Tabletki na pamięć i koncentrację. Które są skuteczne?

Preparaty na pamięć są popularne nie tylko wśród osób uczących się. Tego typu rozwiązanie polecane jest także osobom starszym, które ze względu na wiek potrzebują wsparcia. Zaleca się je również tym, którzy w wyniku rożnych zdarzeń mają zaburzone poprawne funkcjonowanie pamięci krótkotrwałej i długotrwałej, ale i przede wszystkim osobom narzekającym każdego dnia na swoją pamięć i koncentrację. Mnogość tego typu produktów może przyprawić o zawrót głowy – jak zatem wybrać te najlepsze tabletki na pamięć?

Tabletki na pamięć i koncentrację

Pamięć uważana jest za jedną z najważniejszych funkcji naszego mózgu, choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy. Bez możliwości zapamiętywania nie wiedzielibyśmy kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Pamięć to niejako wyznacznik naszej osoby, który umożliwia nam sprawne funkcjonowanie w otaczającej nas rzeczywistości. Możliwości zapamiętywania są różne, a każdy z nas ma inną zdolność gromadzenia oraz odtwarzania wrażeń zmysłowych, skojarzeń, czy zebranych informacji. Jednak często dochodzi do tego, że z różnych względów nasz mózg nie funkcjonuje jak dawniej, a wszelkie informacje wylatują z naszej głowy bardzo szybko. Warto wówczas sięgnąć po preparaty, które sprawią iż nasza pamięć i koncentracja będą funkcjonowały efektywniej.

Wielu specjalistów jest zdania, iż lek na pamięć należy dopasować do danego rodzaju pamięci, co oznacza, iż musi on pozytywnie oddziaływać na konkretną część naszego mózgu. Inni są jednak zdania, iż podobnie jak nasze zdrowie nie jest zlokalizowane jedynie w jednym obszarze ciała, tak pamięć i koncentracja nie są ściśle wyizolowane i nie zajmują jednego obszaru umysłu. Warto wiedzieć, że poza wszelką wątpliwością na proces zapamiętywania ma wpływ praca całego mózgu, który w danym momencie zaczyna pobudzać się w kilku obszarach, tworząc neuronalną siatkę informacji. To właśnie dlatego warto, aby tabletki na pamięć i koncentrację wykazywały korzystny wpływ na pracę całego naszego mózgu, dostarczając mu wszelkich niezbędnych substancji.

Suplementy wspomagające pamięć i koncentrację można znaleźć bez najmniejszego problemu. Zawierają one często poniższe składniki aktywne:

 • żeń-szeń – eliminuje negatywny wpływ stresu na organizm, wspomaga proces przyswajania wiedzy
 • lecytyna – warto włączyć ją do diety, bowiem wykazuje korzystne działanie na pracę całego układu nerwowego
 • kofeina – redukuje zmęczenie psychiczne organizmu, wspomaga pamięć i koncentrację
 • miłorząb japoński – wpływa korzystnie na zdrowie oraz zmniejsza ryzyko starzenia się komórek układu nerwowego
 • witamina D3 oraz magnez – warto również o nich pamiętać, bowiem wspierają pracę mózgu

Tabletki na pamięć – jakie wybrać?

1. Brain Actives

Brain Actives – to suplement o dowiedzionej skuteczności, zarówno przeprowadzonymi badaniami, jak i przede wszystkim pozytywnymi opiniami użytkowników. To właśnie dlatego zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu. Brain Actives to produkt wysoko wyspecjalizowany we wspieraniu pamięci, ale nie tylko:

 • poprawia pamięć i koncentrację – stojące przed Tobą zadania wykonasz szybciej i łatwiej
 • zwiększa możliwość skupiania się – pozwoli Ci zachować spokój, nawet w najbardziej trudnych sytuacjach
 • zwiększy przyswajalność wiedzy – będziesz mógł łatwiej i szybciej zapamiętywać
 • zyskasz wytrzymałość i energię – zapominając przy tym o towarzyszącym Ci zmęczeniu

Suplement ten należy ponadto do grupy tzw. nootropów, czyli powszechnie nazywanych “smart drugs” (z j.ang. inteligentne leki). Ten rodzaj substancji cieszy się coraz większym zainteresowaniem, bowiem jak udowodniono, związki te efektywnie poprawiają funkcje kognitywne, to znaczy poznawcze naszego mózgu. Należą do nich kreatywność, skupienie, jasność umysłu, szybkość i łatwość zapamiętywania informacji. Na tym nie kończy się wielokierunkowe działanie tego typu substancji – polepszają nastrój, dodają energii życiowej, zwiększają chęć do działania. Z uwagi na tak szerokie spektrum działania na nasz mózg, suplement diety Brain Actives wybierany jest tak często i chętnie.

Kilka słów o substancjach aktywnych produktu:

 • Ekstrakt z korzenia ashwagandhy [5% witanolidów] – KSM-66® – składnik ten zwany również żeńszeniem indyjskim, to prawdziwe bogactwo dla naszej pamięci i umysłu.
 • Ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej [50% bakozydów] – podstawowym zadaniem tego składnika jest poprawa możliwości zapamiętywania, usprawnienie krążenia mózgowego i działanie neuroprotekcyjnie
 • Ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej [8% triterpenów] – Centellin® – usprawnia procesy myślowe, zapamiętywanie i koncentrację
 • Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego [95% piperyny] – BioPerine® – wykazuje pozytywne działanie na układ nerwowy oraz wspomaga zdolności poznawcze
 • Kofeina bezwonna – silny pobudzacz organizmu
 • Teakryna – TeaCrine® – często nazywana lepszą formą kofeiny
 • witamina B6, B12, kwas pantotenowy, magnez – budulce dobrej pamięci

Naszej redakcji udało się wynegocjować z producentem specjalną zniżkę 20% dla Osób zainteresowanych zakupem Suplementu Brain Actives.

Kliknij Tutaj i Kup 20% Taniej

(Promocja ważna do 29 maja 2023 do godziny 23:59)

2. Kava Kava

Kava Kava – to produkt zawierający standaryzowany ekstrakt z kava kava, rośliny wykazującej poniższe właściwości:

 • działa uspokajająco
 • redukuje napięcie psychiczne
 • wspiera proces zapamiętywania i koncentrację
 • wycisza i łagodzi stany lękowe

Kava kava to innymi słowy pieprz metystynowy, czyli gatunek krzewu rosnącego w klimacie tropikalnym. Roślina ta była tradycyjnie spożywana w postaci naparu o charakterystycznym smaku i aromacie podczas spotkań czy ceremonii, ze względu na jej działanie relaksacyjne. Z czasem okazało się, iż posiada również właściwości wspierające proces zapamiętywania i koncentracji.

Suplement ten znalazł się na naszej liście, bowiem wiele osób chwali sobie jego stosowanie. Zajął jednak drugie miejsce, bowiem na rynku dostępne są produkty, które wykazują znacznie lepsze, kompleksowe działanie na proces zapamiętywania i koncentrację.

3. Vitrum Memory

Vitrum Memory – jest to suplement diety o ubogim składzie. Jego podstawowym składnikiem jest ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Znalazł się w naszym rankingu właśnie ze względu na obecność tej rośliny w preparacie, bowiem wielu uważa ją wręcz za lek na pamięć. Główne działanie tego drzewa występującego naturalnie w Chinach opiera się na:

 • poprawie pamięci i koncentracji
 • polepszeniu krążenia mózgowego
 • rozszerzeniu naczyń krwionośnych ułatwiających przepływ krwi
 • regulacji poziomu cholesterolu

Choć wiele badań potwierdza nieoceniony wpływ tego składnika na poprawę zapamiętywania i koncentracji, to jednak wielu użytkowników szuka produktów o szerszych możliwościach oddziaływania na mózg.

Warto wspomnieć, iż bardzo rzadko po zastosowaniu produktu, ale mogą pojawić się łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje alergiczne oraz ból głowy. Dłuższe stosowanie suplementów zawierających miłorząb japoński może powodować krwawienia z nosa, czy przewodu pokarmowego.

Jeśli zastanawiasz się, czy tabletki na pamięć działają, zapoznaj się przed zakupem z opiniami na ich temat i wybieraj tylko te sprawdzone, o najszerszym spektrum działania. Udowodniono, że te najskuteczniejsze suplementy diety, bogate w naturalne składniki, zawierające witaminy korzystnie wpływają na zwiększenie sprawności intelektualnej, poprawiają zapamiętywanie i koncentrację. A pamięć jest jedną z najważniejszych funkcji mózgu, o której zdajemy się często zapominać.

Kliknij Tutaj i Kup Brain Actives 20% Taniej

(Promocja ważna do 29 maja 2023 do godziny 23:59)

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. W 2008 roku ukończył z powodzeniem Uniwersytet Medyczny w Lublinie uzyskując tytuł magistra farmacji. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Tabletki na pamięć i koncentrację. Które są skuteczne?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Tabletki na pamięć i koncentrację. Które są skuteczne?

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze