Bóle stawów i mięśni to przypadłości, które mogą dosięgać nawet połowę Polaków. Nieodpowiednia dieta, rosnący odsetek osób borykających się z nadwagą i nadmierne obciążenie układu ruchowego – to najczęstsze przyczyny problemów ze stawami.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, choroba zwyrodnieniowa stawów to epidemia XXI wieku. Liczne raporty sugerują, że w Polsce z tą przypadłością boryka się nawet 9 milionów osób.

Medycyna bezustannie oferuje coraz to nowsze rozwiązania wspomagające zdrowie i ochronę stawów. Jednym ze środków cieszącym się największą popularnością jest ProFlexen. Czy w tym przypadku ogromne zainteresowanie idzie w parze z wysoką skutecznością? Czy ProFlexen to skuteczne rozwiązanie na stawy? Czy warto kupić ten suplement diety?

PROFLEXEN – ZAMÓW TERAZ 20% TANIEJ!

Co to jest ProFlexen?

ProFlexen to suplement diety, o którym mówi się, że stanowi kompleksową kurację dla stawów. Oficjalna strona producenta – www.proflexen.pl. Jak przekonuje producent, preparat ten:

 • gwarantuje komfortową pracę stawów
 • wspomaga utrzymanie elastyczności i zdrowia stawów
 • redukuje ryzyko wystąpienia sztywności stawów o poranku
 • wspomaga ochronę stawów w czasie intensywnego wysiłku
 • przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu

Co istotne, produkt oparty jest tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach. Dzięki temu, jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Nie powoduje absolutnie żadnych reakcji niepożądanych.

Wartym odnotowania jest również fakt, iż ProFlexen to produkt, który w Polsce popularność zyskuje głównie dzięki rekomendacjom. W przeciwieństwie do innych środków w tej kategorii, ProFlexen nie jest reklamowany na szeroką skalę w telewizji, radio i innych mediach.

Skład Proflexen

Skład ProFlexen

Tabletki na stawy ProFlexen wyróżniają się tym, iż bazują tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach. Co więcej, kompozycja jest w pełni unikalna – preparat nie ma zamienników.

Pełen skład suplementu (dane z ulotki ProFlexen) prezentuje się następująco: Siarczan glukozaminy 2KCl; otoczka kapsułki – żelatyna; metylosulfonylometan (MSM); siarczan chondroityny; ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego [60% kwasu bosweliowego] (Boswellia serrata); ekstrakt z kłącza ostryżu długiego [90% kurkuminoidów] (Curcuma longa); kwas L-askorbinowy (witamina C); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; ekstrakt z kłączy imbiru lekarskiego [5% gingeroli] (Zingiber officinale); papaina z ekstraktu z papai (Carica papaya L.) (96 MCU/mg); bromelaina z ananasa jadalnego (Ananas comosus) (2500 GDU/g); UC-II®-standaryzowana chrząstka kurczaka [25% kolagenu]; cytrynian cynku; askorbinian manganu; barwniki – dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza; selenian(VI) sodu.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje sześć składników tj.: UC-II, ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego, ekstrakt z kłącza ostryżu długiego, ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego, witamina C, mangan. Poniżej pokrótce przedstawiamy właściwości każdej z wyżej wymienionych substancji.

UC-II® to opatentowana formuła niezdenaturowanego kolagenu typu II. Co istotne, składnik ten został przebadany i przetestowany. Dowiedziono, że UC-II daje zdecydowanie lepsze rezultaty, aniżeli połączenie glukozaminy z chondroityną.

Co ciekawe, mimo wyników takich badań w ProFlexen znajdziemy również siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny. Dzięki temu, możemy mówić o kompleksowej terapii dla stawów.

Ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego to roślina z gatunku osoczynowatych, której przypisuje się wiele właściwości pro-zdrowotnych. Jak możemy przeczytać w encyklopedii, to surowiec który: działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w przebiegu reumatyzmu i wpływa korzystnie na wątrobę.

Żywica kadzidłowca indyjskiego wykorzystywana jest po dziś dzień przez indyjską medycynę niekonwencjonalną. Szczególnie często sięga się po nią w przypadku problemów z układem ruchu.

Ekstrakt z kłącza ostryżu długiego to roślina znana również jako „kurkuma długa” lub „szafran indyjski”. Wiedza encyklopedyczna podaje, że jest to surowiec powszechnie wykorzystywany przez naturalną medycynę, gdyż działa: przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i antyoksydacyjnie.

Liczne źródła informują również o pozytywnym wpływie ostryżu długiego na układ pokarmowy.

Witamina C to organiczny związek chemiczny, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W przypadku ProFlexen, obecność witaminy C uwarunkowana jest tym, iż związek ten pozytywnie wpływa na naturalne procesy produkcji kolagenu.

Jak wyjaśnia producent, Witamina C w organizmie człowieka pełni rolę kofaktora hydroksylazy prolilu i lizylu, enzymów odpowiedzialnych za stabilizację i krzyżowanie włókien kolagenu.

Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego to składnik, który od wieków znajduje zastosowanie w leczeniu szeregu różnych przypadłości. Jak się okazuje – jego właściwości wykorzystywać można także w celach redukcji stanów zapalnych.

Producent ProFlexen zaznacza również, że ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego redukuje tzw. poranną sztywność stawów oraz wspomaga cały układ ruchowy.

Mangan to związek chemiczny, którego suplementacja wspomaga proces tworzenia tkanki łącznej w organizmie. Ten niezbędny do życia mikroelement, pozwala utrzymać w optymalnej kondycji kości.

Trzeba przyznać, że skład tego suplementu wygląda co najmniej obiecująco. Nie ma zatem nic dziwnego, w tym, iż ProFlexen tak szybko zyskuje na zainteresowaniu. Nie mniej jednak, najlepszą rekomendacją zawsze są opinie i recenzje. Jak jest w przypadku ProFlexen? Jak konsumenci oceniają ten produkt?

Opinie o ProFlexen

ProFlexen - opinie

Mimo że ProFlexen to stosunkowo nowy produkt na rynku suplementów diet, bardzo szybko doczekał się szeregu recenzji i opinii. Z całą pewnością ma to bezpośredni związek z bardzo bogatym składem. Konsumenci ochoczo sięgają po rozwiązania, które oferują coś więcej niż sam kolagen, chondroitynę i glukozaminę.

Same recenzje ProFlexen są niezwykle zachęcające. W przeciwieństwie do innych preparatów w tej kategorii, zdecydowana większość opinii ma charakter pozytywny. Rzadko kiedy, producenci są niezadowoleni z preparatu.

Najczęściej, produkt rekomendowany jest za:

 • szybkość działania
 • bardzo wysoką skuteczność
 • pełne bezpieczeństwo stosowania

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania swoich recenzji na adres: [email protected]. Najciekawsze opinie umieścimy poniżej. W celu potwierdzenia autentyczności recenzji, wymagamy załączenia skanu paragonu lub zdjęcia opakowania ProFlexen.

Nadesłane opinie na temat ProFlexen:

Karol (ka***************[email protected]):

Być może dla wielu osób moja opinia będzie brzmiała prawie jak reklama, ale… to wszystko co mówi się o ProFlexen jest prawdą. Otóż, mam problemy ze stawami od dobrych kilku lat. Niegdyś biegałem maratony i dzisiaj odbija się to na moim zdrowiu (nie stosowałem odpowiedniej profilaktyki). Po zastosowaniu kilku, a może nawet kilkunastu preparatów zrozumiałem, że żaden preparat nie działa tak silnie jak ProFlexen. W mojej ocenie to jest kompletne rozwiązanie dla chorych, mocno spracowanych stawów. Dlatego też – rekomenduję i polecam!

Michalina (tu*************[email protected])

Nigdy nie byłam zwolenniczkom stosowania jakichkolwiek suplementów, aczkolwiek po konsultacji z lekarzem – zasugerował mi wsparcie dla stawów. Wynika to między innymi z faktu, że mam kilkanaście nadprogramowych kilogramów, które mocno obciążają cały układ ruchowy.

Najpierw stosowałam produkty, o których jest głośniej za sprawą licznych reklam telewizyjnych. Dopiero później, po sporych poszukiwaniach trafiłam na ProFlexen i muszę powiedzieć – było warto. Produkt miał realny wpływ na moją kondycję. Już po kilku tygodniach ból całkowicie ustąpił. Dzisiaj odchudzam się i biegam, dlatego też dalej suplementuję i mogę z czystym sumieniem polecić ten produkt.

Andrzej (tu*****************[email protected])

ProFlexen to produkt, który sprawił, że wreszcie mogę czerpać z życia. Oczywiście, leczenie stawów zacząłem od wizyty u lekarza, który… zalecił mi zmianę diety i ograniczenie aktywności ruchowej… Zacząłem szukać rozwiązań na własną rękę. Przetestowałem kilka produktów ze słowem „flex” w nazwie, ale niestety poprawy nie było.

Przełom nastąpił po zastosowaniu ProFlexen i zajęciach na basenie. Dzisiaj, jako „senior” stosuję go profilaktycznie i nie mogę narzekać – stawy nie bolą. Oczywiście, nie jestem tak ruchliwy jak za młodu, ale… tak czy siak tabletki pomagają i warto po nie sięgnąć.

Dawkowanie ProFlexen

ProFlexen - jak stosować

ProFlexen to produkt dostępny w wygodnych kapsułkach. Producent zaleca stosować 2 kapsułki dziennie, na trzydzieści minut przed posiłkiem. Zwiększanie dawki produktu możliwe jest tylko po uprzedniej konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazaniem do stosowania ProFlexen jest uczulenie na którykolwiek składnik suplementów. Produkt nie powinien być stosowany także przez dzieci, kobiety w ciąży oraz karmiące.

Gdzie kupić ProFlexen?

ProFlexen z łatwością zakupimy bezpośrednio u producenta. Na stronie www.proflexen.pl można dokonać transakcji. Co ciekawe – decydując się na zakup w tym miejscu, otrzymujemy 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia z produktu:

Skuteczność preparatu ProFlexen została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

W chwili obecnej, produkt nie jest dostępny w polskich aptekach i drogeriach stacjonarnych. Dlatego też, rekomendujemy zakup na stronie producenta – www.proflexen.pl

Ile kosztuje ProFlexen?

Za jedno opakowanie ProFlexen musimy zapłacić 169,00 zł (60 kapsułek – zapas na 30 dni stosowania). W przypadku większych zamówień, producent oferuje rabaty (33% i 50%):

 • wariant podstawowy (1 opakowanie) – cena regularna: 169,00 zł
 • wariant standardowy (3 opakowania) – cena promocyjna: 338,00 zł (cena 1 opakowania: 112,66 zł.)
 • wariant optymalny (6 opakowań) – cena promocyjna: 507,00 zł (cena 1 opakowania: 84,50 zł.)

PROFLEXEN – ZAMÓW TERAZ 20% TANIEJ!

Czy warto kupić ProFlexen?

Biorąc pod uwagę skład i opinie na temat ProFlexen, trudno nie dojść do wniosku, że jest to jedno z najlepszych dostępnych rozwiązań na stawy. Rzecz jasna, leczenie układu ruchu warto konsultować z lekarzem, aczkolwiek – wszystko wskazuje na to, że ProFlexen stanowi alternatywę dla innych, zdecydowanie bardziej inwazyjnych sposobów.

4 komentarze
 1. Embrion

  Dzień dobry!

  Jestem po ciężkiej kontuzji – zerwane więzadła krzyżowe przednie i naderwane boczne. Właśnie jestem w trakcie rehabilitacji. Lekarz zalecił mi stosowanie zdrowej diety i wsparcie tego jakąś suplementacją. I tak szukam najlepszego rozwiązania. Czy ProFlexen sprawdzi się w takim przypadku?

  Chciałbym jeszcze zapytać – czy srodek trzeba stosować stale czy po jakimś czasie można go odstawić? Kiedy pojawiają sie pierwsze efekty i jak je dostrzec?

  Odpowiedz
 2. Harold

  Dobry produkt za dobrą cenę. Korzystam od trzech miesięcy i na pewno jest lepiej. Początkowo myślałem, że nie działa, ale… z czasem zacząłem odczuwać poprawę i z każdym dniem moja kondycja jest coraz lepiej. Oczywiście, po suplementacji ProFlexen nie będę nagle biegać maratonów, ale… przynajmniej bez problemów mogę iść do sklepu.

  Jestem seniorem, a sam produkt znalazłem w Internecie. Wcześniej stosowałem kilka innych środków, ale bez większej skuteczności. Problemy ze stawami mam od co najmniej kilku lat.

  Odpowiedz
 3. Budyń

  Oczytałem się o tych wszystkich środkach na stawy i byłem sceptykiem, aczkolwiek dałem się skusić. I wyszło całkiem fajnie. Produkt sobie łykam każdego dnia i jest na pewno lepiej. Przestało boleć (a przecież to nie jest lek przeciwbólowy) – także musiało dotrzeć do źródła problemu.

  Oczywiście jak ktoś liczy, że weźmie dwie tabletki i nagle jego stawy będą jak u nastolatka to może od razu zrezygnować. To tak (raczej!) nie działa… ale – fajne, skuteczne uzupełnienie diety dla seniora z problemami. Ja sobie chwalę.

  Odpowiedz
  • Szymon

   Prawda. Wiele osób myśli, że łyknie tabletkę i od razu zobaczy efekt. To niestety tak nie działa ;-). U mnie ProFlexen pomógł dopiero po 3 miesiącach, ale było warto bo jest super 🙂 Pozdrawiam!

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.