Melatolin Plus melatonina na sen: cena, skład, opinie, efekty

Melatonina to występujący naturalnie w organizmie hormon snu. Niekiedy jednak z różnych przyczyn może dojść do problemów z jego uwalnianiem, co skutkuje zaburzeniami snu. Z tego powodu specjaliści stworzyli syntetyczny odpowiednik melatoniny, który dzisiaj możemy znaleźć w większości tabletek na bezsenność.

Do dyspozycji mamy tabletki zawierające wyłącznie melatoninę, jak również wieloskładnikowe formuły np. Melatolin Plus. Środek ten na tle innych dostępnych suplementów wyróżnia się bogatym składem oraz działaniem bez efektów ubocznych. Sprawdziliśmy, jak Melatolin Plus oddziałuje na osoby zmagające się z bezsennością.

Rodzaje bezsenności

Zaburzenia snu to problem często bagatelizowany, na którego powstawanie mają wpływ takie czynniki jak stres, problemy rodzinne oraz finansowe, a także zbyt duża ilość obowiązków. Kiedy zaburzenia snu trwają od kilku dni do nawet kilku tygodni, wówczas do czynienia mamy ze zjawiskiem bezsenności ostrej. W przypadku gdy problemy z zasypianiem trwają przez minimum 3 miesiące i występują w ciągu przynajmniej 3 nocy w tygodniu, wówczas mowa jest o bezsenności chronicznej.

Niezależnie od tego z jakim rodzajem zaburzeń snu przyjdzie nam się zetknąć, powinniśmy obserwować organizm i w razie problemów skontaktować się z lekarzem. Wspomagająco w eliminowaniu bezsenności najczęściej stosuje się tabletki z melatoniną, które w większości przypadków mają wystarczające działanie, by przywrócić fizjologiczny sen.

Co to jest melatonina?

Melatonina na sen – jak działa?

Występująca naturalnie w organizmie melatonina reguluje cykl dobowy „dając znać” organizmowi o porach snu i czuwania. Pomaga w szczególności osobom niewidomym, które mają zaburzony rytm okołodobowy, co wynika z zespołu opóźnionej lub przyspieszonej fazy snu. Podobne dobre doświadczenia z syntetycznym hormonem snu mają osoby z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

Działanie melatoniny w tabletkach:

 • Poprawia jakość snu – nawet o 60%.
 • Przyczynia się do uzyskania długiego i odprężającego snu.
 • Ułatwia oraz przyspiesza zasypianie.
 • Redukuje liczbę wybudzeń podczas snu.
 • Ułatwia ponowne, szybkie zaśnięcie po nocnym wybudzeniu.
 • Zapobiega przedwczesnemu wstawaniu.
 • Pomaga przywrócić fizjologiczny sen.

 Inne właściwości melatoniny 

Jak dowiedziono, melatonina ma właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające oraz termoregulacyjne. Ponadto wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego.

Nie tylko zdrowie oczu, ale również uszu jest ważne. Na tym polu melatonina również sprawdza się dobrze. Według badaczy hormon snu redukuje szumy uszne (dzwonienie w uszach), dzięki czemu w ten sposób także przyczynia się do podniesienia jakości snu.

Okazuje się również, że melatonina w połączeniu z omeprazolem oraz tryptofanem wspomaga leczenie wrzodów żołądka spowodowanych obecnością bakterii Helicobacter pylori. Warto także wspomnieć, że pod wpływem melatoniny dochodzi do zwiększenia wydzielania hormonu wzrostu.

 Czy melatonina może powodować efekty uboczne? 

Według przeprowadzonych badań melatonina stosowana w niedużych dawkach do 3 miesięcy nie powinna wykazywać efektów ubocznych. Jednakże większe dawki w niektórych przypadkach powodowały: bóle i zawroty głowy, nudności, ospałość i drażliwość czy zespół niespokojnych nóg. Dlatego ważne jest, aby melatoninę przyjmować w odpowiedniej dawce, która jest całkowicie bezpieczna dla organizmu nawet przy długotrwałej suplementacji. Dobrym rozwiązaniem jest zatem Melatolin Plus – innowacyjny kompleks składników walce z bezsennością.

Melatolin Plus – suplement diety z melatoniną

Melatolin Plus to nie tylko melatonina, ale także 9 innych składników pozwalających się odprężyć i przywrócić fizjologiczny sen. Stosowanie tabletek pozwala w ciągu kilku dni:

 • zredukować czas niezbędny do zaśnięcia,
 • ułatwić ponowne zaśnięcie po przebudzeniu,
 • zredukować lub całkowicie wyeliminować nocne przebudzenia, po których zazwyczaj ciężko jest ponownie zasnąć.

Stosowanie tabletek Melatolin Plus pomaga uporać się z gonitwą myśli, jaka towarzyszy próbie zaśnięcia. Środek ten zmniejsza destrukcyjny wpływ stresu na zasypianie. Dzięki tabletkom Melatolin Plus można przekonać się, że żmudne, długotrwałe próby zaśnięcia przejdą do historii.

Melatolin Plus ma także wpływ na poprawę samopoczucia, działa relaksująco oraz pozwala poradzić sobie z nerwowością. Stosowanie produktu sprawi, że po zażyciu tabletki z łatwością zapadniemy w głęboki, zdrowy i odprężający sen będący gwarantem porannej rześkości i dużych pokładów energii.

Melatonin Plus to środek, który stosowany regularnie jest w stanie zapewnić 8-godzinny, nieprzerwany, regenerujący sen.

MELATOLIN PLUS – ZAMÓW TERAZ 20% TANIEJ!

Czy środek powoduje działania niepożądane?

Formuła Melatolin Plus została skomponowana w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Jak dotąd nie odnotowano żadnych i jak się okazuje – produkt działa łagodnie, ale skutecznie. Z uwagi na ziołowy skład, środek nie powinien być stosowany przez osoby mające alergię na którykolwiek ze składników produktu. Ponadto suplement jest niewskazany dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. W takich przypadkach, przed zastosowaniem warto zasięgnąć porady lekarskiej.

Skład suplementu diety Melatolin Plus

Jak wspomnieliśmy wcześniej, suplement diety Melatolin Plus skrywa w sobie aż 9 składników naturalnego pochodzenia oraz melatoninę, które działają na zasadzie synergii tworząc unikatowy i skuteczny kompleks przeznaczony do walki z bezsennością.

 • Melatonina – to główny składnik suplementu diety Melatolin Plus. Reguluje cykl dobowy oraz przywraca fizjologiczny sen. Ma szerokie działanie m.in. zmniejsza czas potrzebny do uśnięcia, redukuje liczbę wybudzeń w ciągu nocy oraz zapobiega przedwczesnemu przebudzaniu się o poranku.
 • Ekstrakt z melisy lekarskiej – działa kojąco na nerwy, przynosi dobry nastrój orz poprawia samopoczucie. Melisa wycisza oraz zapewnia zdrowy, głęboki i regenerujący sen.
 • L-tryptofan – aminokwas, który przyczynia się do właściwego działania ustroju, lecz organizm nie radzi sobie samodzielnie z jego produkcją, stąd potrzeba dostarczania go poprzez dietę lub suplementację. L-tryptofan bierze udział w produkcji hormonu szczęścia (serotoniny) oraz stanowi wsparcie dla układu nerwowego.
 • Ashwagandha – odkrycie ostatnich lat i składnik, którego regularne stosowanie niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Ashwagandha charakteryzuje się działaniem adaptogennym – zmniejsza uczucie lęku, eliminuje stres, działa przeciwdepresyjnie oraz koi skołatane nerwy. Wyciąg z tej rośliny ułatwia zasypianie oraz gwarantuje stan relaksacji. Ponadto ashwagandha wykazuje inne właściwości, np. hamuje proces siwienia włosów oraz zwiększa libido.
 • L-teanina – składnik, który naturalnie występuje w liściach zielonej herbaty oraz niektórych grzybach. Zwiększa koncentrację oraz hamuje działanie stresu. Pomaga zrelaksować się i zmniejsza napięcie nerwowe. L-teanina działa korzystnie na procesy uczenia się oraz zapamiętywania. Redukuje uczucie lęku i niepokój. Okazuje się również pomocna w walce z depresją.
 • GABA (kwas gamma-aminomasłowy) – zwiększa próg pobudliwości nerwów oraz ogranicza ich reakcję na bodźce. Charakteryzuje się właściwościami nasennymi, gdyż zastosowana przed pójściem do łóżka, znacząco przyspiesza zasypianie. Według przeprowadzonych badań GABA pomaga w takich schorzeniach jak depresja, zaburzenia lękowe czy epilepsja. Ponadto obiecująco wyglądają badania nad kwasem gamma-aminomasłowym w zakresie leczenia takich chorób jak Alzheimer czy autyzm.
 • Ekstrakt z szyszek chmielu – składnik, który hamuje odbieranie bodźców przez układ nerwowy oraz charakteryzuje się działaniem uspokajającym. Znajduje zastosowanie w stanach niepokoju, napięcia nerwowego oraz nadpobudliwości. Ponadto ekstrakt z szyszek chmielu ułatwia zasypianie, a jego działanie jest szczególnie doceniane w połączeniu z innymi naturalnymi składnikami na bezsenność jak melisa lekarska czy rumianek. Okazuje się także, że chmiel może zapobiegać rozwojowi Alzheimera.
 • Ekstrakt z rumianku – roślina znana ze swojego niezwykle szerokiego zastosowania leczniczego. Rumianek wykazuje działanie rozluźniające, łagodzi napięcie nerwowe oraz pomaga się zrelaksować. Zastosowany przed snem gwarantuje szybsze zasypianie oraz głębię snu.
 • Ekstrakt ze słupków szafranu – ma pozytywny wpływ na układ nerwowy, poprawia nastrój, zmniejsza objawy depresji, a także jest pomocny w zespole napięcia przedmiesiączkowego. Szafran charakteryzuje się działaniem antyoksydacyjnym oraz wspomaga zdrowie oczu.
 • Witamina B6 (pirodyksyna) – składnik, który odpowiedzialny jest za prawidłowe działanie układu nerwowego. Niedobór pirodyksyny może wywoływać bezsenność, a w skrajnych przypadkach nawet depresję. Ostatnie badania nad witaminą B6 sugerują, że pomaga ona zapamiętywać sny.

Jak stosować Melatolin Plus?

Jedną tabletkę Melatolin Plus należy przyjmować 2 razy dziennie niezależnie od posiłków. Produkt należy popić szklanką wody (ok. 250 ml) w celu przyspieszenia jego wchłonięcia. Pierwsze efekty działania widoczne będą już po zastosowaniu pierwszej dawki. Szczegółowe informacje dotyczące dawkowania suplementu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania produktu.

Opinie na temat Melatolin Plus

W internecie znajdziemy wiele opinii oraz recenzji na temat tabletek Melatolin Plus. Trzeba przyznać, że komentarze dotyczące suplementu w większości przypadków są pozytywne. Środek oceniany jest dobrze również przez specjalistyczne portale zrzeszające osoby cierpiące z powodu bezsenności.

Melatolin Plus w opinii konsumentów to środek, który ułatwia zasypianie, eliminuje zjawisko nocnych wybudzeń oraz chroni przed przedwczesnym wstawaniem. Wiele osób stosujących ten środek podkreśla, że regularne przyjmowanie tabletek pozwoliło odzyskać dawną poranną energię oraz dobre samopoczucie.

Melatolin Plus działa łagodnie ale skutecznie, w związku z czym jest doskonałą alternatywą dla większości tabletek na bezsenność, które można przyjmować tylko przez kilka dni, gdyż powodują różnego rodzaju efekty uboczne. Melatolin Plus działa bez efektów niepożądanych, nawet przy długotrwałym stosowaniu i ten fakt również podkreślany jest w przez konsumentów.

Jaka jest cena tabletek Melatolin Plus?

Suplement diety Melatolin Plus można kupić w cenie 159 zł za opakowanie, w którym znajdziemy 60 tabletek. Wydajność produktu jest wysoka, bowiem jedno opakowanie wystarczy na 30-dniową kurację przeciwko bezsenności.

Sprawdź oferty promocyjne na stronie producenta!

Gdzie najtaniej kupić tabletki z melatoniną?

Suplementy diety oraz leki zawierające Melatoninę kupimy w aptekach oraz przez internet. W przypadku Melatolin Plus zakupu możemy dokonać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej producenta. Dzięki temu mamy dostęp do produktu w najniższej cenie.

Dodatkowo do każdego zakupionego zestawu otrzymamy gratis „Poradnik zdrowego snu”, który krok po kroku pokaże nam jak pokonywać trudności w zasypianiu.

MELATOLIN PLUS – ZAMÓW TERAZ 20% TANIEJ!

Dlaczego warto sięgnąć po Melatolin Plus?

Melatolin Plus to bez wątpienia tabletki na bezsenność, jakich do tej pory próżno było szukać na polskim rynku. Środek cechuje się unikatowym i bogatym składem, doskonałą jakością i skutecznym działaniem. Dodatkowo dokonując zamówienia otrzymamy 90-dniową gwarancję satysfakcji oraz poradnik na temat zdrowego snu.

Melatolin Plus warto wybrać z uwagi na zastosowane, starannie wyselekcjonowane składniki, które wspólnie tworzą synergicznie działający kompleks przeciwko bezsenności. Już pierwsza dawka produktu – jak obiecuje producent – zapewnia głęboki, zdrowy i odprężający sen. Recenzowany suplement ma korzystny wpływ na samopoczucie oraz eliminuje negatywne skutki wynikające z niedoboru snu. Skutecznie działanie oraz rozsądna cena czynią ten środek bezkonkurencyjnym na polskim rynku.

Autor: Michał Adamczyk

Założyciel i główny redaktor serwisu Być Zdrowym. W 2008 roku ukończył z powodzeniem Uniwersytet Medyczny w Lublinie uzyskując tytuł magistra farmacji. Od 2009 roku aktywnie związany z branżą medyczną, szczególnie w zakresie medycyny naturalnej, suplementacji i zdrowia seksualnego mężczyzn. Prywatnie miłośnik sportów wodnych i biohackingu. Jego celem jest świadoma edukacja o zdrowiu i rzetelna pomoc w procesie dbania o nie. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Melatolin Plus melatonina na sen: cena, skład, opinie, efekty

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Melatolin Plus melatonina na sen: cena, skład, opinie, efekty

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze