Ranking tabletek na hemoroidy. Które faktycznie są skuteczne?

Osoby dotknięte problemem hemoroidów szukają skutecznej metody, aby uporać się z nimi. Choć sposobów jest wiele (m.in. maść na hemoroidy, czopki na hemoroidy), to najczęściej polecane są tabletki na hemoroidy? Czy to jednak skuteczny sposób na pozbycie się żylaków odbytu?

Czy tabletki na hemoroidy są skuteczne?

Z pewnością jest to sprawdzona metoda w walce z tą dolegliwością. Tabletki na hemoroidy pozwalają przede wszystkim na wzmocnienie naczyń żylnych, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie rozwoju żylaków, przy jednoczesnym złagodzeniu uciążliwych dolegliwości.

Ponadto tego typu preparaty działają przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie, co w przypadku hemoroidów ma szczególne znaczenie. Należy wspomnieć także o tym, że im szybsze rozpoczęcie kuracji choroby hemoroidalnej, tym większe szanse na ustąpienie hemoroidów.

Jak wybrać dobre tabletki na hemoroidy?

Decydując się na wybór tabletek na żylaki odbytu, warto z pewnością zapoznać się z ich składem. Należy wybierać jedynie te preparaty, których substancje czynne zostały sprawdzone pod kątem skuteczności w pozbyciu się hemoroidów. Szczególnie popularna i skuteczna jest hesperydyna, ewentualnie diosmina. Hesperydyna to niezwykle ceniony środek w leczeniu żylaków, w tym żylaków odbytu. Zalecana jest osobom cierpiącym z powodu hemoroidów, bowiem licznie przeprowadzone badania wskazują na jej skuteczność.

Najlepsze tabletki na hemoroidy są bezpieczne, wygodne w stosowaniu, dobrze tolerowane przez organizm, a przede wszystkim skuteczne. Można je stosować jako samodzielne preparaty, bądź jako uzupełniająca kuracja.

Ranking tabletek na hemoroidy

1. VARICORIN

To bezapelacyjny lider na rynku tabletek na hemoroidy. Przede wszystkim charakteryzuje go wszechstronność działania. Produkt ten dedykowany jest osobom, które cierpią z powodu:

 • hemoroidów
 • żylaków
 • pajączków
 • uczucia ciężkich nóg
 • obrzęku nóg
 • gromadzenia wody w organizmie

To sprawdzone rozwiązanie zasługuje na uwagę z powodu unikalnej kompozycji składników. Żadne inne tabletki nie mogą być traktowane jako zamiennik dla tego produktu. Kluczowe dla efektywności tabletek VARICORIN są poniższe składniki:

 • VENOCIN® – jest to opatentowana formuła w postaci wysoko standaryzowanego ekstraktu z nasion kasztanowca, których głównym składnikiem jest escyna. Farmakologiczne zastosowanie tego związku to m.in. działanie przeciwzapalane, łagodzące ból i obrzęk.
 • CENTELLIN® – ten ekstrakt z wąkroty azjatyckiej przyspiesza ustępowanie krwiaków i wysięków zapalnych
 • C z ekstraktu z gryki zwyczajnej – poprawia działanie układu krwionośnego
 • Hesperydyna – jak już wspomniano, to obowiązkowa pozycja we wszystkich środkach skutecznie zwalczająca żylaki, w tym żylaki odbytu. Wynika to z faktu, że działa ochronnie względem naczyń krwionośnych.
 • Winorośl właściwa – jej stosowanie zalecane jest w ramach zapobiegania chorób układu krążenia.
 • Oczar wirginijski – to prawdziwe dobrodziejstwo dla naczyń krwionośnych – uszczelnia je, zmniejsza ich kruchość, działa przeciwzapalnie i redukuje obrzęki.

VARICORIN to preparat skuteczny i bezpieczny – wedle opinii użytkowników.

Naszej redakcji udało się wynegocjować z producentem specjalną zniżkę 20% dla Osób zainteresowanych zakupem suplementu varicorin.

Kliknij Tutaj i Kup 20% Taniej

(Promocja ważna do 29 maja 2023 do godziny 23:59)

2. PROCTO-HEMOLAN CONTROL

Wskazaniem do zastosowania tabletek są objawy choroby hemoroidalnej, szczególnie w przypadku nasilenia dolegliwości. Skład produktu, to 11000 mg diosminy oraz substancje pomocnicze. Tabletki dzięki zawartości diosminy zwiększają napięcie naczyń żylnych oraz działają ochronnie na naczynia. Ponadto zwiększają drenaż limftyczny, nasilając ruchliwość naczyń chłonnych oraz przepływ limfy. Substancja aktywna preparatu sprawia ponadto, że poprawia się mikrokrążenie, zmniejsza przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, stany zapalne wokół naczyń oraz zastój w krążeniu. Producent zaleca podanie doustne preparatu jedynie w sytuacji, kiedy objawy hemoroidów się nasilą.

3. DIOHESPAN MAX

Diohespan Max należy do produktów zwiększających napięcie żył oraz wykazuje korzystne działanie na naczynia. Dodatkowo poprawia drenaż limfatyczny, nasilając perystaltykę naczyń chłonnych oraz przepływ limfy. Jedna tabletka zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy oraz pozostałe składniki uzupełniające.

Producent zaleca stosowanie tabletek w przypadku wystąpienia:

 • bólu nóg
 • nocnych kurczy
 • uczucia ciężkości nóg
 • nasilonych dolegliwości związanych z żylakami odbytu

Nie można przyjmować preparatu w przypadku wystąpienia uczulenia na diosminę, bądź na którykolwiek z pozostałych składników produktu. Jak każdy z preparatów, także i ten może powodować działania niepożądane, choć nie muszą się one pojawić u każdej osoby. Rzadko (pojawiają się u 1 do 10 osób na 10 000) takie skutki uboczne jak:

 • nudności
 • biegunka
 • niestrawność
 • wymioty
 • zawroty i bóle głowy
 • złe samopoczucie,
 • wysypka (czerwone i swędzące grudki na skórze)
 • pokrzywka (swędzące, jasnoróżowe bąble na skórze)

4. PROCTO-GLYVENOL COMPLEX

Suplement ten w formie tabletek zawiera w swoim składzie zmikronizowaną diosminę – µSMIN plus, hesperydynę, ekstrakt z ruszczyka kolczastego oraz witaminę C. Ruszczyk kolczasty wykorzystywany jest dość powszechnie w preparatach na pajączki, naczynka, żylaki i oczywiście hemoroidy. Wykazuje on działanie przeciwzapalne, zwiększa przepływ krwi oraz pobudza mikrokrążenie. Roślina ta zawiera sapoiny, które przeciwdziałają nadmiernemu poszerzaniu się naczyń żylnych, ich nieszczelności, a w przypadku hemoroidów – zapobiegają ich wypadaniu na zewnątrz. Dodatkowo ruszczyk kolczasty działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, eliminuje uczucie pieczenia i świądu, tak charakterystyczne dla żylaków odbytu.

Jednak, zanim zastosujesz produkty zawierających ekstrakt z ruszczyka, warto być świadomym możliwych działań niepożądanych. Roślina ta może bowiem przyczynić się do powstania nadmiernej potliwości, dolegliwości żołądkowych oraz nudności o niewielkim stopniu nasilenia. Ponadto nie zaleca się stosowania tabletek zawierających ruszczyk kolczasty osobom cierpiącym na nadciśnienie (roślina ta może bowiem je podnosić) oraz na przerost prostaty. Szczególną ostrożność muszą także zachować kobiety w ciąży – najlepiej skonsultować się z lekarzem.

5. GALVENOX VENO

Preparat ten dzięki zawartej substancji czynnej, jaką jest wapnia dobezylan jednowodny, wspomaga leczenie objawowe przewlekłej niewydolności żylnej. Wskazany jest w kurczach nóg, zmianach zakrzepowych kończyn dolnych, żylakach i hemoroidach. Przeciwwskazaniem do stosowania tabletek jest nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Zawarty w produkcie wapnia dobezylan jednowodny wykazuje poniższe działanie:

 • usprawnia drenaż limfatyczny
 • zmniejsza nadmierną przepuszczalność i łamliwość naczyń włosowatych
 • zwiększa wytrzymałość naczyń krwionośnych
 • zapobiega przesiąkaniu płynów przez ściany naczyń
 • przyspiesza syntezę kolagenu, który stanowi ważny składnik budulcowy ścian tętnic
 • zmniejsza lepkość krwi, zwiększa elastyczność erytrocytów, co powoduje usprawnienie obwodowego krążenia żylnego

Kliknij Tutaj i Kup Varicorin 20% Taniej

(Promocja ważna do 29 maja 2023 do godziny 23:59)

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. W 2008 roku ukończył z powodzeniem Uniwersytet Medyczny w Lublinie uzyskując tytuł magistra farmacji. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Ranking tabletek na hemoroidy. Które faktycznie są skuteczne?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking tabletek na hemoroidy. Które faktycznie są skuteczne?

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze