podzielone. W przypadku niektórych osób brak było rezultatów, inne zaś bardzo chwaliły sobie ten sposób odchudzania. Ponadto na efekty stosowania plastrów odchudzających należy długo czekać. Z całą pewnością po kilkunastu dniach noszenia plastra na skórze nasze ciało nie stanie się smukłe i jędrne – nie będzie to miało miejsca.

Według informacji podanych przez producentów, odchudzanie za pomocą plastrów nie zagraża naszemu zdrowiu. Bezpieczeństwo ze stosowania tego rodzaju metody wynika z faktu, iż substancje aktywne nie dostają się do naszego krwiobiegu. Czy jest to jednak zaleta? Przecież zawarte w danym preparacie substancje muszą zadziałać, aby efekty były widoczne. Choć na opakowaniu plastrów wyszczuplających znajduje się informacja, iż produkt zawiera wiele korzystnych substancji (takich jak: wyciąg z wodorostów morskich, ekstrakt z bluszczu pospolitego, ekstrakt z zielonej herbaty, wyciąg z ziół indyjskich, czy pieprz cayenne), to nie mają one szansy, aby przynieść widoczne rezultaty.

Zwróć uwagę na pochodzenie plastrów wyszczuplających. Jeśli bardzo chciałbyś rozpocząć odchudzanie za pomocą tej metody, zwróć uwagę na to, przez kogo zostały wyprodukowane. W internecie nadal dostępne są produkty nieznanego pochodzenia. Ma to istotne znaczenie dla bezpieczeństwa stosowania. Używając bowiem środków, których skład lub pochodzenie nie zostały jasno wskazane, narażamy swoje zdrowie. Może się bowiem okazać, iż w produkcie znajduje się substancja powodująca skutki uboczne.

Obietnice producenta:

 • pozbędziesz się nadmiaru wody i klasycznej otyłości
 • równomiernie zredukujesz i zablokujesz wchłanianie tłuszczu i cukru
 • spalisz tłuszcz
 • pozbędziesz się nagromadzonych w organizmie toksyn
 • znacząco i skutecznie wyszczuplisz ciało
 • usprawnisz przemianę materii
 • poprawisz pracę układu pokarmowego
 • zmniejszysz ryzyko odkładania się zbędnych kilogramów w przyszłości
 • zyskasz więcej energii i chęci do działania
 • zmniejszysz apetyt i ochotę na podjadanie pomiędzy posiłkami

Co zawierają plastry na odchudzanie?

Plastry takie nakleja się bezpośrednio na skórę i jedna sztuka średnio wystarcza na ok. 12 godzin, podczas których substancje aktywne przenikają do organizmu. Po tym czasie z reguły odkleja się plaster, odczekuje pewien czas i przykleja kolejny. Co zawierają plastry na odchudzanie:

 • Wyciąg z zielonej herbaty – składnik ten nie tylko wpływa pozytywnie na zahamowanie procesów nowotworowych, ale również przyspiesza proces trawienia i odpowiada za obniżenie “złego” cholesterolu.
 • L-karnityna – powoduje przyspieszenie metabolizmu i zwiększa przetwarzanie otrzymanych przez organizm kalorii.
 • Ekstrakt z jagód Acai – odpowiada za długotrwałe uczucie sytości, dzięki czemu nie sięga się już tak łatwo po niezdrowe przekąski i niepotrzebne jedzenie.
 • Pieprz Cayenne – to kolejny znany i naturalny spalacz zbędnych kilogramów. Jak wiele ostrych przypraw, mocno przyspiesza metabolizm, ale także poprawia ukrwienie organizmu, którego prawidłowe działanie niezbędne jest do szybkiego procesu trawienia.
 • Guarana – wykazuje działanie podobne do kofeiny. Zawiera zestaw witamin, który wpływa na sprawność fizyczną i dobre samopoczucie. Jest to szczególnie ważny składnik dla tych osób, które z różnych względów nie mogą pić kawy.
 • Ekstrakt z liści Wakame – przyspiesza metabolizm wspiera trawienie tłuszczów. Jest to składnik bogaty w składniki odżywcze (magnez, jod, wapń, żelazo) oraz witaminy (A, C, E, K i B2). Ponadto wpływa na zmniejszenie złego cholesterolu i zapobiega odkładaniu się tłuszczu.
 • Ekstrakt z jagód Goji – wspiera kontrolowanie prawidłowej wagi i poprawia trawienie.
 • Nasienie Cassiae torae – ten ciekawy składnik wielu plastrów na odchudzanie. Stosuje się go w celu wyrównania poziomu cholesterolu, stymulacji centralnego układu nerwowego, a przede wszystkim w celu polepszenia trawienia, obniżenia ciśnienia krwi, spalania komórek tłuszczowych. Jest to dobry wspomagacz odchudzania.
 • Ekstrakt z Poria Cocos – pozyskiwany jest z azjatyckiego grzyba o nazwie Poria Cocos. Jest to bardzo ceniona za swoje właściwości roślina, mająca duże znaczenie w tradycyjnej medycynie chińskiej. Zawartość tego składnikach w plastrach odchudzających działa nawilżająco na skórę oraz łagodząco na naskórek.
 • Berberyna – roślinie tej przypisuje się liczne działania od przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, aż do przeciwnowotworowych.
 • Tarczyca bajkalska – występuje na terenach wschodniej Rosji (w okolicach jeziora Bajkał), w Mongolii, Chinach, Korei czy Japonii. W języku łacińskim nazwa ta znaczy “tarcza”, co sugeruje ochronę. Od lat z powodzeniem wykorzystywana jest w walce o idealną sylwetkę, nie powinno więc dziwić, iż znalazła swoje miejsce na liście składników plastrów odchudzających.
 • Synefryna – jest to substancja pozyskiwana z owoców gorzkiej pomarańczy, o właściwościach niebezpiecznie zbliżonych do efedryny i amfetaminy. Należy do tzw. termogeników, odpowiadających za przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Opinie o plastrach odchudzających

Ile produktów wspomagających odchudzanie, tyle opinii na temat ich stosowania. Część osób jest zadowolona, część nie. Wśród pozytywnych opinii można przeczytać o zwiększeniu tempa gubienia kilogramów. Niektórym osobom podobno udało się zrzucić nawet kilka kilogramów. Plastry te mają również wielu przeciwników, a na rynku dostępne są produkty, które działają znacznie bardziej skutecznie.

Alternatywa dla plastrów odchudzających: tabletki na odchudzanie

Wiele osób zmagających się z nadwagą czy otyłością sięga chętniej po suplementy wyszczuplające niż po plastry na odchudzanie. Preparaty te z całą pewnością wykazują większą skuteczność w pozbyciu się zbędnych kilogramów niż plastry odchudzające. Swoją efektywność zawdzięczają przede wszystkim sposobie podania. Tabletki te dostają się do organizmu i działają od wewnątrz wywołując szereg korzystnych reakcji organizmu. Do podstawowych zalet suplementacji na odchudzanie należą:

 • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej
 • widoczne zmniejszenie masy ciała
 • zamiana zgromadzonej tkanki tłuszczowej w energię
 • mniejszy apetyt ułatwiający utrzymanie prawidłowej masy ciała
 • zwiększenie sił witalnych niezbędnych do aktywności fizycznej
 • większa wydolność organizmu
 • poprawa wyglądu skóry, włosów i paznokci
 • kompleksowe odżywienie organizmu
 • dbanie nie tylko o piękną sylwetkę, ale i o twoje zdrowie
 • odtruwanie organizmu ze szkodliwych złogów i toksyn
 • wzmocnienie układu odpornościowego
 • brak efektu jo-jo
 • przyspieszenie metabolizmu komórkowego
 • regulacja poziomu cukru i cholesterolu

Ponadto stosując plastry odchudzające powinno unikać się długiego przebywania w gorącej kąpieli – może to mieć bowiem wpływ na osłabienie kleju łączącego plaster ze skórą. Nie ma to natomiast miejsca w przypadku stosowania tabletek na odchudzanie. Według informacji użytkowniczek, plastry na odchudzanie mogą powodować podrażnienia skóry w miejscu ich stosowania. Warto wziąć to pod uwagę szczególnie w ciepłych miesiącach, kiedy to chcielibyśmy się pochwalić efektami środków odchudzających.

Plastry wyszczuplające to stosunkowo nowa metoda na pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Stąd też jest wielu producentów, którzy nie stosują składników najwyższej jakości. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku suplementów na odchudzanie, które zostały sprawdzone nie tylko w wykwalifikowanych laboratoriach, ale i przez grono użytkowników potwierdzających ich skuteczność.

Dodatkowo suplementy odchudzające w postaci tabletek mogą być stosowane przez osoby z problemami skórnymi. Tabletki te nie powodują reakcji skórnych wywołanych przez kontakt z plastrem wyszczuplającym. Jest to szczególnie ważne, bowiem do dermatologów zgłasza się obecnie coraz więcej osób borykających się z przewlekłymi problemami skórnymi.

Skuteczność tabletek na odchudzanie ma związek przede wszystkim z ich składem, który powinien wpływać na przyspieszenie przemiany materii, a tym samym wspierać naturalne procesy redukcji masy ciała oraz hamować głód – a takiego działania nie wykazują przecież żadne plastry wyszczuplające. Niezwykle cennym wsparciem w czasie redukcji masy ciała jest dodatkowy zastrzyk sił witalnych. Warto więc zdecydować się na wybór tych suplementów, które w swoim składzie zawierają substancje o bezpiecznym działaniu pobudzającym, np. ekstrakt z zielonej herbaty.

Jakich tabletek unikać? Z pewnością tych, które nie są skuteczne, ale i tych o nieznanym pochodzeniu. Suplement diety z niepewnego źródła może spowodować poważne problemy zdrowotne w wyniku zawierania niebezpiecznych składników. Warto sprawdzić listę składników, które producent zobowiązany jest podać na opakowaniu. Na rynku znajdziesz wiele tabletek odchudzających, które polecane są przez grono zadowolonych użytkowników.

Gdzie kupić tabletki na odchudzanie? Suplementy diety zawsze warto jest kupować tylko i wyłącznie z zaufanych źródeł, takie jak oficjalne strony producenta. Tylko to jest gwarantem oryginalności produktu. Zrezygnuj z zakupu na aukcjach internetowych, na których można spotkać wiele oszustw i podróbek. Warto również stosować się do informacji producenta dotyczących dawkowania danego preparatu.

Odchudzanie to skomplikowany proces. Tempo redukcji masy ciała uzależnione jest od wielu czynników – wieku, stanu zdrowia, czy metabolizmu. Aby uzyskać maksimum swoich możliwości odchudzających, warto połączyć trzy elementy – odpowiednio zbilansowaną dietę, umiarkowaną aktywność fizyczną oraz suplementację. Wybór środka wyszczuplającego powinien być oczywisty – podstaw na tabletki odchudzające, które wykazują znacznie szersze działanie w porównaniu do plastrów na odchudzanie. Jak polubić odchudzanie? Stosuj najlepsze tabletki wspomagające redukcje zbędnej masy ciała.

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Plastry na odchudzanie. Czy plastry odchudzające są skuteczne?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Plastry na odchudzanie. Czy plastry odchudzające są skuteczne?

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze