Piperinox to jeden z najpopularniejszych suplementów na redukcję. Czy to faktycznie skuteczna formuła na odchudzanie? Jakie efekty daje stosowanie tego suplementu diety? Czy Piperinox działa? Ile można schudnąć stosujące te tabletki?

Jak alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia – w 2025 roku aż 2,25 miliarda osób będzie otyłych. To prawdziwa epidemia, której zahamowanie jest arcytrudne. Z każdym kolejnym rokiem, liczba osób narzekających na nadmiar tkanki tłuszczowej rośnie. Wpływ na taką sytuację bez wątpienia ma fakt, iż dieta przeciętnej jednostki pozostawia coraz więcej do życzenia. Nie dbamy o bilans w diecie, regularność oraz jakość wykorzystywanych produktów. Coraz częściej jadamy w barach szybkiej obsługi (tzw. fast-foodach). Co więcej, maleje również poziom aktywności fizycznej. Wynika to między innymi ze zwiększonej automatyzacji życia.

Rosnąca skala nadwagi i otyłości wpływa – rzecz jasna – na liczbę osób, które podejmują trudy redukcji. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak nadwaga i otyłość to defekty, które mają wpływ nie tylko na zdrowie, ale także wygląd i samopoczucie danej jednostki. Do elementów składających się na proces odchudzania zaliczamy m.in. stosowanie suplementów diet. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych preparatów.

Jedną z propozycji, która cieszy się nie tylko świetnymi opiniami konsumentów, ale i ekspertów są tabletki Piperinox. Jak działa ten produkt? Ile kosztuje i w końcu: czy warto po niego sięgnąć? Czy Piperinox to rozwiązanie warte uwagi?

Czym jest Piperinox?

Co to jest Piperinox

Piperinox to suplement diety dedykowany osobom, które pragną uporać się z nadwagą. Jak przekonuje producent na swojej stronie internetowej, Piperinox:

 • przyśpiesza redukcję tkanki tłuszczowej
 • wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała
 • pozytywnie wpływa na przyswajanie składników odżywczych
 • ogranicza apetyt (powoduje uczucie sytości)
 • przyśpiesza metabolizm tłuszczów i węglowodanów

Trzeba przyznać, że powyższe zestawienie właściwości – robi ogromne wrażenie. Mało który suplement może pochwalić się aż tak długą listą właściwości.

Piperinox przez wielu recenzentów określany jest mianem „najsilniejszej piperyny”. Wszystko to za sprawą opatentowanej formuły BioPerine – standaryzowanej na 95% zawartości piperyny. Czy faktycznie ten produkt jest aż tak skuteczny? Czy Piperinox stanowi kompleksowe wsparcie dla procesów redukcyjnych?

PIPERINOX – ZAMÓW TERAZ 20% TANIEJ!

Skład tabletek Piperinox

piperinox skład

Wbrew pozorom, Piperinox to nie tylko piperyna w tabletkach. W składzie tego produktu znajdziemy także 6 innych, istotnych dla odchudzania składników, a mianowicie:

 • ekstrakt z kory cynamonowca
 • ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej (standaryzowany na 6% synefryny)
 • ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego (standaryzowany na 5% gingeroli)
 • ekstrakt z owoców papryki rocznej – pieprz kajeński (standaryzowany za 10% kapsaicyny)
 • ekstrakt z nasion guarany (standaryzowany na 22% kofeiny)
 • chrom

Tym samym, zakres działania Piperinox jest znacznie szerszy. Aby zrozumieć ogromną popularność tego suplementu diety, postanowiliśmy przeanalizować kluczowe składniki Piperinox.

Z redaktorskiego obowiązku publikujemy również pełen skład tego środka (dane pochodzą z ulotki): Ekstrakt z nasion guarany [22% kofeiny] (Paullinia cupana); otoczka kapsułki – hydroksypropylometyloceluloza; ekstrakt z kory cynamonowca (Cinnamomum cassia); ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej [6% synefryny] (Citrus aurantium); ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego [5% gingeroli] (Zingiber officinale); ekstrakt z owoców papryki rocznej [10% kapsaicyny] (Capsicum annuum L.); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine® [95% piperyny] (Piper nigrum L.); barwnik – dwutlenek tytanu; pikolinian chromu.

 PIPERYNA (ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine) 

Piperyna to organiczny związek chemiczny, o którym głośno zrobiło się w 2012 roku. Wówczas to, opublikowano wyniki badań, które jednoznacznie wskazywały, że jest to substancja przyczyniająca się do ograniczenia tworzenia nowych komórek tłuszczowych.

BioPerine (ekstrakt z pieprzu czarnego standaryzowany na 95% zawartości piperyny), prócz powyższego, wykazuje także inne działania wspomagające procesy redukcyjne, a mianowicie:

 • zwiększenie lipolizy (rozpadu komórek tłuszczowych)
 • regulowanie hormonów (insuliny, leptyny, greliny i adiponektyny) określanych mianem hormonów głodu/sytości
 • zwiększenie wydolności fizycznej organizmu
 • przyśpieszenie procesów regeneracyjnych po wysiłku
 • zwiększenie przyswajalności składników odżywczych (w tym – innych substancji, które znajdziemy w tabletkach Piperinox)

W oczach wielu ekspertów, piperyna to obecnie jedna z najsilniej działających substancji odchudzających. Co więcej, uznaje się ją za w pełni bezpieczną – nawet w przypadku osób, których organizmy są szczególnie wrażliwe.

 GORZKA POMARAŃCZA (ekstrakt z owoców) 

Gorzka pomarańcza to cytrus, którego właściwości wykorzystywane są przez medycynę niekonwencjonalną od wieków. Jak się okazuje – to także składnik wielu różnych suplementów diety na odchudzanie. Zawiera go również Piperinox. Gorzka pomarańcza ma odpowiadać za:

 • stabilizowanie wagi
 • przyśpieszenie metabolizmu tłuszczów i węglowodanów

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy i jego skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami, które bez trudu możemy zweryfikować na PubMedzie. Wszystko to za sprawą zawartości synefryny – substancji, której działanie porównuje się do efedryny.

Synefryna to bardzo silny termogenik, który przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększa zapotrzebowanie na energię – co powinno stanowić dobrą wiadomość także dla osób mniej aktywnych fizycznie.

 KORA CYNAMONOWCA (ekstrakt) 

Cynamon to aromatyczna przyprawa, którą powszechnie wykorzystuje się w kuchni. Przypisuje mu się również wiele właściwości pozytywnych dla zdrowia. W kontekście odchudzania, mówi się, że cynamon:

 • działa rozgrzewająco (może przyczyniać się do tzw. spalania spoczynkowego)
 • wspomaga pracę całego układu trawiennego

Co więcej, producent tabletek Piperinox zauważa, iż jest to składnik przyczyniający się do poprawy komfortu trawiennego. Dzięki temu, nawet najbardziej egzotyczna dieta redukcyjna, może być dla naszego organizmu zdecydowanie bardziej znośna.

 IMBIR LEKARSKI (ekstrakt z kłącza) 

Imbir lekarski to roślina uprawiana niemal na całym świecie. Nie ma w tym nic, co mogłoby dziwić – wszak jej zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie. Znany jest głównie jako znakomite wsparcie dla pracy układu odpornościowego oraz afrodyzjak. To jednak nie wszystko! Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego znajduje zastosowanie także w przypadku problemów z nadmierną masą ciała. Podaje się, że imbir lekarski:

 • stanowi wsparcie dla pracy całego układu trawiennego
 • obniża poziom cholesterolu
 • wspomaga metabolizm węglowodanów
 • obniża poziom cukru we krwi

Warto przy tym zauważyć, że imbir to roślina, którą bardzo często znajdziemy w jadłospisach przygotowywanych przez specjalistów (dietetyków).

 PIEPRZ CAYENNE (ekstrakt z owoców papryki rocznej) 

Pieprz kajeński to jeden z najsilniej działających termogeników. Wszystko to za sprawą faktu, iż – pieprz cayenne stanowi znakomite źródło kapsaicyny – substancji, której efektywność została potwierdzona licznymi badaniami.

Pieprz Cayenne to doskonały sposób na:

 • wsparcie dla pracy układu trawiennego
 • przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej
 • aktywizację tzw. spalania spoczynkowego (zwiększenie zapotrzebowania energetycznego w czasie spoczynku)

Odpowiedź na to jak działa kapsaicyna znajdziemy w wiedzy encyklopedycznej: Kapsaicyna pobudza komórki nerwowe w dokładnie ten sam sposób, jak rzeczywiste uszkodzenia tkanek na skutek urazu mechanicznego lub poparzenia, przy czym nie powoduje rzeczywistego uszkodzenia komórek.

 GUARANA (ekstrakt z nasion) 

Guarana to roślina znajdująca bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywana jest zarówno jako surowiec leczniczy, jak i używka. To substancja neutralizująca uczucie zmęczenia, wspomagająca metabolizm lipidów oraz poprawiająca pamięć i koncentrację. Wiele źródeł sugeruje również, że guarana może mieć realny wpływ na poziom motywacji do podejmowania trudów odchudzania (poprawia samopoczucie/nastrój).

Warto przy tym zauważyć, iż ekstrakt z nasion guarany w tabletkach Piperinox jest standaryzowany na zawartość kofeiny (22%), dzięki czemu – w praktyce możemy zrezygnować z kawy i innych wysokokalorycznych pobudzaczy.

 CHROM 

Chrom to pierwiastek chemiczny mający ogromne znaczenie biologiczne dla organizmu. Jak podaje wiedza encyklopedyczna – sprzyja procesom redukcyjnym, gdyż:

 • ogranicza apetyt
 • wspomaga kontrolę poziomu cholesterolu

W opinii wielu ekspertów, chrom to mikroelement, który może być kluczowy w przypadku eliminacji nadwagi i otyłości uwarunkowanej nadmiernym apetytem.

Trzeba przyznać, że skład Piperinox wygląda naprawdę imponująco. 7 substancji aktywnych, które mogą mieć realny wpływ na procesy redukcyjne, ograniczenie apetytu oraz pracę całego układu trawiennego. Nie dziwi zatem fakt, iż w oczach wielu – Piperinox to prawdziwy „hit”.

Opinie na temat Piperinox

piperinox opinie

Jednym z czynników, które powinny mieć największy wpływ na wybór konkretnego suplementu diety wspomagającego odchudzanie są opinie i recenzje. W przypadku produktu Piperinox – można mówić o klarownym obrazie, który sugeruje, że jest to produkt cechujący się wysoką skutecznością.

Użytkownicy najczęściej chwalą sobie Piperinox za:

 • kompleksowe działanie (wpływ na metabolizm oraz utratę apetytu)
 • szybkość działania
 • brak skutków ubocznych (nie odnotowano reakcji niepożądanych)

Zachęcamy naszych czytelników i czytelniczki do podzielenia się swoimi opiniami. Jeśli chcesz, aby Twoja recenzja znalazła się w tym artykule – wyślij na adres [email protected] swoją opinię wraz z dowodem zakupu Piperinox (zdjęcie opakowania i/lub paragon).

Nadesłane opinie:

Stosowałam naprawdę wiele różnych suplementów diet i muszę powiedzieć, że na tle konkurencji tabletki z piperyną Piperinox wyglądają świetnie. Przede wszystkim, czuć, że apetyt jest znacznie mniejszy (za sprawą tych tabletek udało mi się wyeliminować wieczorne podjadanie).

Jestem również bardzo zadowolona z utraty kilogramów. Kiedyś standardem było max 2 kilogramów miesięcznie, obecnie – jest to 5-6 kilogramów – przy czym zmianie nie uległa ani dieta, ani aktywność fizyczna. Produkt działa i jest naprawdę świetnym wsparciem dla odchudzania. Polecam!

Na pewno nie mogę zaliczyć się do grona zwolenników stosowania spalaczy tłuszczów i innych tabletek na odchudzanie, ale… z całą pewnością jestem żywym przykładem na to, że niektóre środki działają. Tak było w przypadku Piperinox, który stosowałem 3 miesiące. Efekty? 18 kilogramów na wadze mnie, ale uwaga…

Stosowałem również dietę i trenowałem 4 razy w tygodniu na siłowni, dlatego też trudno powiedzieć jaki udział w tym – niewątpliwym sukcesie miał Piperinox. W każdym razie – jak najbardziej rekomenduję ten środek.

Odkąd pamiętam miałem ksywę „Gruby”. Przy wzroście 175 centymetrów warzyłem ponad 100 kilogramów. Próbowałem różnych rzeczy i niestety nic nie dawało rezultatów. Dopiero po profesjonalnej konsultacji i wdrożeniu Piperinox coś się ruszyło. I tak, przez 6 miesięcy (dieta – 300 kcal względem zapotrzebowania i suplementacja Piperinox) ważę 75 kilogramów. Spory zjazd, ale wszystko pod okiem specjalisty. Teraz walka z zalegającą skórą. Szkoda, że na to nie ma dobrych suplementów.

Oczywiście, Piperinox to produkt, o którym nie wszyscy wypowiadają się pozytywnie. Jednakowoż, negatywne opinie na temat tego produktu są rzadkością. Co więcej, rzadko kiedy odnoszą się do skuteczności – zdecydowanie częściej konsumenci niezadowoleni są z ceny i/lub ograniczonej dostępności.

Jak stosować produkt? Dawkowanie i długość suplementacji.

Jak stosować Piperinox

Piperinox to środek dostępny pod postacią wygodnych kapsułek. Zaleca się stosowanie jednej kapsułki dziennie, najlepiej w trakcie lub bezpośrednio przed posiłkiem. Produkt należy popijać dużą ilością wody (zalecane 300 ml wody).

Nie należy przekraczać zaleconej dawki. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących.

Czas suplementacji tych tabletek zależny jest skali problemu, z którym się zmagamy. Co oczywiste – im większa nadwaga, tym dłużej powinniśmy stosować produkt. Co więcej, wiele osób rekomenduje stosowanie Piperinox także po zakończonym procesie redukcji – w ramach ochrony przed tzw. efektem jojo.

Gdzie najlepiej kupić Piperinox?

Piperinox to środek, który dostępny jest tylko i wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej. Na próżno szukać go w drogeriach, aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Co więcej, jedynym oficjalnym kanałem sprzedaży jest strona producenta: piperinox.pl.

Ma to jednak swoje plusy! Zamawiając na stronie producenta otrzymujemy 90-dniową gwarancję zwrotu w przypadku niezadowolenia z produktu:

Skuteczność preparatu Piperinox została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Jaka jest cena tabletek Piperinox?

Regularna cena kapsułek Piperinox to 169,00 zł (30 szt. – zapas na 1 miesiąc). Jednakże, decydując się na zakup trzech lub sześciu opakowań – możemy otrzymać rabat.

 • 3 opakowania w cenie 338,00 zł. (112,66 zł./szt.) – rabat 33%
 • 6 opakowań w cenie 507,00 zł (84,50 zł./szt.) – rabat 50%

Koszty stosowania tabletek Piperinox w przypadku trzech wariantów zakupu (1, 3 lub 6 opakowań) najlepiej obrazuje tabela:

WariantCena całkowitaŚrednia cena za 1 szt.Średni koszt dzienny
Podstawowy (1 opakowania Piperinox)169,00 zł169,00 zł5,63 zł
Standardowy (3 opakowania Piperinox)338,00 zł112,66 zł3,76 zł
Optymalny (6 opakowań Piperinox)507,00 zł84,50 zł2,81 zł

Niecałe 3 złote dziennie, za wieloskładnikowy, świetnie opiniowany suplement – to naprawdę bardzo atrakcyjna oferta.

Rzecz jasna, w przypadku nadwagi wynoszącej zaledwie kilka kilogramów – nie ma potrzeby sięgania po największy pakiet.

Piperinox

PIPERINOX – ZAMÓW TERAZ 20% TANIEJ!

Czy warto sięgnąć po tabletki Piperinox?

Piperinox to suplement diety, który nie bez powodu określany jest mianem „rewolucji w odchudzaniu”. Ta innowacyjna formuła niemalże gwarantuje skuteczność na najwyższym możliwym poziomie, o czym świadczą liczne, pozytywne opinie.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż bazuje ono aż na 7 substancjach. Dzięki temu, spektrum działania jest znacznie szersze, a sama formuła – kompleksowa. Wszak, stosując tylko jedną kapsułkę dziennie możemy liczyć na:

 • ograniczenie apetytu
 • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej
 • blokowanie tworzenia nowych komórek tłuszczowych
 • ograniczenie wchłaniania tłuszczów i węglowodanów
 • poprawę samopoczucia

Biorąc powyższe pod uwagę, odpowiedź na pytanie „czy warto” może być tylko jedna. Zdecydowanie, Piperinox to rozwiązanie, na które warto postawić i z niego korzystać. W chwili obecnej trudno o lepszą propozycję na rynku.

Rzecz jasna, trzeba mieć na uwadze, że podstawą odchudzania powinna być dieta i trening. Piperinox należy traktować jako asystę dla tychże procesów. Trudno bowiem spodziewać się, by jedna kapsułka – pozwoliła pozbyć się tkanki tłuszczowej odkładanej przez długie miesiące, a czasem lata.

14 komentarzy
 1. Piper

  Swojego czasu stosowałem Piperinox i byłem dosyć zadowolony. Dlaczego dosyć? Otóż, nie miałem żadnej diety, ani też nie trenowałem – dlatego nie było fajerwerków. Mimo braku jadłospisu w dwa miesiące zgubiłem blisko 8 kilogramów, dlatego – jeśli ktoś preferuje “leniwe odchudzanie” – to ten produkt jest dla niego.

  Ogólnie to polecam, ale… podobne rezultaty można osiągnąć na diecie. Udało mi się schudnąć 3-4 kilogramy/miesiąc przy zastosowaniu jadłospisu, w którym wykluczyłem cukier i węglowodany (dieta białkowa). Także… i tak i tak się da. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Fifi

  Już kiedyś słyszałem o piperynie w tabletkach. I właśnie chciałem wybrać jakiś suplement na niej bazujący. Czy ktoś mi może powiedzieć i potwierdzić, że to dobry wybór? Zastanawiam się również nad jakaś formą błonnika (proszek lub tabletki), co będzie lepsze na odchudzanie?

  Odpowiedz
  • Sylwuś

   Błonnik warto przyjmować naturalny w produktach spożywczych. Produkty bogate w błonnik to między innymi kasza gryczana, kasza jęczmienna, ryż brązowy, pieczywo żytnie oraz nasiona roślin strączkowych. Suplementy z piperyną są naprawdę świetne. Po paru tygodniach widać już efekty w sylwetce oraz samopoczuciu. Poleciłabym każdemu.

   Odpowiedz
 3. Monsut

  Piperyna super sprawa – sprawdzona przeze mnie kilka razy – w każdym przypadku czuć szybsze spalanie. Jedno istotne – trzeba działać z nią także przy diecie, w przeciwnym wypadku trudno o jakiekolwiek rezultaty. Pozdro

  Odpowiedz
 4. Lena

  Ja właśnie skusiłam się na zakup tego produktu. Po pierwsze skusiły mnie do tego Wasze opinie. W sumie to nie tylko Wasze bo jest ich mnóstwo. Po drugie skład tego produktu jest mega interesujący, nowoczesny i bardzo przejrzysty. Nie ma w nim składników, które nie wiadomo za co odpowiadają. Moim zdaniem 100% gwarancji skuteczności. Jednak dam Wam znać za jakiś miesiąc czy faktycznie. Póki co skład mnie jak najbardziej przekonuje.

  Odpowiedz
 5. Nancy

  Serio pomaga

  Odpowiedz
  • Patryk

   Krótko i na temat, takie opinie są najszczersze. Dużo moich znajomych stosuje piperynę w tabletkach. Ciekawi mnie ten produkt. Cena taka sobie ale do przeżycia.

   Odpowiedz
 6. Bogdan

  Moim problemem jest nocne podjadanie. Niestety w ciągu dnia nie mam czasu na regularne posiłki czym skutkuje głód ze wzmożoną siłą wieczorami i w nocy. Wiem, że powinienem to zmienić ale tak przyzwyczaiłem organizm, że nie mogę zasnąć z pustym żołądkiem. Często też budzę się głodny. Czy zastosowanie tego produktu pozwoli przywrócić pracę organizmu na odpowiednie tory?

  Odpowiedz
 7. Najmanowska

  Zaczęłam brać tabletki z ekstraktu z owoców pieprzu czarnego (chodź w pierwszej chwili sądziłam, że tabletki dosłownie będą smakować jak pieprz haha) 5 miesięcy przed ślubem i nie spodziewałam się wielkich cudów, ponieważ nie do końca wierzyłam, że będę w stanie schudnąć bez stosowania rygorystycznej diety. Aczkolwiek ku mojemu zaskoczeniu zaczęłam powoli, ale konsekwentnie chudnąć. Do dnia ślubu udało mi się zrzucić 10 kg. Jako osoba walcząca z nadwagą, uważam że jestem w stanie schudnąć kolejne 10 kg bez żadnych większych wysiłków stosując właśnie ten suplement. Mam nadzieję, że komuś pomogłam moją opinią.

  Odpowiedz
 8. Adrian

  Przez długi czas zastanawiałem się, jakie pigułki na odchudzanie wybrać. Nie mogłem się jednak szybko zdecydować, ponieważ konkurencja na rynku suplementów jest duża. Po długich rozważaniach wybór padł na ekstremalny czarny pieprz w tabletkach piperinox. Moim zdaniem są to najlepsze tabletki odchudzające na rynku. Jeśli szukasz czegoś w dobrej cenie i jednocześnie przynoszącego efekty, nie musisz szukać dalej! Po miesiącu schudłem 5 kg, po 2 miesiącach waga wskazywała 9 kg mniej – czego chcieć więcej ? Teraz mija prawie pół roku od stosowania tego suplementu i utrzymuję wagę na stałym poziomie. Piperinox jest świetny.

  Odpowiedz
 9. Maria

  Niewiele jest produktów leczniczych, które zawierają chrom. Tym też kusi mnie ten suplement. Chrom ma naprawdę wiele pozytywnych właściwości. Nie tylko ogranicza apetyt i wspomaga kontrolę poziomu cholesterolu, co oczywiście absolutnie sprzyja procesowi odchudzania ale także chroni on przed cukrzycą typu 2 i jednocześnie pomaga regulować stężenie glukozy we krwi. Według jednego z portali medycznych suplement z chromem w składzie mógłby być także niezwykle efektywny w zapobieganiu osteoporozy. Także piperinox to coś dla młodych i starszych!

  Odpowiedz
 10. Grzegorz

  Zacząłem brać suplement Piperinox około czterech tygodni temu. Niestety nabawiłem się kontuzji kolana i miałem ograniczoną liczbę ćwiczeń, które mogłem wykonać podczas codziennych treningów w ciągu ostatniego tygodnia. Straciłem co prawda ok. 2 kilogramów w ciągu tych trzech tygodni ale ostatni tydzień to była dla mnie katorga. Brak ćwiczeń spowodował, że musiałem trzymać się zbilansowanej diety aby nie zyskać tego co straciłem. 2 kilogramy to może nie jest zbyt wiele, ale mam niedoczynność tarczycy, więc utrata wagi jest dla mnie naprawdę dużym wyzwaniem. Cieszę się więc z efektów i będę kontynuować stosowanie produktu przez kolejne dwa miesiące. Nie miałem żadnych skutków ubocznych i uważam, że produkt jest bardzo pomocny w procesie odchudzania.

  Odpowiedz
  • Kasia

   Od niedawna zaczęłam stosować. Jak zobaczę efekty napewno sie podzielę spostrzeżeniami 🙂

   Odpowiedz
 11. Anitka

  Dawno nie trafiłam na tak rzetelnego bloga. W tym roku zaczęłam studia farmaceutyczne i naprawdę sporo dowiedziałam się o suplementach i ich składnikach. Przycupnęłam na chwilę przy tym artykule ponieważ bardzo zaciekawił mnie fakt, że tyle osób poleca stosowanie suplementu z czarnym pieprzem. Nie spotkałam się z ty wcześniej. Ciekawi mnie czy stosowanie czarnego pieprzu na co dzień w kuchni może także przynieść jakieś odchudzające efekty? Wiem, że różne przyprawy mają różne właściwości ale trzeba też wiedzieć, w jakich ilościach je stosować by sobie nie zaszkodzić.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.