Jak wydłużyć stosunek? Co stosować na przedwczesny wytrysk?

Wielu mężczyzn, niezależnie od wieku, dotkniętych może być problemami z pożyciem seksualnym. Jednym z dość powszechnych, choć wstydliwych problemów jest przedwczesny wytrysk. Prowadzi on do frustracji i obniżenia pewności siebie. Nawet zaufani partnerzy mogą spotkać się z problemami w wyniku zbyt krótkiego stosunku. Jak wydłużyć stosunek i poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Powodów przedwczesnego wytrysku może być wiele. Zasadniczo dzieli się je na trzy grupy. Pierwsza to uwarunkowania neurobiologiczne. Jest to grupa schorzeń i predyspozycji zazwyczaj występujących na poziomie genetycznym. W takim przypadku problem z przedwczesnym wytryskiem pojawia się przez całe życie. Kolejną grupą czynników są te psychogenne, takie jak stres, problemy w relacji, brak stałej partnerki, nieregularne współżycie, lęki, ale też stosunek przerywany. Ostatnia grupa dotyczy czynników somatycznych i innych zaburzeń seksualnych. W niej znajdują się wszelkie choroby, takie jak schorzenia układu hormonalnego, przerost prostaty, cukrzyca czy powikłania po udarze.

Przyczyn zbyt szybkiego wytrysku może być wiele. Rzadko kiedy występują pojedynczo. Problemy z długością stosunku często są złożone i wymagają szerokiego spojrzenia. Aby skutecznie walczyć z przedwczesnym wytryskiem, należy przede wszystkim znaleźć przyczynę. Działanie u podstaw problemu pozwala wdrożyć skuteczną terapię. Czasem, aby wyeliminować przypadłość, wystarczy zmiana trybu życia. Zazwyczaj trzeba jednak poszukać bardziej konkretnej pomocy. W wielu przypadkach pomocne są tabletki na wydłużenie stosunku. Jeśli jednak nawet one nie pomagają, warto wybrać się do specjalisty, który pomoże znaleźć, jak i zwalczyć przyczynę problemu. Trzeba jednak mieć świadomość, że podczas leczenia problemów z przedwczesnym wytryskiem, najważniejszy jest czas. Zmiany zazwyczaj przychodzą powoli – jednak nawet najdrobniejsze polepszenie jest dużą ulgą dla każdego mężczyzny.

Skutki przedwczesnego wytrysku

Wiele osób, których nigdy nie dotyczył przedwczesny wytrysk, mogą bagatelizować skutki tego problemu. Jednak może mieć on wpływ na całe życie – przede wszystkim jednak rzutuje on na relacje oraz samopoczucie. Jakie skutki ma zbyt szybki wytrysk?

Największą i często najtrudniejszą do przepracowania konsekwencją zbyt szybkiego wytrysku są problemy w relacjach. Nawet dopasowani, zaufani partnerzy ciężko mogą znosić problemy ze stosunkiem. Często pojawia się osłabienie więzi. Udane pożycie seksualne jest ważne dla wzajemnej satysfakcji partnerów i budowania udanego związku.

Problemy w relacji są prostą drogą do pogorszenia nastroju. Wielu mężczyzn mających zbyt szybki wytrysk musi mierzyć się z poczuciem winy i kompleksami. To wszystko powoduje stres, który nie ułatwia walki ze zbyt szybką ejakulacją.

Jeśli pojawiają się problemy z właściwym funkcjonowaniem w strefie seksualnej, nie warto zwlekać. Każda chwila zwłoki powoduje narastanie frustracji i żalu. Warto działać jak najszybciej, aby nie dopuścić do tego, by problem nas przerósł. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym można wydłużyć czas do orgazmu. W tym celu można stosować ćwiczenia, odpowiednie techniki, ale też środki farmakologiczne czy psychoterapię. Gdy problem jest niewielki, można zdecydować się na samodzielne poradzenie sobie z tym zjawiskiem – jednak w trudniejszych przypadkach lub gdy nie czujemy się na siłach na walkę, możemy wybrać się do specjalisty.

Naturalne sposoby czy specjalistyczne środki?

Osoby, które zmagają się z problemem ze zbyt wczesnym wytryskiem, stoją przed wyborem: naturalne sposoby czy odpowiednio przygotowane preparaty. Co będzie bardziej skuteczne, które z nich dadzą trwałe i bezpieczne efekty?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie wystąpienia problemów z ejakulacją podejść do problemu kompleksowo. Stosowanie ćwiczeń, ziół i suplementów może dawać znakomite efekty. Nie warto się ograniczać. Jednak w przypadku środków stosowanych doustnie warto wziąć pod uwagę, że gotowe preparaty wyróżniają się wygodą oraz bezpieczeństwem stosowania. Środki zaufanych producentów są dokładnie przebadane i sprawdzane tak, by dawać najlepsze efekty i nie narażać zdrowia. W tabletkach zazwyczaj umieszczona jest skoncentrowana, optymalna dawka składników, które pozwolą walczyć z problemem.

Osoby, które wolą naturalne sposoby, także mogą stosować gotowe preparaty. Na rynku można znaleźć środki, które swoją skuteczność czerpią z natury. Są zazwyczaj niezwykle proste w stosowaniu – wystarczy zażyć je zgodnie z zaleceniami producenta.

Trzeba jednak pamiętać, że często przedwczesny wytrysk jest problemem o złożonym źródle. Aby skutecznie zwiększyć satysfakcję z życia seksualnego, warto jest wprowadzić zdrowe nawyki – odstresować się, pamiętać o śnie czy podjąć regularną aktywność fizyczną.

Technika trzech palców

Jest to od dawna znana i bardzo skuteczna technika, jednak jej stosowanie wymaga odrobiny wprawy. Wykonuje się ją podczas stosunku, by obniżyć podniecenie, a tym samym – wydłużyć stosunek. Jej ogromną zaletą jest to, że można ją używać w praktycznie każdej chwili i wielokrotnie podczas stosunku.

Jak wygląda technika trzech palców? Jest to sposób uciskania krocza. Wymaga ona pewnej znajomości i świadomości ciała swojego – lub w przypadku kobiet partnera. Aby ją wykonać, należy odnaleźć odpowiednie miejsce między jądrami a odbytem, a następnie je ucisnąć. Powinno się to wykonywać trzema palcami, stąd też nazwa tej techniki. Najlepiej, aby czynność tę wykonała partnerka – może ona zrobić to dokładniej. Ucisk ten ma spowodować obniżenie podniecenia, a w konsekwencji – wydłużenie stosunku.

Nie jest to jedyna metoda uciskowa, która pozwala na opóźnienie wytrysku. Równie skuteczne jest ściśnięcie penisa w charakterystyczny sposób – kciuk należy ułożyć na żołędzi, a resztę palców opleść w okolicy rowka znajdującego się tuż za napletkiem. Obie techniki wymagają pewnego wyczucia, mogą być jednak ciekawym urozmaiceniem pieszczot. Trzeba jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie doraźne, używane w trakcie stosunku – podczas zmagań z uciążliwymi problemami z ejakulacją, mogą one nie być wystarczające.

Trening mięśni Kegla

Choć trenowanie mięśni dna miednicy – czyli Kegla – kojarzone jest przede wszystkim z kobietami, tego typu czynności może ono także być dużą pomocą w przypadku mężczyzn. Wydłużenie stosunku to tylko jedna z zalet regularnych ćwiczeń. Trening pomaga także osiągnięcie lepszego orgazmu, kontrolę wytrysku, a także ułatwienie oddawania moczu – co jest niezwykle ważne w przypadku starszych mężczyzn.

Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy? Jest to bardzo proste – należy regularnie, najlepiej codziennie rano, wykonywać serię skurczy. Na początek zalecane jest 30 krótkich uciśnięć, a następnie kilka długich, trwających przynajmniej 10 sekund. Kluczem do sukcesu jest regularność. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto także co tydzień wydłużać czas trwania treningu.

Ogromną zaletą tego typu ćwiczeń jest to, że można wykonywać je w każdej chwili. Dają one także spektakularne efekty. Regularne ćwiczenia pozwalają przedłużyć skutecznie przedłużyć stosunek. Oprócz osiągnięcia dłuższego seksu trening pozwala zwiększyć satysfakcję ze stosunku. Ćwiczenia pozwalają na lepsze poznanie swojego ciała, jak i uzyskanie kontroli nad czynnościami seksualnymi. Są prostym sposobem na zadbanie o swoją kondycję łóżkową, a także zadowolenie ze współżycia i spełnienie partnerki. Większa kontrola potrafi odmienić pożycie intymne i dodać nowych emocji.

Zadbaj o kondycję psychiczną

Czasem jednak może się okazać, że problem powodujący przedwczesny wytrysk nie leży w ciele, lecz w psychice. Ma ona w końcu wpływ na całe życie. Nie można jej zaniedbywać – problemy z nadmiernym stresem czy samooceną mogą także objawiać się przez zbyt szybki wytrysk. Nie można zapominać o higienie psychicznej. Warto pamiętać o prawidłowym relaksie i wysypianiu się. Jeśli stosunek jest zbyt krótki, może okazać się, że największy wpływ na to ma stres. Dobrze jest się zrelaksować, a także ograniczyć czynniki, które mogą sprzyjać nieprzyjemnym emocjom.

Zadbanie o swoje zdrowie psychiczne może równie skutecznie przedłużyć stosunek co reszta opisanych tu sposobów. Czasem jednak problem leży głębiej, niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Problemy z samooceną, kompleksy, a nawet depresja czy inne zaburzenia natury psychicznej również mogą wpływać na wytrysk. W przypadku bardziej złożonych problemów warto wybrać się do specjalisty.

Pomoc lekarza może być także kluczowa w momencie, gdy zbyt wczesny wytrysk jest problemem długotrwałym, a stosowanie domowych sposobów lub dostępnych bez recepty środków farmakologicznych nie jest skuteczne. W przypadku bardzo uciążliwych problemów i przy nieudanych próbach ćwiczeń czy stosowaniu środków na opóźnienie wytrysku lekarz zaleci odpowiednią formę terapii. Czasem w ten sposób może manifestować się poważny problem – lekarz lub terapeuta pomoże nam odzyskać zdrowie.

Tabletki na wydłużenie stosunku

Naturalne sposoby mogą pomóc, jednak dużym wsparciem mogą być tabletki, które pomogą wydłużyć stosunek. Mają one odpowiadać na konkretne potrzeby. Warto zapoznać się z tym, jak działają, by uzyskać optymalne efekty. Na rynku dostępne są środki, które zażywa się bezpośrednio przed stosunkiem, jak i te, których regularne stosowanie pozwala na trwałe polepszenie życia seksualnego. Jakie preparaty skutecznie pozwolą uzyskać opóźnienie wytrysku?

Semaxin

Siłą Semaxin jest jego kompleksowy skład. Skutecznie wpływa on na poziom testosteronu, co wpływa na możliwość uzyskania i utrzymania erekcji, jak i wspiera produkcję wysokiej jakości nasienia. Jest on nowoczesną odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego mężczyzny, który może zmagać się z zaburzeniami funkcji seksualnych. Jego regularne stosowanie pozwala prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne, a utrzymanie erekcji i przywrócenie równowagi hormonalnej pozwala przedłużyć stosunek.

Czytaj więcej na Semaxin.pl!

Eron Plus

Eron Plus to tak naprawdę zestaw dwóch suplementów – jeden do regularnego stosowania, który pozwala zwiększyć potencję, a także poprawić satysfakcję z życia seksualnego, a drugi jako wsparcie przed stosunkiem. Jego działanie pozwala zupełnie zmienić na lepszą jakość pożycia. Wspiera zarówno w osiągnięciu, jak i utrzymaniu erekcji, poprawia funkcje seksualne, zwiększa przyjemność podczas stosunku, a także pozwala wydłużyć seks nawet o 30 minut. Wszystko dzięki kompleksowemu, naturalnemu składowi tabletek.

Czytaj więcej na EronPlus.pl!

Testolan

Testolan to skuteczny środek, dedykowany walce z typowo męskimi problemami. Pozwala on zwiększyć poziom testosteronu, który może zmniejszać się z wielu powodów: naturalnie z wiekiem, poprzez stres, jak i nieodpowiednie odżywianie. Testolan pozwala wrócić do firmy – dodaje wigoru i energii, poprawia samopoczucie, pozytywnie wpływa na wygląd, a także polepsza życie seksualne. Pomaga osiągnąć prawidłowy poziom hormonów w organizmie, co wpływa na opóźnienie wytrysku. Pomaga nie tylko osiągnąć i utrzymać erekcję, ale też cieszyć się intensywnym i długim stosunkiem.

Czytaj więcej na Testolan.pl!

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Jak wydłużyć stosunek? Co stosować na przedwczesny wytrysk?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Jak wydłużyć stosunek? Co stosować na przedwczesny wytrysk?

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze