Tabletki na potencję: leki na receptę, suplementy czy leki otc? Które tabletki są skuteczne?

verified author |
potencja

Tabletki na potencję bez recepty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. I co ciekawe, panowie coraz częściej sięgają po środki, które bazują na naturalnych składnikach. Co prawda na efekty trzeba nieco poczekać, ale dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych, jakie towarzyszą przyjmowaniu „niebieskich pigułek”. Specjalnie dla męskiego grona naszych czytelników przygotowaliśmy małe kompendium wiedzy na temat zaburzeń erekcji oraz tabletek na potencję dostępnych bez recepty. Jeżeli odczuwasz niemoc w sypialni, to ten artykuł z pewnością pomoże Ci zażegnać problemy z męskością.

Co to jest potencja seksualna?

Mianem potencji określa się zdolność organizmu do pobudzenia oraz podniecenia seksualnego. Jest to kwestia indywidualna, bowiem każdy z nas może mieć inne potrzeby oraz preferencje seksualne. Wiele osób myli potencję z impotencją. Ta druga polega na całkowitym braku możliwości osiągnięcia wzwodu, który umożliwiłby odbycie stosunku.

Z reguły mężczyźni wykazują się znacznie wyższą potencją w przeciwieństwie do kobiet, których potrzeby seksualne często okazują się mniejsze.

Potencja odzwierciedla także sprawność seksualną, czyli zdolność do odbywania satysfakcjonujących stosunków płciowych, dostarczania przyjemności partnerowi oraz zdolność do zapłodnienia.

Jakie są przyczyny problemów z potencją?

Przyczyn problemów z potencją oraz zaburzeń erekcji należy doszukiwać się przede wszystkim w psychice. Dla wielu mężczyzn pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest całkowity brak naturalnych i spontanicznych porannych wzwodów. Jeżeli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, wówczas warto skonsultować się z seksuologiem.

Najczęstsze przyczyny niskiej potencji oraz zaburzeń erekcji

 • Stres, w czasie którego wydzielany jest kortyzol odpowiedzialny za zmniejszenie produkcji najważniejszego męskiego hormonu płciowego – testosteronu.
 • Stały, niski poziom testosteronu.
 • Zmęczenie oraz niewyspanie.
 • Zaburzenia emocjonalne np. brak samoakceptacji oraz depresja.
 • Nadużywanie alkoholu.
 • Dieta uboga w składniki odżywcze.
 • Przyjmowanie niektórych leków.
 • Choroby np. niedoczynność tarczycy, choroby układu sercowo-naczyniowego.

Objawy zaburzeń erekcji i potencji

Zaburzenia wzwodu prącia oraz niska potencja mogą sprawić, że mężczyzna nie będzie w stanie odbyć pełnego, satysfakcjonującego stosunku płciowego, który dostarczy przyjemności obu stronom. Często mimo odczuwalnego podniecenia, mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć erekcji. Dodatkowo w czasie stosunku może dochodzić do osłabienia erekcji, co utrudnia współżycie.

Dla wielu mężczyzn ratunkiem okazują się tabletki na potencję bez recepty, które kupimy w większości aptek.

Jakie tabletki na potencję wybrać?

Wielu mężczyzn zastanawia się, jakie tabletki na potencję będą dla nich właściwe. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem działanie danego środka może być różne w zależności od przypadku. U jednego mężczyzny efekty będą zadowalające, u innego z kolei rezultaty będą nikłe. Niewątpliwie jednak apteki oraz sklepy internetowe oferują nam szereg różnego rodzaju produktów – są to m.in. leki oraz suplementy diety.

Jakie są najlepsze leki na potencję?

Warto wiedzieć, że najlepsze leki na potencję kupimy nie tylko w aptece, ale również przez internet. Wielu panów decyduje się na zakup środka na erekcję za pośrednictwem sieci, bowiem gwarantuje to dyskrecję. Nie każdy mężczyzna ma ochotę prosić farmaceutkę o pomoc w dobrze leku na potencję. Jest to dla wielu mężczyzn kwestia wstydliwa, dlatego najczęściej decydują się oni na zakup przez internet.

Leki na potencję bez recepty, jakie dostępne są w aptece to:

 1. MaxOn Active
 2. Maxigra Go
 3. Inventum
 4. Mensil

Zarówno MaxOn Active, Maxigra Go, Inventum oraz Mensil to środki, które łączy jeden wspólny mianownik. Wszystkie te preparaty zawierają 25 mg sildenfailu. Jest to substancja czynna należąca do inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Sildenfail ułatwia rozkurcz naczyń krwionośnych członka w trakcie podniecenia. Pod wpływem stymulacji seksualnej mężczyzna bardzo szybko osiąga silną i długotrwałą erekcję. Tabletki na potencję zawierające sildenafil cenione są za szybkość działania i wysoką skuteczność, ale nie pozostają bez wad.

Leki na potencję bez recepty – ranking

Trudno ułożyć ranking leków na potencję bez recepty, ponieważ zawierają one ten sam składnik – sildenafil. Niezależnie czy wybierzemy MaxOn Active, Maxigra Go, Mensil czy Inventum, działanie tych leków będzie jednakowe.

Czy sildenfail jest bezpieczny?

Sildenafil to substancja czynna, która może powodować efekty uboczne. Bardzo częstym objawem występującym po zażyciu jest ból głowy. Często pojawia się także zaczerwienienie twarzy, uczucie gorąca, zawroty głowy, zaburzenia widzenia czy nudności. Stosowanie sildenafilu obarczone jest ryzykiem wystąpienia również innych efektów ubocznych. Dlatego przed zastosowaniem takich leków jak MaxOn Active, Maxigra Go, Inventum oraz Mensil należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania. W ulotce leku znajdziemy także informacje o przeciwwskazaniach do stosowania.

Jakie inne tabletki na potencję bez recepty dostępne są w aptece?

Leki na potencję to nie jedyne produkty, które pozwalają walczyć z zaburzeniami erekcji. W ofercie aptek znajdziemy także suplementy diety, które zawierają naturalne ekstrakty roślinne, witaminy, minerały oraz aminokwasy. Środki te na ogół są bezpieczne i nie powodują efektów ubocznych. Fakt ten sprawia, że mężczyźni często decydują się na ich zakup i stosowanie.

Tabletki na potencję bez recepty, które znajdziemy w aptece to następujące suplementy diety:

 1. Permen King
 2. Permen Go
 3. Braveran

Bez wątpienia te 3 produkty to najpopularniejsze środki zawierające m.in. naturalne składniki na potencję.

1. Permen King

Wśród tabletek na potencję w aptece znajdziemy także ziołowy preparat Permen King.

Zawiera on naturalne składniki, które wspierają sprawność seksualną oraz wywołują pożądanie. Środek ten zwiększa wytrzymałość oraz podnosi jakość doznań w czasie stosunku. I najważniejsze – ułatwia uzyskanie erekcji oraz wydłuża czas jej trwania.

Permen King – skład

 • Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris) – wyzwala pożądanie oraz zwiększa sprawność seksualną. Poprawia także płodność.
 • L-arginina – przyczynia się do produkcji tlenku azotu.
 • Żeń-szeń właściwy – pomaga osiągnąć oraz wzmocnić erekcję
 • Żurawina wielkoowocowa – wspiera prawidłowe działanie układu moczowego.

Permen King dostępny jest w cenie ok. 20 zł za opakowanie zawierające 30 tabletek.

2. Permen Go

Kolejne tabletki na potencję z serii Permen to suplement diety Permen Go. Środek zwiększa przepuszczalność naczyń włosowatych oraz poprawia cyrkulację krwi, co pozwala łatwiej osiągnąć erekcję. Zawarta w produkcie l-arginina wspiera produkcję tlenku azotu, który rozluźnia ściany naczyń krwionośnych.

Permen Go – skład

 • Żeń-szeń właściwy – wspiera osiągnięcie oraz utrzymanie erekcji.
 • L-arginina – zwiększa produkcję tlenku azotu.
 • Pycnogenol – poprawia krążenie oraz zwiększa przepuszczalność naczyń włosowatych.

Suplement diety Permen Go dostępny jest w cenie ok. 40 zł za opakowanie zawierające 6 tabletek. Przed planowanym stosunkiem należy przyjąć 3 tabletki.

3. Braveran

Kolejne tabletki zawierające naturalne składniki na potencję to Braveran. Suplement cieszy się dużym zainteresowaniem oraz może poszczycić się bogatym składem. Starannie wyselekcjonowane składniki mają korzystny wpływ na sprawność seksualną, a także pomagają wywołać i utrzymać erekcję.

Braveran – skład

 • Buzdyganek naziemny – zwiększa libido oraz podnosi jakość doznań seksualnych.
 • Ekstrakt z korzenia maca – wzmaga apetyt seksualny oraz dodaje energii.
 • Żeń-szeń – przyczynia się do wywołania erekcji oraz zwiększa przyjemność w czasie stosunku.
 • Szafran – podkręca libido.
 • Selen – wspiera produkcję nasienia.
 • Cynk – pomaga utrzymać prawidłowy poziom testosteronu we krwi.
 • Witamina E – chroni komórki przed działanie stresu oksydacyjnego.

Tabletki Braveran dostępne są w aptece w cenie ok. 30 zł za 8 tabletek.

Tabletki na potencję – opinie

Tabletki na potencję bez recepty cieszą się dużym zainteresowaniem mężczyzn, ponieważ żyjemy w czasach, gdzie coraz więcej panów miewa problemy natury seksualnej. Nieodpowiednia dieta, stres, brak ruchu to czynniki sprawiające, że mężczyźni coraz częściej potrzebują czegoś, co doda im mocy w sypialni.

Leki na potencję bez recepty, które dostępne są w aptece to zazwyczaj preparaty zawierające w składzie sildenafil. Mogą one powodować różnego rodzaju działania niepożądane, ale z pewnością nie można zarzucić im braku skuteczności. Potwierdzają to opinie mężczyzn, którzy sięgają po sildenafil zawarty w takich lekach jak Mensil czy Maxigra Go. Środki te działają krótko po przyjęciu, a efekt utrzymuje się przez kilka godzin. Niestety sildenafil pomaga zamaskować jedynie objawy niskiego libido, ale nie eliminuje problemu.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się tabletki na potencję bez recepty zawierające w składzie wyłącznie naturalne składniki jak żeń-szeń, buzdyganek naziemny, maca, kozieradka czy liść damiana. Po kilku dniach regularnego przyjmowania tego typu środków mężczyźni obserwują wzrost libido oraz erekcje, które często występują „na zawołanie”. Naturalne tabletki na potencję cieszą się dobrymi opiniami, ponieważ często uderzają do źródła problemu eliminując go. Dzięki temu mężczyzna jest gotowy do odbycia stosunku o każdej porze dnia i nocy i nie musi pamiętać o połknięciu tabletki przed samym stosunkiem.

Ranking tabletek na potencję

W przypadku leków na potencję stworzenie rankingu było niemożliwe, ponieważ wszystkie leki zawierają tę samą substancję czynną – sildenafil. Jeśli chodzi o naturalne tabletki na potencję, ranking jest możliwy do stworzenia z uwagi na różny skład i działanie produktów. W odpowiedzi na zapytania męskiego grona naszych czytelników przygotowaliśmy specjalny, niezależny ranking tabletek na potencję.

Co wyróżnia nasz ranking?

 • Tabletki na potencję zawierają wyłącznie naturalne składniki.
 • Przedstawione produkty można zamówić przez internet, co gwarantuje dyskrecję.
 • Produkty te – według zapewnień producenta – nie powodują efektów ubocznych.
 • Wyróżnione w naszym rankingu tabletki posiadają gwarancję zwrotu pieniędzy.

1. Eron Plus

Numerem jednej jest Eron Plus – hit sprzedaży i najskuteczniejsze tabletki na potencję. Co ciekawe – dokonując zamówienia otrzymamy zestaw składający się z dwóch opakowań:

 • Eron Plus – tabletki przeznaczone do stosowania na co dzień. Dostarczają organizmowi niezbędnych witamin, minerałów, aminokwasów oraz innych składników odżywczych, które pomagają utrzymać libido na wysokim poziomie. Dzięki Eron Plus osiągnięcie silnej i długotrwałej erekcji przestaje być wyzwaniem.
 • Eron Plus Before – tabletki do stosowania przed stosunkiem. Mają one za zadanie zwiększyć działanie podstawowych tabletek. Eron Plus Before gwarantuje lepszy seks, intensywniejsze doznania i niezapomniane orgazmy.

Warto skorzystać z oferty dostępnej na oficjalnej stronie producenta, bowiem dzięki temu można otrzymać aż 3 opakowania gratis. Produkt objęty jest 90-dniową gwarancja zwrotu pieniędzy, dlatego zakupując środek mamy pewność, że nic tracimy.

2. Testolan

Numerem 2 w naszym rankingu tabletek na potencję jest Testolan. Producent tego środka proponuje nieco inne podejście do zaburzeń erekcji oraz niskiego libido. Decydując się na suplementację Testolanem zwiększymy produkcję testosteronu – iście męskiego hormonu, który odpowiada za libido, osiąganie erekcji oraz poprawę wyników w sportach siłowych.

Testolan zawiera aż 11 składników, które niwelują w organizmie skutki niedoboru najważniejszego męskiego hormonu płciowego, jakim jest testosteron. Testolan podkręca libido, zwiększa potencję, a także wywiera korzystny wpływ na zwiększenie produkcji i ruchliwości plemników.

Promocja: Aktualnie Testolan można kupić 20% taniej!

Stosowanie Testolanu przekłada się także na lepsze efekty podczas ćwiczeń siłowych, dlatego z pewnością docenią go mężczyźni aktywnie ćwiczący oraz dbający o sylwetkę. Testolan działa wielopłaszczyznowo dlatego jest dobrym wsparciem dla męskości. Produkt posiada 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

3. Member XXL

Na trzeciej pozycji w trankingu tabletek na potencję umieściliśmy suplement diety Member XXL, która nazwa sugeruje, że może mieć on coś wspólnego z rozmiarami. Zgadza się – Member XXL to klasyczny „usprawniacz męskości”, który nie tylko eliminuje problemy z potencją i brakiem erekcji, ale także pozwala w naturalny sposób zwiększyć rozmiar członka. Produkt spełni oczekiwania mężczyzn, którym matka natura pożałowała nieco centymetrów.

Member XXL pozwala powiększyć penisa w sposób całkowicie bezinwazyjny. Efekty widoczne są już po kilku tygodniach. Natomiast po kilku dniach od rozpoczęcia kuracji zauważalny jest znaczny wzrost libido, większa ochota na seks oraz ustąpienie problemów z uzyskaniem silnej erekcji.

W przypadku Member XXL również mamy do czynienia z gwarancją satysfakcji. Konsument ma prawo do odzyskania zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia z efektów.

Jakie tabletki na potencję wybrać?

Każdy mężczyzna, który chce sięgnąć po tabletki na potencję bez recepty, by czerpać maksymalną radość z seksu, stoi przed trudnym wyborem. Rynek leków oraz suplementów diety oferuje wiele możliwości. Do dyspozycji mamy tabletki z sildenafilem, które są skuteczne, choć niosą za sobą ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Z drugiej strony mamy do dyspozycji wiele suplementów diety, które działają naturalne, a swoją skutecznością w niczym nie odstępują popularnym lekom. Mamy zatem nadzieję, że nasz ranking zawierający najskuteczniejsze tabletki na potencję pomoże męskiemu gronu naszych czytelników podjąć właściwą decyzję w wyborze odpowiedniego produktu.

2 thoughts on “Tabletki na potencję: leki na receptę, suplementy czy leki otc? Które tabletki są skuteczne?

 1. Potwierdzam, że Eron Plus to nr 1!!! Stosowałem i… w przeciwienstwie do innych srodkow, pozwala raz na zawsze uporac sie z zaburzeniami. Super.

 2. Podobnie jak poprzednik – stosowałem Eron Plus przez pewien czas. Dlaczego już go nie kupuję? Bo… problem ustał. I teraz nie wiem czy to poprawa fizjologii mojego organizmu, czy efekty Eron Plus. W każdym razie… produkt działa :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *