Częstym problemem podczas odchudzania może być nadmierny apetyt. Powoduje on często dyskomfort, potrafi nawet wręcz pokrzyżować plany w kwestii utraty wagi. Nieraz prowadzi do przyjmowania zbyt dużej ilości kalorii. Nadmierna ochota na jedzenie może także prowadzić do objadania się i tym samym do uczucia dyskomfortu, a nawet problemów od strony układu trawienia. Jak pohamować nadmierny apetyt? Jakie środki stosować, by zmniejszyć łaknienie?
Głód a apetyt
Choć w wielu sytuacjach określenia takie jak głód i apetyt używane są zamiennie, trzeba mieć świadomość, że nie jest to samo. Pierwszy z nich jest naturalnym procesem zachodzącym w naszym organizmie. W skrócie – ciało daje nam znać, że ma niskie podstawowe zapasy energetyczne. Uczucie głodu wywoływane jest przez spadek poziomu glukozy we krwi, który natychmiast stymuluje nasz mózg. Czym w takim razie jest apetyt? Są to tzw. zachcianki. Sprawia on, że mamy ochotę na konkretne jedzenie i może nie być on związany z brakami energetycznymi. Czasami organizm w ten sposób daje znać, że potrzebuje konkretnych składników. Jednak często apetyt ma podłoże psychiczne, przez co powoduje dodatkowe kilogramy i nieraz problemy z utrzymaniem diety. Często to właśnie apetyt – czyli nic innego niż zachcianki – powoduje, że zjadamy więcej, niż powinniśmy. Gdy dodatkowo połączymy go z uczuciem głodu, niestety może mieć on zły wpływ na naszą sylwetkę.
Głód jest naturalnym procesem, podczas którego nasze ciało daje nam znać, że jest gotowe na przyjęcie kolejnej dawki pożywienia. Jednak apetyt – napędzany nie przez nasz żołądek, a mózg – potrafi skutecznie utrudniać dietę. Na szczęście są sposoby, by go poskromić. Oprócz podejścia psychologicznego można też sięgnąć po różne środki, zioła czy tabletki zmniejszające apetyt. Korzystanie z tego typu produktów może być niezwykle skuteczne i pomocne w odchudzaniu. Czasem wystarczy skorzystać z rozwiązań hamujących apetyt, by szybko zauważyć zmianę w sylwetce. Ograniczenie podjadania, przyjmowanie mniejszych porcji, ale pełnowartościowych posiłków pozytywnie odbije się jednak nie tylko na wadze, ale też na samopoczuciu.
Skąd się bierze głód?
Głód, wbrew temu, co może się wydawać, nie pochodzi z brzucha, lecz z głowy – a tak naprawdę z mózgu, który musi odpowiednio rozczytać sytuację, która zachodzi w naszym organizmie. Objawy dobrze zna każdy z nas: uczucie ssania w żołądku, pobudzenie produkcji enzymów trawiennych, a w dłuższej perspektywie ogólne rozdrażnienie, a nawet bóle głowy czy osłabienie. Co powoduje występowanie tego typu objawów? Przede wszystkim gotowość organizmu na przyjęcie kolejnego posiłku. Pojawia się obkurczenie śluzówki żołądka i spadek poziomu glukozy we krwi. Te sygnały sprawnie odczytuje mózg, a konkretnie obszar odpowiedzialny za uczucie sytości i głodu. To właśnie nasz umysł stymuluje ciało do konkretnych działań, które przygotowują nas do przyjęcia kolejnej porcji pokarmu.
Głód jest naturalnym procesem, który jest niezwykle potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Odpowiednio działające łaknienie pozwala dostarczać właściwą ilość kalorii i składników odżywczych. Jednak nie można zapominać także o apetycie, a także o zjawisku zwanym głodem emocjonalnym. Mają one inne źródło, choć takie sytuacje jak wahania poziomu glukozy czy kurczenie się śluzówki żołądka może zwiększać częstotliwość i uciążliwość pojawiania się tego typu zjawisk.
Prawdziwy głód jest potrzebnym elementem naszego codziennego życia – dlatego właśnie warto rozpoznawać, kiedy nasze ciało rzeczywiście potrzebuje pożywienia, a kiedy do głosu dochodzi nasza psychika. Jednak warto pamiętać, że podczas odchudzania możemy zmagać się z objawami prawdziwego głodu – deficyt kaloryczny może powodować przykre objawy. Jednak można poradzić sobie z nimi w podobny sposób jak z nadmiernym apetytem.
Czym jest apetyt?
Apetyt to zjawisko, którym steruje obszar w mózgu, zwany układem limbicznym. Co ciekawe, odpowiada on również za regulację niektórych stanów emocjonalnych, Choć apetyt powinien być odpowiedzią na konkretne potrzeby – czyli brak któregoś ze składników odżywczych – bardzo często jest on również związany z psychiką. To on zazwyczaj powoduje podjadanie czy zjadanie zbyt dużej ilości pożywienia.
Wyjątkową odmianą apetytu jest tzw. głód emocjonalny. Jest to nic innego niż spożywanie pokarmu spowodowane konkretnym uczuciem. Wiele osób zajada stres, smutek czy rozczarowanie. Jednak tzw. zachcianki mogą dopadać nas także pod wpływem innych bodźców: widoku czy zapachu. Prym w tej kwestii wiodą reklamy, które często konstruowane tak, żebyśmy skusili się na konkretny produkt.
Apetyt potrafi pełnić bardzo ważną dla naszego zdrowia funkcję i pomagać uzupełnić niedobory. Jednak, niestety, potrafi on także być zgubny dla naszej sylwetki. Zachcianki, które mają źródło w naszej psychice, szybko mogą zamienić się w dodatkowe kilogramy. Jednak na szczęście istnieją sposoby na skuteczną walką z apetytem i problemami z objadaniem się – od najprostszych, sprawdzonych sposobów, przez składniki, zioła, aż do specjalnie opracowanych suplementów. Apetyt od głodu różni się także gwałtownością, potrzebą szybkiego zaspokojenia, jest uporczywy i nie ustępuje tak łatwo – nieraz potrafi męczyć nas dalej mimo sięgnięcia po produkt, na który mamy ochotę. Na szczęście sposoby na powstrzymanie zachcianek są równie liczne, co proste i skuteczne.
Picie wody na zmniejszenie apetytu
Picie wody jest niezwykle ważne i niezależnie od tego, czy jesteśmy na diecie, czy nie, należy pilnować, by spożyć jej odpowiednią ilość. Na jakiej podstawie jednak może ona pomóc w walce z nadmiernym apetytem? Regularne picie wody działa na kilka sposobów. Po pierwsze, nasz mózg nie zawsze radzi sobie z uczuciem głodu. Zdarza się, że myli on z nim pragnienie. Pojawia się wtedy nagła ochota na zjedzenie czegoś, która nie mija po sięgnięciu po posiłek lub przekąskę. Jeśli więc napadnie nas nagła ochota na zjedzenie czegoś, lepiej jest się napić – może się okazać, że po prostu potrzebowaliśmy uzupełnić płyny.
Jednak działanie picia wody na ograniczenie apetytu opiera się na jeszcze jednej podstawie. Płyn rozpycha żołądek, w wyniku czego mózg otrzymuje informację o rzekomej sytości. Picie wody przed jedzeniem pozwala zjeść mniej dzięki zarówno realnemu, fizycznemu zapełnieniu części żołądka, jak i poprzez wysłanie informacji do mózgu.
Woda jest doraźnym środkiem, jeśli dopadnie nas nagła chęć na zjedzenie czegoś. Nie można jej traktować jako środek, który na stałe obniży apetyt. Jednak dbanie o prawidłowe nawodnienie pozwala uniknąć nagłej chęci na wrzucenie czegoś na ząb. Jest także niezwykle ważne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Regularne picie wody – a także innych płynów – jest obowiązkowe nie tylko wtedy, gdy się odchudzamy. Należy jednak pamiętać, żeby unikać napojów z dodatkami, które mogą pobudzać apetyt (jak np. imbir) lub mogą powodować rozchwianie poziomu cukru we krwi.
Suplementy z chromem hamujące apetyt
Ilość chromu w naszym organizmie jest niewielka. Jednak ten pierwiastek pełni bardzo ważne funkcje. Jedną z nich jest stabilizacja poziomu cukru we krwi. Co to oznacza w kontekście wzmożonego apetytu? Nagłe spadki poziomu glukozy powodują między innymi wzmożone łaknienie, a bardzo często ochotę na słodycze. Na tej podstawie chrom jako suplement diety polecany jest osobom, które walczą o smuklejszą sylwetkę. Nie działa on za nas – jest jedynie wsparciem i pozwala uniknąć gwałtownej chęci na sięgnięcie po coś słodkiego. Jednak już to działanie potrafi skutecznie wspomóc nas w utracie nadmiarowych kilogramów i w dążeniu do wymarzonej sylwetki.
Chrom może być dostarczany do organizmu zarówno w formie suplementów, jak i w produktach spożywczych. Bogactwo tego pierwiastka znajduje się w wątróbce, roślinach strączkowych, mące żytniej, kaszy perłowej i jabłkach. Jeśli jednak podążamy za konkretnym jadłospisem, możemy zmagać się z dostarczaniem zbyt niskiej ilości chromu. W takich przypadkach najlepiej jest sięgnąć po sprawdzone suplementy, które zawierają ten pierwiastek. Trzeba jednak pamiętać, że chrom potrzebny jest nam jedynie w śladowych ilościach – jego zbyt wysoki poziom może objawiać się poprzez m.in. bóle głowy, bezsenność czy rozdrażnienie, dlatego wszelkie preparaty należy spożywać zgodnie z zaleceniami producenta. Jednak śmiało można sięgać po tabletki hamujące apetyt i wspomagające odchudzanie zawierające chrom, takie jak Piperinox. Warto wybierać środki o kompleksowym składzie, które całościowo zadbają o proces utraty wagi.
African mango na zmniejszenie apetytu
Afrykańskie mango, znane też pod nazwą mango dzikie, jest cenione za dużą zawartość błonnika i białka pokarmowego. Jednak to nie sam owoc, ale ukryte w jego środku nasiono od kilku lat jest hitem na odchudzanie. Na jego bazie tworzone są suplementy, które pozwalają na skuteczną utratę wagi. Działają one na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, wspomagają proces oczyszczania się organizmu. Oprócz tego afrykańskie mango obniża poziom złego cholesterolu. Jednak nie można także zapominać o jego działaniu poskramiającym apetyt. Tę właściwość zawdzięcza ono przede wszystkim wysokiej zawartości błonnika – składnika niezbędnego w codziennej diecie i kluczowego dla skutecznego odchudzania.
Jak działa błonnik i w jaki sposób hamuje on apetyt? Po pierwsze, pęcznieje on w jelitach i daje uczucie sytości. Pozwala to nie tylko jeść mniej, ale też wydłuża czas do kolejnego posiłku. Jednak to nie wszystko. Błonnik także istotnie wpływa na poziom glukozy w organizmie. Wahania cukru we krwi powodują nagłą ochotę na zjedzenie czegoś – najczęściej na słodycze. Bogate w błonnik african mango pozwala zapobiegać gwałtownym zmianom, wprowadza równowagę. To działanie pozwala cieszyć się zdrowiem i zrobić duży krok w kierunku wymarzonej, smukłej sylwetki.
African Mango dostępne jest w formie gotowych suplementów. Nie należą one do najtańszych – cena związana jest przede wszystkim z kosztem pozyskania surowca. Jednak są to dobrze zainwestowane pieniądze, które zwracają się w postaci zdrowia i smukłej sylwetki. Aby osiągnąć optymalne wyniki, powinno być ono jednak jednym z elementów zdrowego trybu życia.
Garcinia cambogia
Garcinia cambogia chętnie używana jest jako środek wspomagający odchudzanie. Działa kompleksowo – przede wszystkim przyspiesza spalanie tłuszczu. Jednak to nie jedyna cecha tej rośliny. Wszystko dzięki zawartości wyjątkowego składnika, jakim jest kwas hydroksycytrynowy. Przyspiesza on spalanie tłuszczu, reguluje poziom cholesterolu w organizmie, a także ma działanie hamujące łaknienie.
Garcinia cambogia pozytywnie wpływa na przemiany na poziomie komórkowym. Jej stosowanie przyspiesza i zwiększa transport kwasów tłuszczowych do mitochondrium. Odpowiednio odżywienie na poziomie komórkowym pozwala skutecznie zmniejszyć apetyt. Dodatkowo pozyskiwanie energii z kwasów tłuszczowych pozwala wyregulować ilość tłuszczu we krwi i zapobiegać wahaniom, które prowadzą do napadów głodu.
Garcinia cambogia jest egzotyczną rośliną uprawianą w Afryce. Jednak jest łatwo dostępna w formie suplementów stworzonych na jej podstawie. Jej skuteczne działanie i pozytywny wpływ na zdrowie sprawia, że z łatwością można znaleźć suplement dopasowany do indywidualnych potrzeb. W jej stosowaniu najważniejsza jest regularność i konsekwencja. Stosowana w odpowiedni sposób jest niezwykle skuteczna. Dzięki zmniejszeniu apetytu nie tylko pozwala ona zgubić nadmiarowe kilogramy. Jej stosowanie jest także bezpieczne – określone to zostało na podstawie szczegółowych badań. Garcinia cambogia ma także inną, ogromną zaletę. Zawarty w niej kwas hydroksycytrynowy może istotnie wpływać na zwiększenie poziomu serotoniny, znanej jako hormon szczęścia. Jest to duża pomoc dla osób zwłaszcza w początkowej fazie odchudzania, gdy zmiany w sposobie żywienia i mniejsza ilość dziennie przyswajanych kalorii może powodować wahania nastroju. Dla wielu osób gorsze samopoczucie jest kolejnym czynnikiem powodującym pojawienie się łaknienia. Garcinia cambogia może być dużym wsparciem przy unikaniu podjadania spowodowanego gorszym nastrojem, a tym samym – ułatwia utrzymanie się na diecie.
Pektyny roślinne
Pektyny roślinne to składniki naturalnego pochodzenia, które skutecznie wspierają właściwe funkcjonowanie układu pokarmowego. Są to polisacharydy, które występują w ścianach komórkowych roślin. Zaliczane są do błonnika – składnika niezwykle ważnego dla prawidłowego trawienia, zachowania równowagi w organizmie, a także pozwalającego zahamować nadmierne łaknienie. Dzieje się tak dzięki istotnemu wpływowi na enzymy w organizmie, które zajmują się rozkładaniem cukrów. Dzięki pektynom są one wolniej uwalniane do organizmu, a tym samym możemy uniknąć gwałtownych skoków poziomu glukozy we krwi. W konsekwencji zapobiega to nie tylko zwiększeniu masy ciała, ale też powstawaniu nagłej ochoty na jedzenie – zwłaszcza na słodycze.
Oprócz tego pektyny wiążą się z wodą. Co to oznacza? Zwiększają one objętość treści pokarmowej. W ten sposób zwiększają uczucie sytości po posiłku i zmniejszają tempo opróżniania żołądka. Sprawia to, że jemy mniej, rzadziej i mamy mniejszą ochotę na dodatkowe jedzenie.
Pektyny roślinne można znaleźć przede wszystkim w warzywach i owocach. Jeśli jednak zależy nam na skutecznym działaniu, możemy wybrać gotowe suplementy na ich podstawie. Stosowanie pektyn jest bezpieczne dla zdrowia, warto jednak pilnować spożywanej ilości produktów je zawierających. Nadmiar błonnika może dawać nieprzyjemne objawy. W przypadku stosowania preparatów na podstawie pektyn roślinnych odpowiednie dawkowanie jest ułatwione – zazwyczaj jest ono opisane przez producenta. Ich stosowanie jest więc proste i bardzo wygodne.
Hoodia gordonii
Hoodia gordonii zdobyła ogromną popularność wśród suplementów diety. Pochodzi z gorących, afrykańskich rejonów pustyni Kalahari. Miejscowi myśliwi żuli miąższ tej rośliny, który, według nich, miał hamować apetyt i wspomagać koncentrację. Za wpływ na odczuwanie łaknienia odpowiada substancja, którą udało się wyizolować z rośliny. Czynnik nazywany P57 stosowany jest w suplementach diety, które mają wspierać proces odchudzania.
Można spotkać się z głosami sceptycznymi co do działania hoodii. Najczęstszym zarzutem jest to, że dowód skuteczności został wysnuty na podstawie wierzeń lokalnej, afrykańskiej ludności. Osoby, które nie są przekonane co do istnienia specjalnego składnika hamującego apetyt, twierdzą, że działanie tej rośliny opiera się przede wszystkim na zaspokojeniu pragnienia. Hoodia gordonii występuje w pustynnych rejonach, w których zdobycie chociaż kropli wody może być dużym wyzwaniem. Roślina ta należy do sukulentów, oznacza to, że w jej miąższu jest dużo wody – żucie go miało zaspokajać pragnienie i tym samym zagłuszać apetyt. Dużym zarzutem jest też trudna dostępność rośliny, która ma wpływać na koszt suplementów na jej podstawie.
Jednak wiele osób ze świata dietetyki proponuje tę roślinę jako mniej znane rozwiązanie problemu nadmiernego apetytu. Ograniczenie łaknienia przez specjalny składnik ma wpływać pozytywnie na proces odchudzania – uczynić go łatwiejszym i skuteczniejszym. Trzeba jednak być świadomym, że poprzez obostrzenia prawne dotyczące eksportu tej rośliny zdarza się, że jej zawartość w suplementach jest śladowa. Aby tego uniknąć, warto korzystać ze sprawdzonych środków, które skutecznie wpłyną na zmniejszenie apetytu i tym samym – ułatwią skuteczne odchudzanie.
Pokrzywa
Jednak w poszukiwaniu skutecznych ziół i roślin, które wspomagają zmniejszenie apetytu, wcale nie musimy szukać jedynie egzotycznych roślin. Czasem może się okazać, że rozwiązanie problemu nadmiernego podjadania rośnie w naszych ogródkach. Jedną z takich roślin jest pokrzywa – chętnie wykorzystywana w ludowym leczeniu i bardzo często spotykana. Polecana jest ona osobom, które się odchudzają. Nie tylko należy ona do produktów hamujących apetyt, ale też wspomaga oczyszczanie organizmu. Stymuluje również przemianę materii, co skutecznie wpływa na utratę nadmiarowych kilogramów.
Jak pokrzywa pozwala zmniejszyć apetyt? Ma ona działanie regulujące poziom cukru we krwi. Zapobiega ona wahaniom, które skutkują napadami nadmiernego apetytu. Dodatkowo wspiera cały organizm, a przede wszystkim stymuluje układ trawienny do właściwej pracy. Pozwala to osiągnąć zadziwiające efekty w zakresie odchudzania.
Choć pokrzywa rośnie w wielu miejscach, jej zbiór i spożywanie może być dość kłopotliwe. Istotne jest, by wybierać rośliny, które rosną w czystym miejscu i nie zostały narażone na chociażby spaliny. Wiele osób może obawiać się zjedzenia świeżej pokrzywy, jednak jej odpowiednie przygotowanie zapobiega nieprzyjemnym poparzeniom. Wystarczy bardzo drobno posiekać lub zblanszować roślinę. Jest ona skuteczna także w formie soku. Dużą popularnością cieszą się również proste w przyrządzeniu nalewki. Można także przygotować napar – zarówno ze świeżych, jak i suszonych pokrzyw. Jeśli jednak szukamy gotowych rozwiązań, w specjalistycznych sklepach z łatwością można znaleźć coś dla siebie. Dostępne są suplementy na podstawie składników pokrzywy w formie tabletek i proszku, jak i soki.
Liście malin
Kolejnym niepozornym i powszechnie dostępnym produktem są liście malin. Jak się okazuje, nie tylko owoce tej rośliny mają właściwości zdrowotne. Liście malin także od wieków stosowane są w wielu dolegliwościach. Stosowane są przede wszystkim w formie naparu, który może być dobrą alternatywą dla herbaty. Można je zebrać i ususzyć samodzielnie lub skorzystać z gotowych produktów, dostępnych w sklepach zielarskich lub tych ze zdrową żywnością.
Liście malin pozytywnie wpływają na stan układu pokarmowego i krwionośnego. Oprócz tego napar z tych produktów realnie wpływa na zmniejszenie apetytu. Wszystko dzięki regulacji składników, których obecność we krwi istotnie wpływa na łaknienie. Chodzi przede wszystkim o cukier i cholesterol. Wahania poziomu glukozy powoduje nagłe chęci na zjedzenie czegoś, zazwyczaj słodkiego. Z kolei właściwy poziom cholesterolu nie tylko pozwala zachować zdrowie układu krążenia, ale też zachować równowagę w organizmie niezbędną do właściwego odczuwania głodu.
Stosowanie naparu z liści malin jest bardzo proste. Łyżkę suszu należy zalać niepełną szklanką wrzątku. Dzienna dawka zazwyczaj wynosi jedną porcję. Jego regularne stosowanie pozwala poprawić stan zdrowia, w tym także zmniejszyć apetyt. W połączeniu z innymi zaletami tego napoju sprawia to, że warto po niego sięgnąć podczas odchudzania, ale nie tylko.
Ogromnym plusem liści malin jest to, że susz można przygotować samodzielnie. Wystarczy je zebrać i suszyć przez dwa tygodnie. Po tym czasie liście są gotowe do zaparzania. Istotne jednak jest, by zbierać surowiec wysokiej jakości – z daleka od dróg i w miarę możliwości uprawiany ekologicznie.
Siemię lniane na zmniejszenie apetytu
Len jest rośliną chętnie wykorzystywaną nie tylko w medycynie naturalnej, ale też w przemyśle spożywczym, tekstylnym czy kosmetycznym. Jednak jego małe, ciemne nasiona, znane jako siemię, ma zbawienny wpływ na układ pokarmowy. Jego regularne stosowanie pozwala także na ograniczenie apetytu.
Ogromną zaletą tego produktu jest duża zawartość błonnika. To właśnie ten składnik skutecznie wpływa na ograniczenie apetytu. Wszystko dzięki regulacji działania układu trawienia. Regularnie spożywany błonnik wykazuje działanie hamujące przyswajanie cukrów, przez co pozwala wyregulować poziom glukozy we krwi. To powoduje rzadsze pojawianie się nagłego apetytu i chęci na coś słodkiego. Jednak to nie wszystko. Błonnik łączy się z wodą, zwiększając swoją objętość. Dzięki temu pozwala szybciej i na dłużej uzyskać uczucie sytości. Powoduje to późniejsze pojawienie się głodu i zapobiega podjadaniu. Błonnik naturalnie także wydłuża proces wchłaniania składników odżywczych w jelitach. To także pozwala wydłużyć uczucie sytości.
Jak stosować siemię lniane? Nasionka można dodawać do różnych potraw. Jednak najpopularniejszy sposób spożywania siemienia lnianego to kisiel na bazie wody. Istnieje wiele sposobów jego przygotowywania. Najczęściej można spotkać się z podgrzewaniem czy gotowaniem nasion, a także zalewaniem przegotowaną, ciepłą wodą. Jednak coraz więcej osób związanych z dietetyką podkreśla fakt, że żeby maksymalnie wykorzystać dobroczynne działanie siemienia, a także zachować jak najwięcej witamin oraz składników odżywczych, warto przygotowywać taki produkt na zimno. Nasiona wystarczy zalać wodą i odstawić na noc – rano można już spożyć powstały żel i nasiona.
Czy warto zdecydować się na gotowe środki na zmniejszenie apetytu?
Szeroka dostępność różnego rodzaju ziół i innych produktów zmniejszających apetyt zachęca do korzystania z dobrodziejstw natury. Jednak w sklepach z suplementami czy aptekach można znaleźć gotowe preparaty hamujące łaknienie. Czy warto po nie sięgnąć? A może lepiej włączyć do swojego codziennego jadłospisu odpowiednie produkty, które zmniejszą chęć na podjadanie?
Gotowe preparaty są bardzo łatwe w stosowaniu. Tabletki hamujące apetyt nie wymagają dodatkowego przygotowywania – wystarczy je połknąć. Nie trzeba także się martwić, czy dostarczyliśmy odpowiednią ilość składników. Dawkowanie powinno być opisane przez producenta.
Czy tabletki hamujące apetyt są skuteczne? Preparaty przygotowane przez zaufanych producentów opierają się na wysokiej jakości, sprawdzonych produktach. Skoncentrowana ilość aktywnych składników pozwala w łatwy sposób uzyskać optymalne efekty. Dlatego, by skutecznie zahamować apetyt, najważniejsze jest, by sięgać po sprawdzone suplementy diety renomowanych producentów.
Czy preparaty na zmniejszenie apetyt są bezpieczne? Tak samo, jak w kwestii skuteczności, najważniejsze jest to, na jakiej firmy suplement się decydujemy. Sprawdzeni producenci zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa na podstawie badań. Gdy decydujemy się na tabletki od renomowanej firmy, nie ryzykujemy zdrowiem – mamy za to szansę uzyskać spektakularne efekty w zakresie odchudzania.
Oczywiście tabletki hamujące apetyt są zazwyczaj droższe od pojedynczych produktów. Jednak suplementy na podstawie ziół są łatwiejsze w stosowaniu i nieraz zdecydowanie bardziej skuteczne dzięki skoncentrowanej dawce. Jest to inwestycja w wymarzoną sylwetkę, która z pewnością się zwróci. Zawarte też w nich zioła i składniki aktywne pozwalają szybko i łatwo uzyskać zamierzone efekty.
O czym jeszcze warto pamiętać, jeśli chcemy zmniejszyć apetyt?
Jednak same tabletki lub zioła mogą być niewystarczające w walce o zmniejszenie łaknienia. Trzeba pamiętać, że tego typu preparaty są jedynie wsparciem. Konieczne jest nabranie nowych nawyków – zarówno jeśli chodzi o styl życia, jak i o myślenie. Nie można przecież zapominać, że w przypadku zbyt dużego apetytu, najwięcej dzieje się w naszej głowie.
W kwestii żywienia niezwykle ważne jest wdrożenie odpowiedniej diety. Nawet najbardziej skuteczne preparaty na zmniejszenie apetytu nie będą skuteczne, jeśli organizm nie będzie w równowadze. Także w kwestii łaknienia jednym z największych wrogów są słodycze, ale też inne produkty o wysokim indeksie glikemicznym. Powodują one gwałtowne skoki poziomu glukozy we krwi, które są odpowiedzialne za pojawianie się nagłego i niepohamowanego apetytu. Z tego względu, z naszej diety powinny zostać wykluczone nie tylko słodycze, ale też spora część słonych przekąsek, a nawet niektóre owoce i warzywa. Oprócz tego warto także nabyć nowe, zdrowsze nawyki żywieniowe. Pozwolą one skutecznie kontrolować apetyt, przywrócić zdrowie i uzyskać optymalne efekty odchudzania.
Jednak dla kontrolowania apetytu konieczne jest także uporządkowanie swojej psychiki. Mentalne przygotowanie się do diety jest bardzo istotne dla skutecznego odchudzania. Warto także rozpoznać mechanizmy, które skłaniają nas do sięgania po dodatkowe kalorie. Czy nagradzamy się jedzeniem i wtedy sięgamy po słodkości? A może nadmierny apetyt dopada nas podczas smutku lub w stresujących i niekomfortowych sytuacjach? Dokładne poznanie siebie, swojego organizmu i swojej psychiki jest kluczowe – na tej podstawie możemy podjąć się skutecznego i trwałego odchudzania. Warto także nauczyć się rozróżniać apetyt od zjawiska, jakim jest uczucie głodu – które jest naturalnym i ważnym procesem.
Zmniejszenie apetytu a odchudzanie
Odchudzanie jest procesem, który składa się z wielu istotnych kwestii. Aby uzyskać trwałe efekty, niezbędne jest działanie na wielu polach. Zmniejszenie apetytu jest tylko jednym z wielu działań, które należy podjąć. Niezbędne jest zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii. Gdy uda nam się ograniczyć łaknienie, będzie to o wiele łatwiejsze. Nadal jednak trzeba dbać o kaloryczność posiłków.
Dieta jest bardzo ważna dla utraty wagi, jednak by osiągnąć trwałe i szybkie efekty, warto także włączyć codzienną dawkę ruchu. Regularne treningi mają ogromny, pozytywny wpływ na całe zdrowie naszego ciała i nie wolno ich zaniedbywać, jeśli chcemy uzyskać wymarzoną sylwetkę.
Jednak nie można zapominać o tym, jak ważny dla naszej wagi jest apetyt. Może on przekreślić wszystkie starania, jakie wkładamy w proces odchudzania. Podjadanie podstępnie zwiększa ilość kalorii, jakie spożywamy w ciągu dnia. Dlatego właśnie odpowiednie kontrolowanie łaknienia jest jedną z ważniejszych kwestii na diecie. Tabletki i zioła na zmniejszenie apetytu mogą sprawić, że utrata wagi będzie o wiele łatwiejsza. Prościej będzie nam też kontrolować, co jemy. W końcu jedzenie na diecie powinno zarówno mniej kaloryczne, jak i zdrowe. Przekąski i mocno przetworzone jedzenie może utrudniać zrzucenie wagi i powodować nieprzyjemne konsekwencje.
Jeśli decydujemy się na preparaty hamujące łaknienie, ważne jest, by korzystać ze sprawdzonych suplementów. Sprawdzeni producenci gwarantują szybkie i skuteczne działanie.
Zobacz opinie na forum o artykule: