Tabletki na stawy RANKING skutecznych preparatów

Ból stawów to powszechna dolegliwość. Dźwiganie ciężkich przedmiotów, niewłaściwe uprawianie sportu, długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, czy nawet nieumiejętne schylanie się w trakcie wykonywania prac domowych, może przyczynić się do powstania problemów ze stawami.

Istnieje jednak wiele skutecznych metod, pozwalających uniknąć tego rodzaju dolegliwości lub łagodzących powstałe problemy ze stawami. Warto wspomnieć choćby o fizjoterapii, codziennej porcji ruchu, czy stosowaniu okładów. Ale to nie wszystko, jeśli chcesz przez długie lata cieszyć się zdrowymi stawami, może warto pomyśleć o suplementacji?

Leki na stawy bez recepty

Leki na stawy, która można dostać bez recepty dostarczają organizmowi wielu cennych substancji. Do najpowszechniejszych substancji zawartych w ich składzie należą: kolagen, glukozamina, chondroityna, czy popularny kwas hialuronowy. Zawierają one także składniki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, czy stosowne witaminy. Większość dostępnych na rynku suplementów można dostać w postaci proszków do rozpuszczania w wodzie, czy w formie łatwych do spożycia kapsułek.

A jest w czym wybierać, bowiem wybór produktów na stawy bez recepty jest bardzo szeroki. Dostępne na rynku preparaty różnią się postacią, składem, ilością aktywnych substancji i oczywiście skutecznością działania. Warto jest poszukać tych suplementów, które cieszą się popularnością, a przede wszystkim dobrą opinią wśród kupujących. Tego typu preparaty, to dobre rozwiązanie w przypadku sportowców, którzy ze względu na wzmożone obciążanie stawów, wymagają dodatkowego wsparcia. Warto sięgnąć także po tego typu produkty, jeśli pracujesz fizycznie, uprawiasz regularnie i intensywnie wysiłek fizyczny, albo jeśli nie jesteś przekonany, czy Twoja dieta dostarcza stawom wszystkich potrzebnych składników. Jeśli nie jesteś pewien, jaki suplement wybrać, warto skonsultować się ze specjalistą, bądź z innymi osobami, które również chcą przez długie lata cieszyć się zdrowymi stawami.

Leki na stawy na receptę

Wśród lekarstw na problemy ze stawami, możemy spotkać także i te wydawane jedynie na receptę. Zazwyczaj zawierają one w swoim składzie trochę więcej substancji czynnej niż dostępne bez recepty suplementy. Lekarze najczęściej sięgają po te, stosowane w reumatoidalnym zapaleniu stawów, łuszczycowym i młodzieńczym zapaleniu stawów, osteoporozie, czy łuszczycy.

Jeśli lekarz nie stwierdził żadnej konkretnej choroby, powszechnie dostępne suplementy w zupełności wystarczą, aby uniknąć w przyszłości problemów stawowych. Wprowadzenie do diety tego typu produktów pozwoli uzupełnić niedobory żywieniowe. Niestety większość osób decyduje się na ich zakup dopiero wtedy, kiedy jest już za późno, a odbudowa chrząstki stawowej zajmie więcej czasu.

Wiele osób, których dotyczy problem chorych stawów, najczęściej sięga po paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to najtrafniejszy wybór, bowiem poza złagodzeniem bólu, prawdopodobnie nie odczujemy większych korzyści. Dodatkowo nie jest on lekiem przeciwzapalnym, co ogranicza znacznie jego spektrum działania. Osoby, którym dokucza ból stawów sięgają także chętnie po kwas acetylosalicylowy – czyli po popularną aspirynę. Substancja ta, podobnie jak ibuprofen, wykazuje działanie przeciwzapalne. Jeśli jednak chcesz wdrożyć zawczasu odpowiednią suplementację, zapoznaj się z poniższym rankingiem tabletek na stawy.

Ranking tabletek (suplementów diety) na stawy

# 1. ProFlexen

ProFlexen – to kultowy suplement diety. Niezmiennie pozostaje na rynku, jak to wręcz topowy produkt wspomagający działanie chrząstki stawowej. Jest to preparat najchętniej wybierany przez wielu, który nie tylko wspomaga pracę stawów, ale i łagodzi stany zapalne, chroni kości i stawy w trakcie ciężkich treningów, ale i dostarcza wszelkich niezbędnych składników odżywczych podtrzymujących pełną aktywność aparatu ruchu. Skuteczność i kompleksowe działanie zapewnia mu bogaty skład. Z pewnością właśnie spektrum jego działania wyróżnia ten suplement diety na tle innych dostępnych na rynku. To właśnie dlatego zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu.

Za co chwalą go użytkownicy:

  • przyczynia się do większej produkcji kolagenu przez organizm
  • wspomaga ochronę kości i stawów w czasie intensywnego wysiłku fizycznego
  • pomaga szybko uporać się z poranną sztywnością stawów
  • pomaga utrzymać elastyczność i przedłuża zdrowie stawów
  • gwarantuje komfortową pracę w obrębie stawów

A dlaczego zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu? Jest ku temu kilka powodów: Proflexen wykazał się największym spektrum działania, najszerszą listą składników aktywnych, a przede wszystkim największą liczbą przychylnych komentarzy użytkowników.

Naszej redakcji udało się wynegocjować z producentem specjalną zniżkę 20% dla Osób zainteresowanych zakupem suplementu proFlexen.

Kliknij Tutaj i Kup 20% Taniej

(Promocja ważna do 3 lutego 2023 do godziny 23:59)

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. W 2008 roku ukończył z powodzeniem Uniwersytet Medyczny w Lublinie uzyskując tytuł magistra farmacji. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Tabletki na stawy RANKING skutecznych preparatów

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Tabletki na stawy RANKING skutecznych preparatów

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze