Tabletki na płodność dla mężczyzn. Które są skuteczne?

verified author |
Tabletki na płodność dla mężczyzn

Czy istnieje pigułka albo zastrzyk, która pokona męską niepłodność? Nie jest to wykluczone. W trakcie starań o dziecko nie zawsze należy od razu poddawać się skomplikowanym procedurom wspomagania rozrodu. Warto na początku spróbować terapii farmakologicznej, w tym suplementacji, gdyż mogą one przynieść tak bardzo oczekiwany efekt w postaci dwóch kresek na teście ciążowym.

12 cykli – 12 szans

Specjaliści są zdania, że dopiero po roku bezowocnego starania się o dziecko, warto jest zasięgnąć porady lekarza. Statystyka mówi, że do zapłodnienia u zdrowej kobiety może dojść w co piątym cyklu, a to oznacza, że jedna na pięć kobiet zajdzie w ciążę już w pierwszym miesiącu, zaś pozostałym parom pozostają dalsze starania. Po 12 miesiącach 85 proc. par będzie spodziewało się za 9 miesięcy dziecka. A pozostali będą próbować dalej. Niestety nie wiadomo, w której grupie znajdujemy się, dopóki nie podejmiemy stosownych działań. Warto jednak pamiętać o tym, że im szybciej pomyślimy o stosownych tabletkach, być może tym szybciej zostaniemy rodzicami.

Jeśli zastanawiasz się nad skutecznością tego typu suplementów, to pamiętaj, że kobieta rodzi się ze wszystkimi jajeczkami, jakie kiedykolwiek będzie posiadała w swoim życiu, zaś mężczyzna produkuje plemniki każdego dnia. Plemniki potrzebują ok. 74. dni na to, aby osiągnąć pełną dojrzałość i dodatkowo 20. dni, aby być gotowymi do zapłodnienia. Stąd można wysnuć wniosek, że proces spermatogenezy można spróbować wesprzeć każdego niemal dnia.

Tabletki na płodność mężczyzny

Największą popularnością wśród preparatów wspomagających męską płodność cieszą się te poprawiające jakość nasienia, bowiem słaba jakość, ale i ilość plemników to najczęstsza przyczyna męskiej niepłodności. Po wykonaniu niezbędnych badań, warto sięgnąć po suplementy diety, które zwiększą szansę na ciążę. Z pewnością należy pamiętać o tym, że słabe plemniki to nie wyrok. Jeśli problemy z niepłodnością wynikają ze słabych parametrów nasienia, warto jest zacząć działać, bowiem jak podają statystyki jedynie 6 proc. mężczyzn nie ma żadnych możliwości na posiadanie potomstwa w sposób naturalny czy przy pomocy technik wspomaganego rozrodu. Zaś aż 94 proc. panów ma szansę na zostanie ojcami, stąd możesz po prostu zacząć działać.

Skład tabletek na płodność dla mężczyzn

Wybierając stosowny suplement diety, czytaj informacje zawarte na ulotce. Najważniejsze jest, aby kierować się nie liczbą wymienioną na opakowaniu składników, ale siłą ich działania. Wybierajmy tylko te suplementy o udowodnionej skuteczności, istnieje bowiem cała gama składników korzystnie wpływających na jakość nasienia.

Witaminy dla mężczyzn na płodność:

 • witamina C – działa naprawczo i antyoksydacyjnie. Dzięki niej możesz skutecznie wpłynąć na jakość nasienia, w tym na budowę plemników.
 • witaminy z grupy B– są to zdecydowanie witaminy dla mężczyzn starających się o dziecko, bowiem odpowiadają m.in. za prawidłową budowę DNA, które znajdującego się również w plemnikach. Witamina B3 bierze udział w syntezie hormonów, w tym w produkcji testosteronu, witamina B9 (kwas foliowy) odpowiada za metylację DNA, zaś B12 poprawia ruchliwość plemników.
 • witamina E – zawierają ją liczne suplementy diety, bowiem wpływa niezwykle korzystnie na potencję. Informacje od specjalistów wskazują, iż bierze ona udział w spermatogenezie, ale i ma wpływ na żywotność plemników.
 • witamina D3 – nie można o niej zapomnieć, gdyż wymieniania jest jako jedna z podstawowych witamin wpływających na ruchliwość i ilość plemników.

Minerały ne męską płodność:

 • selen – z pewnością nie może go zabraknąć w składzie produktów na poprawę męskiej płodności, gdyż ten mikroelement i antyoksydant skutecznie reguluje gospodarkę hormonalną, w tym stabilizuje wydzielanie testosteronu. Co ciekawe w połączeniu w witaminą E poprawia ogólna jakość nasienia, zaś w połączeniu z cynkiem wpływa korzystnie na ruchliwość plemników.
 • cynk – to kolejny ważny składnik na liście produktów zalecanych każdemu mężczyźnie. Sprawia on, że plemniki mogą dojrzewać, a testosteron jest prawidłowo syntezowany. W połączeniu z kwasem foliowym jest odpowiedzialny za prawidłowy proces spermatogenezy.
 • wapń – warto jest zadbać o jego prawidłowy poziom, gdyż odpowiada on za prawidłowe przyswajanie witaminy B12.

Warto również postawić na obecność w preparatach substancji określanych jako antyoksydanty. Są to minerały, witaminy, czy składniki odżywcze, które minimalizują negatywny wpływ wolnych rodników na DNA oraz w znacznym stopniu poprawiają jakość plemników. Także i powszechnie znany koenzym Q10 wpływa na zwiększenie ilości oraz polepszenie ruchliwości plemników.

Warto, aby składniki te znalazły się zarówno w odpowiednich preparatach, ale i w codziennej diecie. Stosowanie suplementów powinno być skonsultowane ze specjalistą, bowiem choć należą one do produktów dostępnych bez recepty, to stosowanie pewnych składników w nadmiarze, bądź w nieodpowiedni sposób, może co najmniej nie przynieść pozytywnego skutku. Przykładowo udowodniono, że przyjmowanie zbyt dużych ilości witaminy E zaburza spermatogenezę, bowiem prowadzi do upośledzenia komunikacji w komórkach. Właśnie dlatego nieprawidłowa suplementacja polegająca na niepoprawnie dobranych składnikach, czy dawkach, może negatywnie wpłynąć na męską płodność – a ma to miejsce szczególnie w przypadku złej jakości preparatów.

Zadbaj o swoją płodność – sięgnij po suplementy

Warto jest dbać o męską płodność na każdym etapie życia. Być może pozwoli to uniknąć przykrych problemów z zajściem w ciążę. Z pewnością nie robiąc niczego, Twoje szanse na zostanie tatą nie będą rosły. Poniżej znajdziesz kilka popularnych obecnie produktów:

1. SEMAXIN

jest to najbardziej popularny suplement wspierający męską płodność. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza temu, że choć stworzono go z myślą o wspomaganiu męskiej płodności, to przypisuje się mu także wiele innych korzystnych właściwości. Produkt ten dodatkowo:

 • stymuluje proces produkcji testosteronu
 • wzmacnia pożądanie
 • ułatwia utrzymanie funkcji seksualnych u mężczyzn
 • wzmacnia erekcję

Z tego właśnie powodu wielu panów, niezależnie od wieku, uznaje SEMAXIN za kompleksowe wsparcie w przypadku problemów z płodnością. Specjaliści stworzyli ten suplement jak kombinację środków na płodność oraz na potencję – stąd właśnie czołowa pozycja na naszej liście.

Składniki SEMAXIN:

 • N-acetylo L-cysteina – najnowsze badania wskazują, że pełni on ochronną rolę dla materiału genetycznego występującego w nasieniu.
 • Ekstrakt z korzenia traganka błoniastego (16% polisacharydów) – jest to niezwykle interesujący składnik, bowiem przypisuje się mu szereg istotnych właściwości, w tym wpływających na ruchliwość plemnika w nasieniu. Uważa się ponadto, że substancja ta wykazuje zbawienny wpływ na samopoczucie psychiczne, co szczególnie podczas starań o potomstwo, może być niezwykle istotne.
 • Ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego (40% saponin) – uznawany za jeden z najsilniejszych naturalnych boosterów testosteronu, ale dodatkowo zwiększa szansę zapłodnienia. Warto wspomnieć o tym, iż zdaniem niektórych specjalistów, suplementacja tego składnika to obowiązkowa porcja dla każdego mężczyzny, niezależnie od towarzyszących mu problemów. Opinia ta wynika z faktu, iż korzystanie z dobrodziejstw naturalnych boosterów testosteronu może stanowić dobre rozwiązanie na coroczny spadek poziomu tego najważniejszego męskiego hormonu.
 • Ekstrakt z szafranu – uznawany za naturalny afrodyzjak, wzmacnia erekcję, ale i męskie nasienie znacznie poprawi swoją jakość.
 • Ekstrakt z witani ospałej – związek ten stosowany jest w celu leczenia zaburzeń na tle hormonalnym, czy w celu zwiększenia ruchliwości oraz zwiększenia liczby plemnika w spermie.
 • E, wit. B12, foliany, cynk, selen – wszystkie te składniki podwyższają skuteczność suplementu SEMAXIN.

Czytaj więcej na Semaxin.pl!

2. FERTIL MAN

To produkt przeznaczony do suplementacji diety w przypadku osób starających się o potomstwo. Zgodnie z obietnicą producenta zwiększa on szanse na zajście w ciążę poprzez poprawę morfologii i objętości spermy. Preparat ten powinien być przyjmowany przed rozpoczęciem starań o dziecko przez tych panów, którzy mają problem z niską jakością nasienia. Kiedy jeszcze warto po niego sięgnąć:

 • kiedy masz za sobą wiele nieudanych prób zajścia w ciążę
 • kiedy Twoje nasienie ma słabe parametry
 • kiedy Twoja dieta uboga jest w witaminy, minerały i antyoksydany

Preparat zawiera mi.in.: L-Karnitynę, L-Argininę, Witaminę C, Magnez, Koenzym Q10, Witaminę E, Cynk, Niacynę, Żelazo, Witaminę B2, B5 i B12. Suplement ten znalazł się jednak na drugim miejscu, bowiem na rynku dostępne są preparaty wykazujące szersze spektrum działania, a tym samym większy wpływ na poprawę męskiej płodności.

3. PROXEED

Produkt ten reklamowany jest jako wspierający prawidłową płodność, uzupełniający dietę oraz zdrowy styl życia mężczyzny. Producent zapewnia, że aktywne w preparacie składniki wpływają na optymalizację parametrów w nasieniu oraz stymulują działanie kwasów tłuszczowych w organizmie mężczyzny stanowiących podstawowe źródło energii dla nowo powstałego plemnika. Dodatkowo wpływają korzystnie na proces tworzenia się komórek, ich rozwój i regenerację.

Suplement zawiera następujące składniki: Fumaran L-karnityny, Chlorowodorek acetylo L-karnityny, Selen, Konenzym Q10, Witaminę C, Cynk, Kw. foliowy i Witaminę B12. Choć w większości przypadków suplement ten cieszył się pozytywnymi opiniami, to jednak zdarzały się opinie, które nie potwierdzały jego skuteczności.

4. PROMEN

Głównym atutem tego suplementu jest obecność w produkcie cynku, który wpływa na zachowanie prawidłowej płodności, czy na poprawę męskich funkcji rozrodczych. Producent zapewnia także o korzystnym wpływie selenu na proces spermatogenezy. Dodatkowo preparat ten posiada w swoim składzie witaminę B12, która to przyczynia się do obniżenia uczucia zmęczenia i znużenia. Z tego właśnie powodu zalecany jest mężczyznom przepracowanym, przemęczonym, czy żyjącym pod nieustanną presją czasu i stresu.

Produkt zawiera także żeń-szeń syberyjski, który jest odmianą żeń-szenia zwanego męskim tonikiem:

 • zwiększa odporność organizmu na choroby
 • poprawia witalność i wydolność organizmu
 • zwiększa odporność na codzienny stres
 • niweluje wyczerpanie i zmęczenie
 • chroni serce i naczynia
 • poprawia dotlenienie w organizmie

Warto wspomnieć o tym, iż na rynku można spotkać preparaty, których składniki dużo celniej trafiają w problem męskiej niepłodności. Jest jednak wielu zwolenników tego produktu, którzy chwalą sobie jest skuteczność.

5. CONCEIVE PLUS

Producent obiecuje wsparcie ruchliwości plemnika, co ma zwiększyć szansę na naturalne poczęcie dziecka. Czy jednak poprawa jedynie tego jednego elementu może ułatwić zapłodnienie komórki jajowej? Choć producent wymienia także inne korzyści płynące z suplementacji produktem, to Conceive Plus reklamowany jest głównie jako wsparcie dla plemnika. Kluczowe jego zalety to:

 • poprawa jakości spermy
 • plemniki zwiększą swoją liczbę
 • będą zdrowe i żywe
 • polepszeniu ulegnie ich ruchliwość
 • zwiększy się popęd seksualny

Aktywne składniki produktu to:

 • Cynk – wpływa na zwiększenie poziomu testosteronu, polepsza popęd płciowy, przywraca libido.
 • Korzeń żeń-szenia – wpływa na ogólną poprawę stanu organizmu, intensyfikuje zachowania seksualne, uważany jest za afrodyzjak, wielu specjalistów jest zdania, że poprawia parametry w męskim nasieniu.
 • Ekstrakt Ashwagandha – składnik ten minimalizuje napięcie organizmu, redukuje stres i lęki, zwiększa popęd seksualny.
 • N-acetylo-cysteina, L-arginina i L-karnityna – te niezbędne aminokwasy, regulują poziom testosteronu w organizmie.
 • CoQ10 – działa jak przeciwutleniacz, jest także ważnym składnikiem do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
 • Witamina E i selen – poprawiają ruchliwość plemnika.

Producent zaleca łączenie produktu “Conceive Plus wspierającego ruchliwość plemnika”, ze “wsparciem dla męskiej płodności Conceive Plus”. Czy jest oby na pewno zaleta produktu? Ocenią konsumenci.

Preparaty szkodzące męskiej płodności

Być może temat tabletek utrudniających zachowanie męskiej płodności wydaje Ci się mało istotny, ale warto być świadomym tego, że stałe przyjmowanie niektórych leków wykazujących negatywny wpływ na utrzymanie płodności, może okazać się decydujące przy nieudanych próbach zajścia w ciążę. Zwróć szczególna uwagę na:

 • stosowanie tabletek w chorobach układu pokarmowego, w tym na środki przeciwwymiotne, stosowane w refluksie, nadkwasocie, chorobie wrzodowej, czy niestrawności. A wielu wydają się to całkiem niewinne, przecież to tylko tabletka na żołądek.
 • preparaty zalecane w chorobach krążenia, w tym popularne leki na cholesterol
 • leki w przypadku chorób psychicznych i neurologicznych (przeciwlękowe, uspokajające, antydepresanty)
 • niektóre leki hormonalne
 • inne, w tym np. witamina PP

Zanim jednak zdecydujesz się na samowolne odstawienie jakiegokolwiek leku, skonsultuj się z lekarzem, bowiem skutki samodzielnie podjętej decyzji mogą być opłakane.

Niemal 15 proc. światowej populacji w wieku reprodukcyjnym ma problemy z zajściem w ciążę. Często można je wyeliminować wprowadzając zmianę trybu życia, czy modyfikując dietę. Tę można z pewnością wzbogacić, stosując dodatkowo suplementy diety. W tym przypadku nie idź na żadne kompromisy, wybieraj tylko te najlepsze produkty! Nie zapominaj jednak o tym, że nawet najlepsze preparaty to wprawdzie niezwykle istotne, ale tylko wsparcie w procesie starania się o dziecko. Nie rezygnuj z konsultacji lekarskiej.

4 thoughts on “Tabletki na płodność dla mężczyzn. Które są skuteczne?

 1. Cieszę się, że na rynku pojawia się coraz więcej suplementów wspomagających płodność u mężczyzn. Przecież wielokrotnie zdarza się tak, że to właśnie słabe nasienie jest przyczyną braku dzieci u par. Mój partner zmienił dietę, zmienił także tryb życia a teraz poszukujemy dobrego suplementu na poprawę nasienia. Mam nadzieję, że w końcu nam się uda. Pozdrawiam!

 2. Kupując niedawno tabletki na płodność dla mojego męża zwracałam uwagę, by w składzie znajdowała się L-arginina i L-karnityna. Ważnym elementem jest także selen i witamina E. Ruchliwość plemnika i jego żywotność ma ogromne znaczenie. Ciekawa jestem tego produktu. Ma bogatszy skład niż suplement, który stosuje mój mąż.

 3. Weszłam na stronę ponieważ myślałam, że jest tutaj opis jakiś dobrych tabletek na płodność dla kobiet a tu suplement dla mężczyzn. W sumie dobrze się stało, nie wiedziałam, że istnieją także suplementy dla mężczyzn na poprawę nasienia. Fajnie, że producenci suplementów dbają także o zdrowie mężczyzn w tym aspekcie. W zasadzie przy staraniach o dziecko zarówno mężczyzna jak i kobieta powinni stosować suplementy. Nie wiem, czemu utarło się tak, że przy staraniach ma starać się głównie kobieta.

 4. Mojemu mężowi także wprowadziłam suplementację na poprawę nasienia. Mam jednak pytanie, czy wraz z taką suplementacją można pić zioła ojca sroki na płodność? To jest głównie mieszanka ziół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *