Melatonina to występujący naturalnie w organizmie hormon snu. Niekiedy jednak z różnych przyczyn może dojść do problemów z jego uwalnianiem, co skutkuje zaburzeniami snu. Z tego powodu specjaliści stworzyli syntetyczny odpowiednik melatoniny, który dzisiaj możemy znaleźć w większości tabletek na bezsenność.

Do dyspozycji mamy tabletki zawierające wyłącznie melatoninę, jak również wieloskładnikowe formuły np. Melatolin Plus. Środek ten na tle innych dostępnych suplementów wyróżnia się bogatym składem oraz działaniem bez efektów ubocznych. Sprawdziliśmy, jak Melatolin Plus oddziałuje na osoby zmagające się z bezsennością.

Rodzaje bezsenności

Zaburzenia snu to problem często bagatelizowany, na którego powstawanie mają wpływ takie czynniki jak stres, problemy rodzinne oraz finansowe, a także zbyt duża ilość obowiązków. Kiedy zaburzenia snu trwają od kilku dni do nawet kilku tygodni, wówczas do czynienia mamy ze zjawiskiem bezsenności ostrej. W przypadku gdy problemy z zasypianiem trwają przez minimum 3 miesiące i występują w ciągu przynajmniej 3 nocy w tygodniu, wówczas mowa jest o bezsenności chronicznej.

Niezależnie od tego z jakim rodzajem zaburzeń snu przyjdzie nam się zetknąć, powinniśmy obserwować organizm i w razie problemów skontaktować się z lekarzem. Wspomagająco w eliminowaniu bezsenności najczęściej stosuje się tabletki z melatoniną, które w większości przypadków mają wystarczające działanie, by przywrócić fizjologiczny sen.

Co to jest melatonina?

Hormon snu zwany melatoniną produkowany jest przez gruczoł – szyszynkę. Pełni rolę ważnego elementu wspierającego działanie naszego wewnętrznego zegara. Melatonina reguluje cykl dobowy, dzięki czemu w ciągu dnia jesteśmy aktywni, a po zmroku zaczynamy odczuwać senność. Do produkcji hormonu snu zaangażowany jest również układ nerwowy. Podczas ekspozycji organizmu na światło neurony drogi wzrokowej pobudzają się, co z kolei ma wpływ na produkcję melatoniny. Pod wpływem odbieranego światła szyszynka przestaje produkować hormon, natomiast w ciemności wydzielanie hormonu wzrasta. Jest to naturalny proces, ale wiele czynników może go zaburzać, stąd pojawia się konieczność sięgania po tabletki z melatoniną, np. Melatolin Plus.

Melatonina na sen – jak działa?

Występująca naturalnie w organizmie melatonina reguluje cykl dobowy „dając znać” organizmowi o porach snu i czuwania. Pomaga w szczególności osobom niewidomym, które mają zaburzony rytm okołodobowy, co wynika z zespołu opóźnionej lub przyspieszonej fazy snu. Podobne dobre doświadczenia z syntetycznym hormonem snu mają osoby z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

melatonina na sen

Działanie melatoniny w tabletkach:

 • Poprawia jakość snu – nawet o 60%.
 • Przyczynia się do uzyskania długiego i odprężającego snu.
 • Ułatwia oraz przyspiesza zasypianie.
 • Redukuje liczbę wybudzeń podczas snu.
 • Ułatwia ponowne, szybkie zaśnięcie po nocnym wybudzeniu.
 • Zapobiega przedwczesnemu wstawaniu.
 • Pomaga przywrócić fizjologiczny sen.

 Inne właściwości melatoniny 

Jak dowiedziono, melatonina ma właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające oraz termoregulacyjne. Ponadto wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego.

Wspomniane, przeciwutleniające własności melatoniny wspierają zdrowie oczu oraz przeciwdziałają wystąpieniu np. zwyrodnieniu plamki żółtej, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

Nie tylko zdrowie oczu, ale również uszu jest ważne. Na tym polu melatonina również sprawdza się dobrze. Według badaczy hormon snu redukuje szumy uszne (dzwonienie w uszach), dzięki czemu w ten sposób także przyczynia się do podniesienia jakości snu.

Okazuje się również, że melatonina w połączeniu z omeprazolem oraz tryptofanem wspomaga leczenie wrzodów żołądka spowodowanych obecnością bakterii Helicobacter pylori. Warto także wspomnieć, że pod wpływem melatoniny dochodzi do zwiększenia wydzielania hormonu wzrostu.

 Czy melatonina może powodować efekty uboczne? 

Według przeprowadzonych badań melatonina stosowana w niedużych dawkach do 3 miesięcy nie powinna wykazywać efektów ubocznych. Jednakże większe dawki w niektórych przypadkach powodowały: bóle i zawroty głowy, nudności, ospałość i drażliwość czy zespół niespokojnych nóg. Dlatego ważne jest, aby melatoninę przyjmować w odpowiedniej dawce, która jest całkowicie bezpieczna dla organizmu nawet przy długotrwałej suplementacji. Dobrym rozwiązaniem jest zatem Melatolin Plus – innowacyjny kompleks składników walce z bezsennością.

Melatolin Plus – suplement diety z melatoniną

Melatolin Plus to nie tylko melatonina, ale także 9 innych składników pozwalających się odprężyć i przywrócić fizjologiczny sen. Stosowanie tabletek pozwala w ciągu kilku dni:

 • zredukować czas niezbędny do zaśnięcia,
 • ułatwić ponowne zaśnięcie po przebudzeniu,
 • zredukować lub całkowicie wyeliminować nocne przebudzenia, po których zazwyczaj ciężko jest ponownie zasnąć.

melatolin plus

Stosowanie tabletek Melatolin Plus pomaga uporać się z gonitwą myśli, jaka towarzyszy próbie zaśnięcia. Środek ten zmniejsza destrukcyjny wpływ stresu na zasypianie. Dzięki tabletkom Melatolin Plus można przekonać się, że żmudne, długotrwałe próby zaśnięcia przejdą do historii.

Melatolin Plus ma także wpływ na poprawę samopoczucia, działa relaksująco oraz pozwala poradzić sobie z nerwowością. Stosowanie produktu sprawi, że po zażyciu tabletki z łatwością zapadniemy w głęboki, zdrowy i odprężający sen będący gwarantem porannej rześkości i dużych pokładów energii.

Melatonin Plus to środek, który stosowany regularnie jest w stanie zapewnić 8-godzinny, nieprzerwany, regenerujący sen.

MELATOLIN PLUS – ZAMÓW TERAZ 20% TANIEJ!

Czy środek powoduje działania niepożądane?

Formuła Melatolin Plus została skomponowana w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Jak dotąd nie odnotowano żadnych i jak się okazuje – produkt działa łagodnie, ale skutecznie. Z uwagi na ziołowy skład, środek nie powinien być stosowany przez osoby mające alergię na którykolwiek ze składników produktu. Ponadto suplement jest niewskazany dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. W takich przypadkach, przed zastosowaniem warto zasięgnąć porady lekarskiej.

Skład suplementu diety Melatolin Plus

Jak wspomnieliśmy wcześniej, suplement diety Melatolin Plus skrywa w sobie aż 9 składników naturalnego pochodzenia oraz melatoninę, które działają na zasadzie synergii tworząc unikatowy i skuteczny kompleks przeznaczony do walki z bezsennością.

 • Melatonina – to główny składnik suplementu diety Melatolin Plus. Reguluje cykl dobowy oraz przywraca fizjologiczny sen. Ma szerokie działanie m.in. zmniejsza czas potrzebny do uśnięcia, redukuje liczbę wybudzeń w ciągu nocy oraz zapobiega przedwczesnemu przebudzaniu się o poranku.
 • Ekstrakt z melisy lekarskiej – działa kojąco na nerwy, przynosi dobry nastrój orz poprawia samopoczucie. Melisa wycisza oraz zapewnia zdrowy, głęboki i regenerujący sen.
 • L-tryptofan – aminokwas, który przyczynia się do właściwego działania ustroju, lecz organizm nie radzi sobie samodzielnie z jego produkcją, stąd potrzeba dostarczania go poprzez dietę lub suplementację. L-tryptofan bierze udział w produkcji hormonu szczęścia (serotoniny) oraz stanowi wsparcie dla układu nerwowego.
 • Ashwagandha – odkrycie ostatnich lat i składnik, którego regularne stosowanie niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Ashwagandha charakteryzuje się działaniem adaptogennym – zmniejsza uczucie lęku, eliminuje stres, działa przeciwdepresyjnie oraz koi skołatane nerwy. Wyciąg z tej rośliny ułatwia zasypianie oraz gwarantuje stan relaksacji. Ponadto ashwagandha wykazuje inne właściwości, np. hamuje proces siwienia włosów oraz zwiększa libido.
 • L-teanina – składnik, który naturalnie występuje w liściach zielonej herbaty oraz niektórych grzybach. Zwiększa koncentrację oraz hamuje działanie stresu. Pomaga zrelaksować się i zmniejsza napięcie nerwowe. L-teanina działa korzystnie na procesy uczenia się oraz zapamiętywania. Redukuje uczucie lęku i niepokój. Okazuje się również pomocna w walce z depresją.
 • GABA (kwas gamma-aminomasłowy) – zwiększa próg pobudliwości nerwów oraz ogranicza ich reakcję na bodźce. Charakteryzuje się właściwościami nasennymi, gdyż zastosowana przed pójściem do łóżka, znacząco przyspiesza zasypianie. Według przeprowadzonych badań GABA pomaga w takich schorzeniach jak depresja, zaburzenia lękowe czy epilepsja. Ponadto obiecująco wyglądają badania nad kwasem gamma-aminomasłowym w zakresie leczenia takich chorób jak Alzheimer czy autyzm.
 • Ekstrakt z szyszek chmielu – składnik, który hamuje odbieranie bodźców przez układ nerwowy oraz charakteryzuje się działaniem uspokajającym. Znajduje zastosowanie w stanach niepokoju, napięcia nerwowego oraz nadpobudliwości. Ponadto ekstrakt z szyszek chmielu ułatwia zasypianie, a jego działanie jest szczególnie doceniane w połączeniu z innymi naturalnymi składnikami na bezsenność jak melisa lekarska czy rumianek. Okazuje się także, że chmiel może zapobiegać rozwojowi Alzheimera.
 • Ekstrakt z rumianku – roślina znana ze swojego niezwykle szerokiego zastosowania leczniczego. Rumianek wykazuje działanie rozluźniające, łagodzi napięcie nerwowe oraz pomaga się zrelaksować. Zastosowany przed snem gwarantuje szybsze zasypianie oraz głębię snu.
 • Ekstrakt ze słupków szafranu – ma pozytywny wpływ na układ nerwowy, poprawia nastrój, zmniejsza objawy depresji, a także jest pomocny w zespole napięcia przedmiesiączkowego. Szafran charakteryzuje się działaniem antyoksydacyjnym oraz wspomaga zdrowie oczu.
 • Witamina B6 (pirodyksyna) – składnik, który odpowiedzialny jest za prawidłowe działanie układu nerwowego. Niedobór pirodyksyny może wywoływać bezsenność, a w skrajnych przypadkach nawet depresję. Ostatnie badania nad witaminą B6 sugerują, że pomaga ona zapamiętywać sny.

Jak stosować Melatolin Plus?

Jedną tabletkę Melatolin Plus należy przyjmować 2 razy dziennie niezależnie od posiłków. Produkt należy popić szklanką wody (ok. 250 ml) w celu przyspieszenia jego wchłonięcia. Pierwsze efekty działania widoczne będą już po zastosowaniu pierwszej dawki. Szczegółowe informacje dotyczące dawkowania suplementu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania produktu.

Opinie na temat Melatolin Plus

W internecie znajdziemy wiele opinii oraz recenzji na temat tabletek Melatolin Plus. Trzeba przyznać, że komentarze dotyczące suplementu w większości przypadków są pozytywne. Środek oceniany jest dobrze również przez specjalistyczne portale zrzeszające osoby cierpiące z powodu bezsenności.

Po Melatolin Plus warto sięgnąć, gdy od dłuższego czasu borykamy się z trudnościami w zasypianiu. Produkt ceniony jest szczególnie przez osoby, które pracują w systemie zmianowym, co z kolei mocno odbija się na ich jakości snu. Melatolin Plus polecany jest również przez osoby podróżujące na dalekie odległości i narażone na zjawisko jet-lagu.

opinie o melatolin plus

Melatolin Plus w opinii konsumentów to środek, który ułatwia zasypianie, eliminuje zjawisko nocnych wybudzeń oraz chroni przed przedwczesnym wstawaniem. Wiele osób stosujących ten środek podkreśla, że regularne przyjmowanie tabletek pozwoliło odzyskać dawną poranną energię oraz dobre samopoczucie.

Melatolin Plus działa łagodnie ale skutecznie, w związku z czym jest doskonałą alternatywą dla większości tabletek na bezsenność, które można przyjmować tylko przez kilka dni, gdyż powodują różnego rodzaju efekty uboczne. Melatolin Plus działa bez efektów niepożądanych, nawet przy długotrwałym stosowaniu i ten fakt również podkreślany jest w przez konsumentów.

Jaka jest cena tabletek Melatolin Plus?

Suplement diety Melatolin Plus można kupić w cenie 159 zł za opakowanie, w którym znajdziemy 60 tabletek. Wydajność produktu jest wysoka, bowiem jedno opakowanie wystarczy na 30-dniową kurację przeciwko bezsenności.

Decydując się na zakup warto zwrócić uwagę na rabaty dostępne na stronie producenta. Tylko tam znajdziemy szereg promocji, dzięki którym możemy nabyć tabletki z melatoniną w niższej cenie. Dokonując zakupu 2 opakowań, otrzymamy 1 opakowanie gratis. Z kolei przy zakupie 3 opakowań, otrzymamy całkowicie za darmo aż 3 opakowania tabletek! Zakup pakietów promocyjnych powinny rozważyć w szczególności osoby borykające się bezsennością przez długi czas.

Sprawdź oferty promocyjne na stronie producenta!

Gdzie najtaniej kupić tabletki z melatoniną?

Suplementy diety oraz leki zawierające Melatoninę kupimy w aptekach oraz przez internet. W przypadku Melatolin Plus zakupu możemy dokonać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej producenta. Dzięki temu mamy dostęp do produktu w najniższej cenie.

Oprócz atrakcyjnych pakietów, producent oferuje także 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia z efektów. Jeżeli w trakcie stosowania suplementu diety Melatolin Plus uznamy, że nie spełnia on naszych oczekiwań, wówczas producent obiecuje zwrócić nam wszystkie poniesione koszty.

Dodatkowo do każdego zakupionego zestawu otrzymamy gratis „Poradnik zdrowego snu”, który krok po kroku pokaże nam jak pokonywać trudności w zasypianiu.

MELATOLIN PLUS – ZAMÓW TERAZ 20% TANIEJ!

Dlaczego warto sięgnąć po Melatolin Plus?

Melatolin Plus to bez wątpienia tabletki na bezsenność, jakich do tej pory próżno było szukać na polskim rynku. Środek cechuje się unikatowym i bogatym składem, doskonałą jakością i skutecznym działaniem. Dodatkowo dokonując zamówienia otrzymamy 90-dniową gwarancję satysfakcji oraz poradnik na temat zdrowego snu.

Melatolin Plus warto wybrać z uwagi na zastosowane, starannie wyselekcjonowane składniki, które wspólnie tworzą synergicznie działający kompleks przeciwko bezsenności. Już pierwsza dawka produktu – jak obiecuje producent – zapewnia głęboki, zdrowy i odprężający sen. Recenzowany suplement ma korzystny wpływ na samopoczucie oraz eliminuje negatywne skutki wynikające z niedoboru snu. Skutecznie działanie oraz rozsądna cena czynią ten środek bezkonkurencyjnym na polskim rynku.

15 komentarzy
 1. Emilia

  To prawda – Melatonina jest kluczowa dla snu. Przez spory okres czasu brałam tabletki nasenne i prawie sie od nich uzależniłam. Moje problemy rozwiązała melatonina. Naprawdę – to działa, dlatego też – polecam i rekomenduję.

  Odpowiedz
  • Krystyna

   Tabletkami nasennymi można się faktycznie uzależnić. Znam to absolutnie z autopsji. Dlatego też takie suplementy ziołowe z melatoniną jak melatolin plus to zdecydowanie najlepszy wybór. Stosuję ten suplement już drugi miesiąc i mogę polecić z czystym sumieniem.

   Odpowiedz
   • Tania

    Odkąd biorę ten suplement moje codziennie życie wygląda zupełnie inaczej. Jestem wreszcie pełna życia, wysypiam sie a co za tym idzie – jestem dużo szczęśliwsza a mój mąż nie mówi mi już że jestem złośnica. Suplement na sen sprawił, że czuję że żyje. Nie ma w życiu nic ważniejszego niż zdrowy sen.

    Odpowiedz
    • Izunia P

     Ja też w końcu mogę z czystym sumieniem powiedzieć że się wysypiam. Stresujące i szybkie tempo życia powodowało, że w nocy zamiast spać to rozmyślałam co mam zrobic dnia następnego albo czego nie zrobiłam. Totalnie nie mogłam spać. W dzień chodziłam niewyspana zła i bez energii. Trafiłam na ten produkt idealnie. Jest rewelacyjny. O moich problemach ze snem mogę mówić już w czasie przeszłym. Zdecydowanie komfort życia mój się poprawił gdy wreszcie chodzę wyspana 🙂

     Odpowiedz
   • Sylwia

    Również słyszałam o uzależnieniach tabletkami nasennymi. Jednak w przypadku tego preparatu myślę, że nie ma się czym stresować. Jest to delikatny ziołowy produkt. Bezpieczny. Ja stosuję go już jakiś czas. Początkowo codziennie. Później gdy zaczęłam odstawiać nie miałam problemów z zaśnięciem. Mam wrażenie ze ten produkt mnie właśnie wyciszyl i nawet gdy pominę dawkę jeden czy dwa dni to lepiej śpię. Zawsze mam go pod ręką. Jest naprawdę pomocny.

    Odpowiedz
    • Ada

     Dzięki tabletkom wreszcie wiem co to znaczy porządny sen. Wcześniej miałam duże problemy z zasypianiem. Stosowałam różne produkty ale tak naprawdę żaden nie zaskoczył mnie pozytywnymi efektami. Ten natomiast okazał się moim hitem. Skuteczny w swoum działaniu, bezpieczny skład i co najważniejsze nie uzależnia. Polecam

     Odpowiedz
 2. Patrycha

  Mam ogromne problemy z bezsennością. Skoro piszecie tutaj, że za sen odpowiada hormon zwany melatoniną, który produkowany jest przez szyszynkę to może po prostu powinnam zbadać ten gruczoł? Czy ktoś robił takie badanie? Jak takie badanie wygląda? Myślę, że warto stosować suplement dopiero po postawieniu odpowiedniej diagnozy.

  Odpowiedz
 3. Melka

  Chciałabym zaufać waszym recenzjom i kupić ten produkt bo mam ogromne problemy ze snem. Byłam u lekarza, który jedynie co zrobił to dał mi rady jak mam żyć. Problem w tym, że żyję tak jak zwykły szary człowiek – nie mam stresów, nie jestem na nic chora, dietę mam dość zdrową… Więc dlaczego nie mogę spać? Jak już mi się uda to budzę się po dwóch godzinach. Jestem wykończona.

  Odpowiedz
  • Ola

   Z problemem bezsenności zmagałam się przez dłuższy czas. W efekcie w ciągu dnia byłam zmęczona, przybita. W pracy nie mogłam się skupić na swoich obowiązkach. Na szczęście znalazłam ten produkt. Dla mnie ogromny strzał w dziesiątkę. W końcu sie wysypiam, skończyły sie problemy z koncentracją i bóle głowy. Jeśli ktoś ma takie problemy to nie ma się nad czym zastanawiać. Ten środek działa cuda.

   Odpowiedz
  • Ewcia

   Miałam ten sam problem. Mimo dużego zmęczenia wieczorem kładłam się i albo nie mogłam zasnąć, albo budziłam się za 2 3 godz i męczyłam się do rana. Na mój problem pomógł mi ten suplement choć wzięłam go bez przekonania teraz wiem że to był świetny wybór. Wreszcie się wyspiam, jestem pełna energii w dzień, spokojnie przesypiam noce. A co za tym idzie poprawiło się też moje samopoczucie i nastrój 😉 polecam spróbować, bo to naprawdę działa!

   Odpowiedz
 4. Jowita

  Mój problem wygląda następująco. Otóż jestem cały czas śpiąca, po południu gdy tylko robi się ciemno ja już mogłabym iść spać. Kładę się ok 9 wieczorem a potem ok 2 budzę się i do rana nie mogę zasnąć. Czy wzięcie tego suplementu nie sprawi że będę senna cały dzień? Czy jest szansa że ten suplement wyrówna mój sen i odpoczynek?

  Odpowiedz
 5. Majka W

  Przeczytałam na innej stronie internetowej, że melatonina ma wpływ także na działanie innych hormonów. Zdaniem autora pewnego postu melatonina może zmniejszać poziom estrogenu oraz progesteronu. Czy to oznacza, że kobieta starająca się o dziecko nie może przyjmować suplementów tego typu? Bardzo proszę o opinię ponieważ przekonały mnie pozytywne oceny tego produktu i chciałabym zamówić go w najbliższym czasie.

  Odpowiedz
  • Wera

   Bardzo dobry środek nasenny. Przekonał mnie jego skład. Jest bardzo naturalny daleki od dodatkowych uczulajacych składników zawartych w tego typu produktach. Bardzo dużym plusem tego produktu jest to że nie daje żadnych skutków ubocznych i nie przyzwyczaja organizmu do swojego działania. Gdy go odstawiłam nic złego sie nie działo

   Odpowiedz
 6. Gienia

  Wszystko ma wpływ na nasze hormony. Nie taka pogoda, produkty spożywcze, wysiłek fizyczny oraz leki i tabletki. Także autor postu, który czytałaś, nie odkrył Ameryki. Oczywiście że suplementy poniekąd wpływają na nasz organizm. Ale nie ma co przesadzać 🙂 pewnie nie raz robiłaś badania hormonalne i wychodziły Ci różne parametry. Nigdy nie wyjdą Ci takie same za każdym razem.

  Odpowiedz
  • Arlenia

   Zdecydowanie Gienia ma rację. Wszystko ma wpływ na nasze hormony. Ja staram się o dziecko. Stosuję różne hormony i biorę też melatolin plus i absolutnie nie widzę żadnych skutków widocznych w badaniach. Także nie ma sensu siać paniki. Pozdrawiam

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.