Wiele osób zastanawia się jakie suplementy wbrać kiedy chcą schudnąć – podpowiadamy – skuteczne oraz bezpieczne. Odchudzanie to proces, który należy przeprowadzić z rozmysłem i starannie go zaplanować, a tabletki na stratę wagi mogą w tym znacznie pomóc.

Skuteczne tabletki na odchudzanie

Nadwaga i otyłość to problemy, które określane są mianem „choroby XXI wieku”. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że w ciągu najbliższych kilku lat nawet ¼ społeczności może być otyła. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób podejmuje trudy odchudzania. Stosujemy diety, realizujemy rozmaite programy treningowe i sięgamy po suplementy diet.

Czy wiesz, że na polskim rynku suplementów diet funkcjonuje co najmniej kilkaset firm? Spora część z nich dostarcza preparaty na odchudzanie – zazwyczaj w formie tabletek. Czy wszystkie są skuteczne? Czy każdy środek jest warty polecenia?

Skuteczność tabletek na odchudzanie jest bardzo różna. Część środków faktycznie jest efektywa i pozwala uzyskać świetne rezultaty. Niestety, dostępne są również preparaty, które praktycznie nie mają żadnego wpływu na tempo redukcji.

Jak wybrać suplementy diety na odchudzanie?

Wybór suplementów diet na odchudzanie jest ogromny. Setki różnych produktów nie ułatwiają nam zadania. Niestety wpośród nich znajduje się wiele preparatów o marnej, a czasem nawet zerowej skuteczności. Jak dokonać dobrego wyboru?

Wybór skutecznego preparatu na odchudzanie powinniśmy opierać na analizie składu danego środka. Warto również posiłkować się opiniami, recenzjami oraz ocenami – zarówno specjalistów, jak i konsumentów. W Internecie znajdziesz szereg portali i for traktujących o zdrowiu i urodzie. To znakomita baza informacji, których analiza pozwoli Ci wybrać skuteczny preparat na odchudzanie.

Przestrzegamy przed naiwną wiarą w reklamy telewizyjne. Środki reklamowane na szeroką skalę bardzo często pozostawiają sporo do życzenia.

Naturalne suplementy diety wspomagające odchudzanie

Ilość firm oferujących suplementy diet niegdyś wynosiła zero. Mimo to, już wtedy stosowano różnego rodzaju receptury wspomagające procesy redukcyjne. Niektóre z nich stosowane są po dziś dzień. Mało tego – część z nich znajduje się niemal w co drugim suplemencie diety! O czym mowa?

Ekstrakt z zielonej herbaty

Zielona herbata to jeden z tych produktów, który znajduje zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu wielu chorób. Okazuje się również efektywnym sposobem na redukcję zbędnych kilogramów. Wszystko za sprawą obecności EGCG (galusanu epigalokatechiny) – antyoksydantu mającego ogromny wpływ na metabolizm. Za sprawą tej substancji można go przyśpieszyć o nawet kilkanaście procent.

Mniszek lekarski

Potocznie nazywana „mleczem” roślina wykorzystywana jest w medycynie naturalnej od setek lat. Mniszek lekarski ma ogromny wpływ na procesy trawienne – poprawia funkcjonowanie żołądka i nerek. Jest również świetnym środkiem pobudzającym metabolizm. Niektóre źródła sugerują również, że pozytywnie wpływa na ograniczenie apetytu.

Spirulina

Spirulina to jedna z substancji znajdująca się na osławionej liście Superfood. Jej niezaprzeczalne właściwości pro-zdrowotne są doceniane przez lekarzy i specjalistów ds. żywienia na całym świecie. Ma ona bowiem pozytywny wpływ na procesy detoksykacyjne (usuwa metale ciężkie z organizmu) oraz tempo metabolizmu.

Tabletki na odchudzanie skład

Przeglądając ulotki produktów na odchudzanie można dojść do wniosku, że lwia część z nich opiera się na tych samych składnikach – w co drugim suplemencie diety znajdziemy kofeinę i efedrynę. Owszem, są to substancje, które mogą się przyczynić do zwiększenia efektywności odchudzania, nie mniej jednak, jeśli spodziewamy się prawdziwej rewolucji na wadze, nie są one wystarczające.

Dobre tabletki na odchudzanie to te, które w swoim składzie prócz oczywistych uzupełniaczy posiadają inne, aktywne składniki. Które są najefektywniejsze?

Składniki typu „fat burner”Składniki ograniczające wchłanianie
Sprzężony kwas linolowy (CLA)Chityna
Kwas hydroksycytrynowy (HLA)Fasolamina
L-karnitynaBłonnik
Piperyna 

Czy obecność wspomnianych wyżej składników jest gwarancją skuteczności? Niekoniecznie. Istotna jest bowiem ilość danej substancji w preparacie oraz kompozycja innych składników, tzw. uzupełniaczy.

Tabletki na odchudzanie ranking

Potrzebujesz pomocy? Chcesz wybrać skuteczny suplement diety? Nasza redakcja przygotowała małe zestawienie produktów, które cieszą się najlepszą opinią wśród konsumentów, dietetyków i lekarzy.

Szczegółowej analizie poddaliśmy również skład najlepiej recenzowanych preparatów. Na podstawie tej weryfikacji możemy z czystym sumieniem zarekomendować trzy produkty:

Green Barley Plus
Green Barley Plus to kompozycja dwóch składników: wyciągu z zielonego jęczmienia oraz ekstraktu z owoców garcynii cambogia.

Skuteczne odchdzanie Green Barley

Wysoka zawartość wyciągu z zielonego jęczmienia (źródło błonnika) przyczynia się do zahamowania apetytu oraz zwiększenia ilości energii. Z kolei ekstrakt z garcynii cambogia (źródło kwasy hydroksyctrynowego) pozytywnie oddziałuje na metabolizm tłuszczów.

Nie wahaj się i sprawdź ten wyjątkowy suplement na stronie producena.

Spirulin Plus
Spirulin Plus to preparat, którego skład oparty jest na algach określanych mianem Superfood: spirulinie i chlorelli. Co więcej, środek jest wzbogacany: mniszkiem lekarskim, lucerną siewną, pokrzywą zwyczajną, cynkiem oraz zieloną herbatą.

Spirulina Spirulin Plus

Spirulin Plus prócz silnych właściwości wspomagających pracę metabolizmu, pozwala również usunąć nadmiar wody z organizmu oraz odkwasić i oczyścić organizm.

Chcesz wedzieć więcej – sprawdź stronę producenta.

Cistus Plus
Znany wszystkim czystek doczekał się swojej „ulepszonej wersji”. Albowiem tak można określić Cistus Plus – tabletki, które prócz wyciągu z czystka zawierają: witaminę C, witaminę D3, rutynę, nasiona granatu, cynk oraz gorzką pomarańczę.

Cistus Plus odchudzanie suplement

Cistus Plus działa na organizm kompleksowo. Wspomaga układ trawienny, usuwa toksyny z organizmu, dodaje sił oraz energii, przyśpiesza regenerację powysiłkową i aktywizuje układ odpornościowy. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Potrzebujesz więcej informacji – odwiedź stronę producenta!

Odkwaszanie, a odchudzanie

Twojemu odchudzaniu towarzyszy osłabienie organizmu? Jesteś pozbawiona/y energii? Zmagasz się z huśtawką nastroju? To znak, że Twoje ciało potrzebuje nie tylko odchudzania, ale także odkwaszania.

Odkwaszanie to nic innego jak proces, którego celem jest przywrócenie naturalnej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Długotrwałe zakwaszenie może mieć konsekwencje w postaci zmiany pH krwi (tzw. kwasica).

Dlaczego warto odkwaszać organizm przy redukcji? Zakwaszony organizm gorzej reaguje na zmiany w diecie. Ponadto, jest osłabiony co skutkuje znacznie mniejszymi zdolnościami motorycznymi (mniejsza efektywność ćwiczeń na odchudzanie). Mało tego! Odbijać się może również na sferze mentalnej, tudzież ogranicza naszą motywację.

Proces odkwaszania można przeprowadzić stosując między innymi:

  • dietę alkaliczną
  • suplementy diety (sprawdź: Spirulin Plus)
  • domowe receptury (soda oczyszczona, ocet jabłkowy, sok z cytryny)