Jak zwiększyć popęd seksualny u żony? Poznaj najlepsze sposoby!

Data ostatniej aktualizacji: 13 czerwca 2024

Autor: Michał Adamczyk

Jak zwiększyć popęd seksualny u żony? To pytanie zadaje sobie wielu panów – problemy z niskim libido znacznie częściej pojawiają się bowiem u kobiet, niż u mężczyzn. Czy istnieją skuteczne sposoby na podniesienie ochoty na seks u swojej partnerki?

Niski popęd płciowy potrafi bardzo negatywnie wpłynąć na życie seksualne i doprowadzić do problemów w związku. Niestety, jest dość częstym zjawiskiem u kobiet, w wyniku czego wiele z nich obwinia się o oziębłość. Nieprawidłowy poziom libido wynika jednak zazwyczaj z wielu przyczyn, niezależnych od kobiety – winna może być rozregulowana gospodarka hormonalna czy ogólne osłabienie organizmu. Na szczęście można skutecznie walczyć z tym problemem za pomocą odpowiednich środków.

Brak ochoty na seks u żony: przyczyny

Spadek libido u partnerki jest dla każdego mężczyzny dość niepokojącym objawem. Panowie często podejrzewają w takiej sytuacji obniżenie swojej atrakcyjności w oczach kobiety, obwiniają ochłodzenie uczuć w związku, a nawet martwią się o ewentualną zdradę. Tymczasem przyczyny obniżenia popędu seksualnego zazwyczaj są związane ze zdrowiem i samopoczuciem kobiety, dlatego jeśli partnerka straci zainteresowanie współżyciem, warto poszukać czynników, które mogły na to wpłynąć i wdrożyć odpowiednie środki, przywracające ochotę na seks.

Co najczęściej powoduje spadek libido u kobiet?

  • Zmiany hormonalne– w szczególności niski poziom hormonów kobiecych – może to być wynikiem przyjmowania niektórych tabletek antykoncepcyjnych, często zdarza się przy menopauzie, a także po ciąży, ponieważ w okresie karmienia w organizmie kobiety wzrasta poziom prolaktyny – hormonu, który obniża ochotę na seks.
  • Problemy natury psychicznej– długotrwały stres, różnego typu problemy osobiste, niskie poczucie własnej wartości czy depresja bardzo negatywnie wpływają na popęd seksualny, uniemożliwiając regularne współżycie.
  • Niezdrowy tryb życia– powodem niskiego libido może być także zły stan organizmu, spowodowany przez ubogą dietę, nieregularny sen, nadużywanie alkoholu i tytoniu oraz przepracowanie i ogólne przemęczenie.
  • Niektóre choroby, w tym cukrzyca, choroba wieńcowa czy reumatoidalne zapalenie stawów.
  • Przyjmowanie niektórych leków, takich jak leki antydepresyjne czy przeciwpadaczkowe.

Jak zwiększyć ochotę na seks partnerki?

Jak podnieść libido? Na szczęście w większości przypadków jest to możliwe, a skuteczne sposoby na zwiększenie ochoty na seks nie są wcale skomplikowane czy trudno dostępne. Niektóre metody przynoszą różnicę już w przeciągu kilku dni od ich wprowadzenia, powodując nie tylko zwiększenie libido, ale także satysfakcji z seksu. Co warto stosować na niski popęd seksualny?

1. Tabletki podnoszące libido

Tabletki na libido dla pań to jeden z najskuteczniejszych, a przy tym wygodnych i prostych sposobów na podniesienie popędu seksualnego. Dobre preparaty tego typu są w stanie wyeliminować wiele przyczyn obniżenia libido oraz w naturalny sposób zwiększyć ochotę na seks u kobiet. Co więcej, mogą też poprawić sprawność seksualną i wzmocnić doznania w trakcie stosunku, ułatwiając osiąganie orgazmów, dlatego są cennym wsparciem dla pań pragnących prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne.

Warto wybierać naturalne tabletki na libido dla kobiet, cechuje je bowiem duża skuteczność przy braku negatywnych efektów ubocznych. Do najbardziej polecanych środków tego typu należy Femin Plus – suplement diety stworzony z wielu składników aktywnych, bezpośrednio oddziałujących na takie aspekty, jak łatwość w osiąganiu podniecenia seksualnego, zwiększenie nawilżenia i ukrwienia pochwy czy eliminacja problemów powodujących niską ochotę na seks. Dzięki nim można w krótkim czasie zwiększyć popęd seksualny i cieszyć się częstym, udanym współżyciem.

Tabletki Femin Plus wykorzystują wyłącznie naturalne substancje, znane jako silne afrodyzjaki lub sprawdzony sposób na poprawę funkcji seksualnych i ogólnego samopoczucia. Można znaleźć w nich m.in. żeń-szeń, L-argininę, ekstrakt z nasion kozieradki czy wyciąg z korzenia maca. Przy ich regularnym stosowaniu efekty staną się szybko zauważalne, dlatego jest to świetny sposób dla każdej kobiety, u której nastąpił spadek libido.

2. Zioła na zwiększenie popędu płciowego

Medycyna naturalna od wieków zna zioła o właściwościach zwiększających libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ich działanie często jest potwierdzone badaniami naukowymi, dlatego warto wprowadzić niektóre z nich do swojej diety, np. w formie naparów. Które zioła mają pozytywny wpływ na libido u kobiet?

  • żeń-szeń– jest to jeden z najbardziej znanych naturalnych afrodyzjaków o silnych właściwościach działających na pobudzenie seksualne,
  • damiana pustynna, poprawiająca funkcje seksualne i pozytywnie wpływająca na ogólne samopoczucie,
  • miłorząb japoński, zwiększający sprawność seksualną i wzmacniający doznania podczas seksu,
  • korzeń maca, podnoszący libido, poprawiający płodność i mający pozytywny wpływ na nastrój.

3. Zmiana stylu życia na zdrowszy

Zdarza się, że niska ochota na seks wynika z ogólnego przemęczenia i niedoborów w organizmie. Z tego względu warto zadbać o podstawy, takie jak długi, regularny sen, zdrowa dieta, bogata w witaminy i składniki mineralne oraz rezygnacja z palenia tytoniu i picia alkoholu. Również w tym przypadku warto wesprzeć się odpowiednimi suplementami diety, które ułatwią uzupełnienie potrzebnych mikroskładników oraz pozwolą wzmocnić organizm od środka.

Taka metoda wymaga sporo cierpliwości i samozaparcia, jednak może przynieść efekty w postaci wyregulowania naturalnych procesów w organizmie, co przełoży się na podniesienie libido i ogólnej sprawności seksualnej.

4. Konsultacja ze specjalistą

Spadek libido może być niepokojącym objawem również od strony zdrowotnej, dlatego jeśli problem utrzymuje się długo, warto pomyśleć o wizycie u lekarza. Niska ochota na seks może świadczyć nie tylko o przemęczeniu organizmu, ale także chorobach, dlatego podstawowe badania są jak najbardziej wskazane.

Osoby, które przyjmują niektóre leki – np. antydepresanty, leki na padaczkę czy tabletki antykoncepcyjne – powinny zapytać swojego lekarza, czy mogą one negatywnie wpływać na libido. Często zmiana leków, jeśli tylko jest możliwa, przynosi poprawę na tym polu, dlatego dobrym pomysłem jest konsultacja ze specjalistą.

Zdarza się, że kobieta podświadomie unika seksu także ze względu na ból odczuwany podczas stosunku. Może być on spowodowany suchością pochwy lub nieleczonymi infekcjami, dlatego dobrym pomysłem jest odwiedzenie ginekologa w celu sprawdzenia zdrowia narządów płciowych.

Dobrze jest poszukać pomocy również w przypadku, kiedy prawdopodobną przyczyną problemów z libido są trudności związane z psychiką. Nie tylko depresja, ale także długotrwały stres czy niskie poczucie własnej wartości skutecznie utrudniają aktywność seksualną. W takiej sytuacji pomóc może psychoterapeuta lub seksuolog.

5. Wprowadzenie nowości i zadbanie o odpowiedni klimat

Jak zwiększyć libido u swojej partnerki? Można o to zadbać również samodzielnie, wprowadzając nieco zmian do wspólnego życia seksualnego. Często popęd seksualny u kobiet wydaje się niski ze względu na odmienny od mężczyzn sposób wprowadzania się w stan podniecenia. U większości osób występuje pożądanie spontaniczne, podczas którego doświadcza się nagłego wystąpienia ochoty na seks. Część kobiet odczuwa jednak wyłącznie tzw. pożądanie responsywne, czyli pojawiające się dopiero na skutek bliskości z partnerem. W takiej sytuacji najlepiej zadbać o zwiększenie ilości namiętnych chwil ze swoją ukochaną.

Można także pomyśleć o wprowadzeniu nowych pomysłów do swojego życia erotycznego – mogą pomóc podnieść temperaturę w związku i zwiększyć ochotę na seks u partnerki. Wzajemne poznawanie swoich potrzeb jest bardzo ważne, dlatego dobrym pomysłem jest również rozmowa o oczekiwaniach drugiej strony co do wspólnych intymnych przeżyć.

Zwiększenie libido u kobiety – co zadziała?

Problemy z niskim libido nie są rzadkim zjawiskiem. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć, wprowadzając w życie przedstawione wyżej metody – najbardziej poleca się wypróbowanie tabletek podnoszących ochotę na seks, ponieważ są najwygodniejszym i najszybszym sposobem, eliminującym najczęstsze przyczyny trudności na tym polu. Przynoszą także wiele korzyści, włącznie z intensyfikacją doznań podczas zbliżenia, dlatego cieszą się sporą popularnością wśród kobiet. Najlepiej zdecydować się na sprawdzone, naturalne tabletki, mające rzeczywisty wpływ na libido u pań.

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Jak zwiększyć popęd seksualny u żony? Poznaj najlepsze sposoby!

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Jak zwiększyć popęd seksualny u żony? Poznaj najlepsze sposoby!

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze